Gólrekordot javított a Werder

MARIK BALÁZS, MONCZ ATTILAMARIK BALÁZS, MONCZ ATTILA
2002.10.03. 22:44
A francia válogatottba visszatérô Micoud (fehérben) két gólt rúgott a Werderben
Fennállása legfölényesebb győzelmét aratta az európai kupaporondon a Werder Bremen. A zöld-fehér társulat az UEFA-kupa első fordulójában a visszavágón 8–0-ra ütötte ki a Metalurg Donecket (a csatát a magyar Hanacsek Attila vezette), és simán bejutott a következő körbe. A gólfesztivált rendező együttesben Lisztes Krisztián 68 percen keresztül volt pályán, és egy gólpasszal járult hozzá a diadalhoz. És hogy melyek voltak a legszebb gólok? Íme, a választék: Micoud és Borowski is tizenhat méterről emelte át a kapus felett a labdát, a második félidő elején a francia karmester egy beadást csaknem úgy vágott a hálóba, mint Zidane a 2002-es BL-döntőn. Talán ezek a "dobogós” találatok, de a többi is kellőképpen megünnepelték azért Brémában!
"Örültünk, de őszintén megmondom, nem vártuk, hogy ilyen simán jutunk tovább – értékelte a meccset Lisztes. – Az első húsz percben az ukránoknak is akadtak kontralehetőségeik, de Verlaat gólja után nagyon elkaptuk a ritmust. A gólpasszomnál szerencsém volt, mert visszapattant elém a labda, utána megcsináltuk a kényszerítőt Aíltonnal, majd Micoud-hoz passzoltam, aki csodálatosan emelt a hálóba. Hat–nullánál cserélt le az edző, de nem vagyok mérges emiatt, gondolom, mindenkinek játéklehetőséget akart adni, és nem ártott tartalékolni valamennyit a Rostock elleni bajnokira sem. Szeretnénk még legalább két-három kört menni a kupában, de ha lehet, akkor a Fradival csak a döntőben akarunk találkozni…”
Az angliai meglepő döntetlen (1–1) után az Ipswichnek győznie kellett, hogy biztosan jusson a következő körbe a Szartid ellen. A jugoszláv kiscsapat stadionjában 16 ezren figyelték, amint a hazaiak a 4. percben kapufát rúgtak, majd öt perccel később a vendégek a Marcus Bent elleni szabálytalanság után 11-eshez jutottak, s azt a sértett magabiztosan értékesítette. A jugókat nem zavarta meg túlságosan a bekapott gól, erőteljesen támadtak. A 30. percben például Szavics szöglet utáni fejesénél Clapham a gólvonalon állva mentett. Ettől kezdve már az angol csapat dominált, sorra alakítva ki a lehetőségeket Zilics kapuja előtt. A hatalmas termetű kapusnak nagy érdemei vannak abban, hogy végül 1–0 maradt az eredmény. A soványka előnnyel érkező Leeds bajba is került Ukrajnában. A Metalurg Zaporizzsja ugyanis Irakli Modebadze révén vezetést szerzett az első félidőben. Terry Venables, az egykori angol és ausztrál szövetségi kapitány sztárjai a kínos hosszabbítást és a még ennél is nagyobb meglepetést csak Nick Barmbynak a 77. percben szerzett góljával kerülték el.

