Büntetőkkel veszített a Dunaferr

SZ. M.SZ. M.
2002.11.17. 23:02
A legjobb négy közé, azaz az elődöntőbe jutás szempontjából rendkívül fontos mérkőzéseket játszott a hét végén Szlovéniában az Interligában szereplő két magyar élcsapat. Miként arról már beszámoltunk, szombaton a Dunaferr a HK Bled, az Alba Volán-FeVita pedig az Olimpija Ljubljana vendégeként is győzni tudott, vasárnap pedig fordított párosításban játszottak újabb két mérkőzést.
Interliga, 10. játéknap

HK Bled (szlovén)–Alba Volán-FeVita 3–4 (2–1, 1–1, 0–2). Az Alba Volán gólszerzôi: Fedor 2, Simon, Palkovics

Olimpija Ljubljana (szlovén)–Dunaferr SE 2–1 (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 1–0 – büntetôkkel). A Dunaferr gólszerzôje: Borsos

A könnyebb dolga elvitathatatlanul a székesfehérváriaknak volt, akik a forduló előtt a nyolcadik helyen álló blediek ellen léptek jégre, ám a volánosok ezúttal a tőlük megszokottól gyengébb teljesítményt nyújtottak, így váratlanul szorosan alakult a mérkőzés. Az első harmadban a szlovének kétgólos előnyt szereztek, amit egészen az ötvenedik percig őrizni is tudtak, ám Jan Jasko játékosai egy jó hajrával előbb egyenlítettek, majd Palkovics Krisztián találatával a győzelmet is megszerezték.
Eközben az Interliga első helyén álló, és a Kontinentális Kupa hétvégén esedékes harmadik fordulójára készülő Acélbikák hasonlóan nagy csatát vívtak a ljubljanaiakkal. Az első harmadban a játékvezető igyekezett megfogni a mérkőzést, és a megszokottnál több kiállítást ítélt, ráadásul ezek többsége a dunaújvárosiakat sújtotta. Ez a húsz perc rendkívül sokat kivett Dusan Kapusta játékosaiból, akik a folytatásban ugyan számtalan helyzetet kidolgoztak, de a befejezés nem sikerült. Igaz, a másik oldalon Halmosi Tamás kapuja is érintetlen maradt a második és a harmadik játékrészben, a fiatal hálóőr szenzációs formában védett. Miután a rendes játékidő 1–1-es döntetlent hozott, és az ötperces hosszabbításban sem született gól, a büntetőkre maradt a döntés. Ebben most a vendéglátók voltak a jobbak, így a mérkőzésért járó három pontból kettőt otthon tartottak, míg a Dunaferr egy ponttal távozott.