Két mérkőzésen huszonhat találat

I. SZ.I. SZ.
2002.12.07. 20:32
Washingtonban és Denverben összesen 26 gól született, a Capitals és az Avalanche is 76-ra győzte le ellenfelét hosszabbítás után úgy, hogy a rendes játékidő lejárta előtt néhány perccel még az ellenfél vezetett. A Montreal és az Atlanta azonban képtelen volt megtartani előnyét, mindkét csapat számára elmaradt a bravúr.
A fővárosban a Thrashers 2:24 perccel a végső dudaszó előtt –elsősorban Ilja Kovalcsuk második harmadbeli mesterhármasának köszönhetően – 6–4-re vezetett, de Calle Johansson szépített, majd 27.3 másodpercre a befejezéstől Steve Konowalchuk egyenlíteni tudott. Az Atlanta annyira szétesett, hogy a hoszszabbításban Michael Nylander találatával a Capitalsé lett a "bónuszpont”. Pedig a Washingtonnak általában nem megy a játék, ha hátrányba kerül: a legutóbbi 14 olyan mérkőzéséből, amelyen hátrányban kezdte az utolsó harmadot, csak kettőt nyert meg. "Most összekaptuk magunkat, a harmadik harmadban tényleg mindent beleadtunk. Ezen az estén sikerült felállnunk, de tudjuk, nem lesz mindig így” – mondta a meccs után Nylander.Denverben Radim Vrbata volt a hős, a cseh jobbszélső a Montreal ellen 76 másodperccel a lefújás előtt előkészítette Steve Reinprecht egyenlítő gólját, majd a hosszabbításban eldöntötte a meccset. A Coloradóban remekelt Joe Sakic is, a támadó két gólt szerzett, és már csak egyre van pályafutása 500. találatától. Ugyanakkor roppant rosszul teljesített Patrick Roy, aki 23 lövésből hat gólt kapott egykori csapatától. Szerencséjére azonban társai kellőképpen ellensúlyozták ezt Jose Theodore kapuja előtt, így a szurkolók inkább a remek sikerről beszéltek hazafelé menet.A Detroit és a Dallas összecsapásán is volt hosszabbítás, ám a két szupercsapat nem bírt egymással. A mérkőzés hőse így Brett Hull lett, aki 46 másodperccel a vége előtt egyenlített. A korongot egykor Dallasban kergető csatár Brendan Shanahan passzát követően talált Marty Turco kapujába. Hull a találkozó után pozitívan nyilatkozott a Starsról, amely tavaly lecsúszott a rájátszásról, ám az idén remekel, és továbbra is veretlen hazai pályán. "Sokkal jobb döntéseket hoznak ebben a szezonban, Mike Modanóval a csatársorban, és ezzel az agresszív védekezéssel messzire juthatnak” – mondta Hull.Néhány mérkőzésről röviden. A rehabilitációról visszatérő Theo Fleury pazar góllal kezdte meg az idényét Chicagóban, ahol a Blackhawks első gólját szerezte az Anaheim ellen. Miroslav Satan mesterhármasával a Buffalo 4–1-re legyőzte a Rangerst idegenben, de a másik két New York-i csapatnak nem volt ilyen rossz napja, az Islanders 4–2-re verte a Torontót, a New Jersey pedig 3–1-re a Pittsburghöt. Ron Wilson győzelemmel kezdte edzősködését a San Josénál, a szakember vezetésével a Sharks 3–2-re verte a Columbust. A csapat játékost cserélt a Philadelphiával, Marcus Ragnarssonért Dan McGillist szerezte meg. NHL, alapszakasz, 59. játéknap

Carolina Hurricanes–Florida Panthers 0–2 (0–0, 0–1, 0–1). Gólszerző: Ozolins (33.), Jokinen (60. – üres kapu). Kapusok: Irbe 23 védés/24 lövés, ill. Luongo 40/40

Chicago Blackhawks–Anaheim Mighty Ducks 3–4 (2–2, 1–1, 0–1). G: Fleury (11.), Bell (15.), Zsamnov (40.), ill. McDonald (14.), Krog (16.), P. Sykora (32. – emberelőny), Rucchin (54. – emberhátrány). K: Thibault 22/26, ill. Giguere 17/20

Colorado Avalanche–Montreal Canadiens 7–6 (2–1, 2–4, 2–1, 1–0) –hosszabbítás után. G: Sakic (6., 47.), Skoula (19.), McAmmond (27.), Hejduk (34.), Reinprecht (59.), Vrbata (32. – ee.), ill. A. Markov (18. – ee.), Dackell (24.), Ribeiro (24.), Kilger (28.), Quintal (37.), Gilmour (58.). K: P. Roy 17/23, ill. Theodore 37/44

Dallas Stars–Detroit Red Wings 3–3 (0–0, 0–1, 3–2, 0–0). G: Guerin (41.), DiMaio (47.), P. Turgeon (51. – ee.), ill. Fjodorov (21. – ee.), Maltby (56.), B. Hull (60.). K: Turco 26/29, ill. Cu. Joseph 29/32

New Jersey Devils–Pittsburgh Penguins 3–1 (1–0, 1–0, 1–1). G: Tverdovszkij (1.), White (28.), Madden (60. – ü. k.), ill. Straka (53.). K: Briodeur 20/21, ill. J.-S. Aubin 28/30

New York Islanders–Toronto Maple Leafs 4–2 (1–1, 2–0, 1–1). G: Wiemer (11.), Asham (21., 57. – a második ee.), Isbister (29.), ill. Fitzgerald (20.), Sundin (51. – eh.). K: Osgood 13/15, ill. Kidd 33/37

New York Rangers–Buffalo Sabres 1–4 (1–1, 0–2, 0–1). G: Lindros (17. – ee.), ill. Satan (20., 30., 59. –az első ee., a harmadik ü. k.), Kalinyin (31.). K: Blackburn 22/25, ill. Biron 32/33

San Jose Sharks–Columbus Blue Jackets 3–2 (0–1, 1–1, 2–0). G: Thornton (21. – ee.), Marleau (51. – eh.), Damphousse (59.), ill. Sanderson (2. – eh., 40. – ee.). K: Nabokov 28/30, ill. Denis 20/23

Washington Capitals–Atlanta Thrashers 7–6 (1–1, 2–4, 3–1, 1–0) – h. u. G: Bondra (17., 22. – a második ee.), Jagr (29. – eh.), Lang (47.), Johansson (58.), Konowalchuk (60.), Nylander (63.), ill. Heatley (9.), Kovalcsuk (25., 27., 36.), Sutton (48. – ee.). K: Billington 28/34, ill. Dafoe 23/30

Szuperék kikaptak

AHL. A Calgary Flames a napokban mindenféle hírverés nélkül visszaküldte Szuper Leventét a Saint Johnba, amely a legutóbbi játéknapon már be is vetette honfitársunkat. A Binghamton ellen hazai pályán 3–1-re kikapott a Flames, Szuper az első harmadban 13 lövésből három gólt kapott, utána viszont már nem hibázott, és 25 védéssel zárt. A Saint John Flames a legutóbbi hét hazai mérkőzésén nem tudott nyerni.