UEFA-kupa
1. forduló, visszavágók. Csütörtöki mérkőzések: Szartid (jugoszláv)– Ipswich (angol) 0–1 (Bent 9. – 11-esből), továbbjutott: az Ipswich, 2–1-gyel; Schalke (német)–Gomel (fehérorosz) 4–0 (Wilmots 10., Hanke 62., 72., Kmetsch 67.), tj: a Schalke, 8–1-gyel; Dinamo Tbiliszi (grúz)–Liberec (cseh) 0–1 (Zboncak 64.), tj: a Liberec, 4–2-vel; Zenit Szanktpetyerburg (orosz)–Grasshoppers (svájci) 2–1 (Kerzsakov 8., 20., ill. Baturina 90.), tj: a Grasshoppers, 4–3-mal; Polonia Warszawa (lengyel)–FC Porto (portugál) 2–0 (Lukasiewicz 67., Kus 80.), tj: az FC Porto, 6–2-vel; Werder Bremen (német)–Metalurg Doneck (ukrán) 8–0 (Verlaat 15., Micoud 43., 46., Borowski 45., 78., Hariszteasz 51., Klasnic 66., 90.), tj: a Werder Bremen, 10–2-vel; Lorient (francia)–Denizlispor (török) 3–1 (Kroupi 42., Guel 49., Gauvin 89., ill. Ilyas 21.), tj: a Denizlispor, 3–3-mal, idegenben lőtt góllal; Siroki Brijeg (bosnyák)–Sparta Praha (cseh) 0–1 (Jarosík 28.), tj: a Sparta, 4–0-val; Metalurg Zaporizzsja (ukrán)–Leeds United (angol) 1–1 (Modebadze 24., ill. Barmby 77.), tj: a Leeds United, 2–1-gyel; PAOK (görög)–Leixoes (portugál) 4–1 (Szalpiggidisz 16., Okkasz 18., 83., Kucopulosz 57., ill. Pedras 84.), tj: a PAOK, 5–3-mal; Varteks (horvát)–Midtjylland (dán) 1–1 (Mumlek 83., ill. Jörgensen 66.), tj: a Midtjylland, 2–1-gyel; CSZKA Szófia (bolgár)–Blackburn (angol) 3–3 (Gargorov 66., 88. – a másodikat 11-esből, Agnaldo 71., ill. Thompson 30., An. Cole 57., Duff 58.), tj: a Blackburn, 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal; Heerenveen (holland)–National Bucuresti (román) 2–0 (Hansson 54., Denneboom 65.), tj: a National Bucuresti, 3–2-vel; FK Szarajevo (bosnyák)– Besiktas (török) 0–5 (Pancu 6., Ibrahim 43., Ahmed Dursun 70., Yasin 84., Ali Eren 85.), tj: a Besiktas, 7–2-vel; Hapoel Tel-Aviv (izraeli)–FC Kärnten (osztrák) 0–1 (Oberleitner 42.), tj: a Hapoel Tel-Aviv, 4–1-gyel; Wisla Kraków (lengyel)–Primorje (szlovén) 6–1 (Zurawski 16., 73., Uche 51., Jop 54., Brozek 74., Stolarczyk 84., ill. Zatkovic 12.), tj: a Wisla Kraków, 8–1-gyel; Xanthi (görög)– Lazio (olasz) 0–0, tj: a Lazio, 4–0-val; Anorthoszisz Famagusta (ciprusi)–Iraklisz (görög) 3–1 (Kecbaja 9., Majak 57., 82., ill. Fofonca 33.), tj: az Anorthoszisz Famagusta, 5–5-tel, idegenben lőtt több góllal; Fenerbahce (török)–AIK (svéd) 3–1 (Günes 30., Johnson 74., Akin 90., ill. Hoch 31.), tj: a Fenerbahce, 6–4-gyel; Slavia Praha (cseh)–Mouscron (belga) 5–1 (Dosek 9., 38., Pitak 15., Vachousek 53., Adauto 81., ill. Müller 84. – öngól), tj: a Slavia, 7–3-mal; Rapid Bucuresti (román)–Vitesse (holland) 0–1 (B. Peeters 62.), tj: a Vitesse, 2–1-gyel; Stabaek (norvég)– Anderlecht (belga) 1–2 (Wilhelmson 6., ill. De Bilde 12., MacDonald 56.), tj: az Anderlecht, 2–2-vel, idegenben lőtt góllal; Suduva (litván)–Celtic (skót) 0–2 (Fernandez 16., Thompson 24.), tj: a Celtic, 10–1-gyel; Bröndby (dán)– Levszki Szófia (bolgár) 1–1 (M. Jonson 72., ill. Ivankov 9. – 11-esből), tj: a Levszki Szófia, 5–2-vel; Ventspils (lett)–VfB Stuttgart (német) 1–4 (Landirev 16., ill. Tiffert 21., 90., Ganea 53., Amanatidisz 88.), tj: a VfB Stuttgart, 8–2-vel; Chievo (olasz)–Crvena zvezda (jugoszláv) 0–2 (Gvozdenovics 70., Milovanovics 85.), tj: a Crvena zvezda, 2–0-val; GAK (osztrák)–Apoel Nicosia (ciprusi) 1–1 (Ehmann 44., ill. Daszkalakisz 86.), tj: az Apoel Nicosia, 3–1-gyel; Alavés (spanyol)–Ankaragücü (török) 3–0 (Edu 6., Turiel 49., 75.), tj: az Alavés, 5–1-gyel

A lapzártánk után végetért mérkőzések eredményeit 24 óra sport című hírrovatunkban találják.
A 2. forduló sorsolását október 8-án tartják Nyonban.