Megint kínlódott a Honvéd

CSEPREGI ISTVÁN, BÁTAI GYULACSEPREGI ISTVÁN, BÁTAI GYULA
2002.10.30. 22:08
Két mérkőzést rendeztek a Magyar Kupában a legjobb tizenhat közé jutásért. A Borsodi Liga utolsó előtti helyén álló Kispest-Honvéd Szentesen is megkínlódott a továbbjutásért, a piros-feketék csak a 85. percben szerezték meg a győzelmet jelentő gólt. Könynyebb dolga volt az NB I B-s Kaposvárnak, a Rákóczi magabiztosan nyert Makón. A két győztes együttes mellett már a tizenhat között van a Békéscsabai Előre FC és az MTK Hungária is.Szentesi TE–Kispest-Honvéd 2–3 (1–0)
Szentes, 1000 néző. Vezette: Megyebíró (Scsitovics, Kurucz)
SZENTES: Bíró – Márics, Erdei, Fajkusz – Koncz, Pálfi, Kelemen (Kurucsai, 85. p.), Tóth Cs. – Tóth-Kovács, Török (Nana, 85. p.), Pálinkó (Juhos, 75. p.). Edző: Bozóki Zoltán
KISPEST: Tóth J. (Horváth G., 30. p.) – Babos (Mészáros, 50. p.), Batrinu, Balint, Takács – Hercegfalvi (Torghelle, 62. p.), Dulca, Dubecz, Bárányos – Borgulya, Sasu. Edző: Gujdár Sándor
GÓLSZERZÔ: Pálfi a 35. percben balról beverekedte magát a tizenegyes pont magasságáig, kapura lőtt, és a labda a bal sarokban kötött ki (1–0). Hercegfalvi a 60. percben a szentesi védelem hibáját kihasználva 15 méterről lőtt a jobb felső sarokba (1–1). Koncz a 62. percben a kitűnően játszó Pálfi buktatásáért megítélt büntetőből lőtte a jobb alsó sarokba a labdát (2–1). Sasu a 73. percben Bárányos szöglete után 12 méterről a hálóba fejelte a labdát (2–2). Sasu a 85. percben Bárányos bal oldali szögletét követően 5 méterről hálóba fejelte a labdát (2–3)
Az első félidőben a Szentes játszott mezőnyfölényben, így nem volt meglepetés, hogy az NB III-as csapat vezetést szerzett. A szünet után magára talált a Kispest, egyenlíteni is tudott, de Koncz Zsolt büntetőjéből szerzett találatával újra a hazaiaknál volt az előny. A hajrában azonban megmutatkozott a két csapat közötti erőnléti különbség, és a kispestiek Marius Sasu két fejesgóljával végül kiharcolták a továbbjutást.
JÓ: Koncz, Török, Pálfi, ill. Sasu, Dulca, Bárányos

Makó FC–Kaposvári Rákóczi FC-NABI 0–3 (0–1)
Makó, 300 néző. Vezette: Medovárszki I. (Szpisják, Medovárszki J.)
MAKÓ: Kovács – Görög, Dálnaki, Magyar, Kazán – Bagi, Sümeghy, Szilvási (Brakszatórisz, 65. p.), Gyenes (Klucsó, 71. p.) – Mádi (Varga, a szünetben), Maróti. Edző: Kolozsvári János
KAPOSVÁR: Balajcza – Kovácsevics, Petrók, Mező, Barna (Szabó, 77. p.) – Tóth G., Máté (Madar T., 60. p.), Lassú, Tóth B. – Marcsek, Jéger. Edző: Kovács Kálmán
GÓLSZERZÔ: Petrók a 45. percben Barna jobb oldali beívelését követően öt méterről csúsztatta a jobb alsó sarokba a labdát (0–1). Tóth B. a 48. percben 18 méterről lőtte a labdát a bal felső sarokba (0–2). Kovácsevics a 86. percben egyéni játék után tíz méterről lőtte a hosszú sarokba a labdát (0–3)
Kiegyenlített játékot hozott az első játékrész. A 29. percben Jéger Imrét buktatták a tizenhatoson belül, de a játékvezető másként látta az esetet. A félidő utolsó percében a hazaiak kétszer is ígéretes helyzetben hibáztak. Fordulás után gyorsan növelte előnyét a vendégcsapat, és a helyzetei alapján akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna.
JÓ: Dálnaki, Magyar, ill. Petrók, Kovácsevics, Tóth G., Jéger