BENKE ZOLTÁN, BODNÁR TIBOR, THÉKES ISTVÁNBENKE ZOLTÁN, BODNÁR TIBOR, THÉKES ISTVÁN

(–25, 17, 26, –21, 10)

Dunaújváros, 200 néző. V: Hóbor, Mezőffy
DUNAFERR: Tóth T. 11, Szekeres 11, MÓ-ZER 22, URFI 18, TÓTH G. 1, PAJOR 12. Cs: Szabó G. (liberó), Lukács S. 1, Németh Sz. 5, Kecskeméti. Edző: Ruffing Péter
KECSKEMÉT: Somodi 9, Buday 8, ifj. Nagy P. 23, Kása, Csala 12, KODÁCSY 13. Cs: RÁCZ (liberó), Tamás 2, Rapi, Péterfy 4. Edző: Nagy Péter
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 8:7, 8:11, 10:14, 17:18, 20:20. 2. játszma: 6:5, 10:7, 18:13, 21:14. 3. játszma: 2:4, 7:10, 11:16, 19:20, 24:24. 4. játszma: 1:5, 7:7, 8:13, 14:19, 20:23. 5. játszma: 5:5, 9:6, 12:7

Az Élcsapatok Kupájában elszenvedett két vereség után az Extraligában vigasztalódhatott a Dunaújváros röplabdacsapata. Mindkét gárdának nagyon fontos volt a találkozó, hiszen a hazaiaknak az volt a céljuk, hogy ne szakadjanak le teljesen az élbolytól, míg győzelme esetén a Kecskemét tapadhatott volna a Kaposvárra és a Kazincbarcikára. Az első játszmában szinte végig vezettek a vendégek, mégis szerencsére volt szükségük, hogy vezetést szerezzenek. A folytatásban feljavult a Dunaferr, és öt játszmára kényszerítette a kecskemétieket, akiket idén még nem sikerült legyőzniük a dunaújvárosiaknak. A döntő felvonásban nagyszerűen összeállt a hazai sánc, ami Dunaferr-győzelmet eredményezett, egyúttal megtörte Urfiék Kecskemét-fóbiáját.

Mestermérleg
Ruffing Péter: – Küzdelmes mérkőzésre számítottam, és ez be is igazolódott. Nagy tét nehezedett mindkét csapatra, szerencsére talpra tudtunk állni, és jobb sáncmunkánkkal megszereztük a győzelmet.
Nagy Péter: – Gratulálok a Dunaferrnek. Sajnos, ezen a mérkőzésen nagyon sokat hibáztunk, ami hazai sikert eredményezett.

Nyíregyháza, 200 néző. V: Donkó, Ratkóczai
NYÍREGYHÁZA: AKIMOVA 11, SCHLÉGL 11, Erdősné 3, Botos 12, Papizsanszkaja 3, MÁTRAI V. 10. Cs: Bodnár 6, Merkószki 6, Mátrai B. (liberó), KAPUVÁRI 9, Lengyel V. 6, Kovács B. Edző: Ludvig Zsolt
VASAS: Jáka 5, Kriegel O., Nyári 12, JÓZSA 11, Kastner 5, Tormási 6. Cs: Vatai (liberó), DÉGI 11, Kriegel É., Takács Zs. 7. Edző: Ratimorszky Károly
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 9:4, 14:6, 18:12, 19:17, 23:18. 2. játszma: 6:2, 9:5, 14:8, 17:14, 23:15. 3. játszma: 4:6, 7:10, 12:10, 14:12, 14:16, 21:19, 22:20, 22:24, 24:25. 4. játszma: 4:2, 4:5, 8:9, 13:10, 17:11, 23:13

