UEFA-kupa - óriási lengyel bravúr

I. SZ.I. SZ.
2002.12.10. 21:18
A lengyel Wisla Kraków jutott elsőként a legjobb tizenhat közé az UEFA-kupában, miután az első mérkőzésen született 11-es döntetlen után az Arena AufSchalkéban 41-re legyőzte a német Schalkét. Gelsenkirchenben a szokásos, lehengerlő atmoszférában csaptak össze a csapatok, az első félidőben mindkét fél előtt adódtak nagy helyzetek.
UEFA-kupa
3. forduló, visszavágó: Schalke (német)–Wisla Kraków (lengyel) 1–4 (Hajto 42., ill. Zurawski 40., 85., K. Uche 51., Kosowski 89.), továbbjutott: a Wisla, 5–2-vel. A többi mérkôzést csütörtökön rendezik.
UEFA-kupa
A 16. percben a Schalke csak Rost kapus óriási bravúrjának köszönhette, hogy Kosowski kiugrását követően nem szerzett vezetést a Wisla. A 40. percben viszont Zurawski 13 méteres, jobblábas kapáslövésével a vendégek kerültek előnybe. A Schalke a gól után nagyobb fokozatba kapcsolt, és Hajto révén egyenlíteni tudott: a lengyel válogatottat eddig Boniek kapitány miatt kerülő védő hat méterről, éles szögből leadott, laposan érkező löketét Hugues a saját kapujába ütötte.
A vendégek a második félidő elején, egy beívelt szabadrúgás után Uche jobb alsó sarokba helyezett fejesével ismét előnybe kerültek. A Schalke újfent egyenlített, ám Poulsen gólját les miatt – nem adta meg a játékvezető. A Wisla többször is növelhette volna előnyét, de még Zurawski kapufája ellenére is roppant szerencsésnek vallhatja magát. A Schalke ugyanis fél szezonra való óriási helyzetet hibázott el az utolsó félórában – aztán a végén összeomlott, és kapott még két gólt.
A gelsenkircheni remények szertefoszlottak, a krakkóiak pedig még legalább februárig élnek – és rózsásabbak, mint valaha.