A visszavágás vágya fűtötte a Nyíregyházát, hiszen idei egyetlen vereségét éppen a Vasas otthonában szenvedte el. Miként a Folyondár utcában, Ludvig Zsolt ezúttal sem számíthatott Kiss Katalinra, a balkezes ütő ugyanis belázasodott. Lelkes volt a Vasas, ami az első szett vége felé kamatozott igazán, amikor Dégi leleményes megoldásaival két pontra zárkózott fel, de Papizsanszkaja és Mátrai Veronika megoldásai hamar visszaállították a rendet. A hazai edző menet közben Erdősnét és Papizsanszkaját is lecserélte, így az alapcsapatból már csak hárman voltak a pályán. Szó, mi szó, az Akimova, Schlégl, Mátrai Veronika trión kívül más nem is nagyon tudott hozzátenni a nyíregyháziak eredményességéhez. A harmadik szettre a hazaiak mestere tovább pörgette a "vetésforgót”, ezúttal Kapuvári és Lengyel vallott színt, Papizsanszkaja pedig feladóként tért vissza. Kiegyenlítettebbé vált a meccs, pedig a Vasas is fiatalított, midőn a rendkívül tehetséges, 15 esztendős Takács Zsófia is beszállt a táncba. Hol az egyik, hol a másik oldalon volt a kétpontos előny, mígnem a metronóm a negyedik játszmalabdáját értékesítő Vasas oldalán állt meg. A kockáztatások további mellékhatásait elkerülendő, a negyedik felvonásra visszatért Akimova, aki ásznyitásai és ravasz ejtései révén a játékrész legponterősebb játékosa is lett egyben – megkímélve a jelenlévőket az újabb repetától.

Ludvig Zsolt: – A csapat a nemzetközi játékritmust igyekszik tartani, de nagyon nagy örömünkre szolgál, hogy fiataljaink a magyar élvonallal is állják a versenyt.
Ratimorszky Károly: – Nem tudtuk megismételni a bravúrt, mert bátortalanul játszottunk. A Nyíregyháza megérdemelten nyert, sok sikert kívánok neki a Bajnokok Ligájában.

Szegedi DRE–V-fon-Jászberény 0:3
(–21, –19, –21)

Szeged, 50 néző. V: Csizmarik, Bodrogi
SZEGED: Juhász 6, DOBOS 1, Selmeczi Zs. 7, Kiss E. 4, GRÓZER 16, Vakulya 15. Cs: Kádár Németh (liberó), Bakos, Kovács T. Edző: Nusser Elemér
JÁSZBERÉNY: Héjjas 8, ADORJÁN 6, Kiss B. 6, BÓTA 16, Vargáné 7, FÉSÜS 10. Cs: Selmeczi K. (liberó). Edző: Deme Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 7:7, 9:12, 17:16, 20:20, 21:23. 2. játszma: 5:3, 8:8, 11:8, 13:14, 16:19, 18:22. 3. játszma: 1:3, 5:5, 8:10, 11:15, 17:20, 18:22, 21:23

Az első játszmában addig volt bajban a Jászberény, amíg szenvedett saját nyitásfogadásától. A hajrához érve a hazaiak Vakulya ászával fordítottak, ám ezzel el is lőtték puskaporukat. Nem úgy az elképesztő sorozatot produkáló Bóta, aki a jászberényiek utolsó hat pontjából ötöt vállalt magára. A második játékrész sem nélkülözte a hullámvölgyeket. Előbb Dobosék föltámadásának örülhettek a hazai hívek, de hiába hízott hárompontosra az SZDRE előnye, rákapcsolt a Deme-alakulat, és fordított az eredményen. Miként az első felvonásban, ezúttal is az Adorján, Fésüs, Bóta trió vitte a prímet, utóbbi tett arról, hogy a jól felépített támadások eredményesek legyenek. A harmadik menet forgatókönyve nem hasonlított az előzőkéhez, hiszen egyszer sem vezetett a hazai együttes. 8:8 után beindult a vendég henger, és a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét a Jászberény.

Nusser Elemér: – Azért vesztettünk, mert miként előző mérkőzéseinken is, a játszmák hajrájában elemi hibákat vétettünk.
Deme Gábor: – A Szeged jó csapat, ezért tartottam a mérkőzéstől. Fontos győzelmet arattunk.