Újra nyert a Dinamo

H. L.H. L.
2002.09.29. 21:40
Horvát I. osztály
9. forduló: Dinamo–NK Rijeka 2–1, Kamen Ingrad–NK Osijek 1–0, Zadar–Hajduk 0–1, Slaven Belupo–Varteks 2–1, Pomorac–NK Zagreb 1–2, Cibalia–Sibenik 3–1
Az élcsoport: 1. Dinamo 20 pont, 2. Hajduk 19, 3. Cibalia 17
Csaknem tízezer ember látogatott ki szombat este a Dinamo–NK Rijeka rangadóra, de a 27. percben elnémult a zágrábi közönség. Silvio Maric csapatkapitány könyökkel megütötte Martin Saricot, a játékvezető pedig teljesen jogosan kiállította. Azonban a ZTE kupaellenfele emberhátrányban is támadott, és a 44. percben kis szerencsével vezetéshez jutott: Dumitru Mitu lövése megpattant Lacicon, és a labda a kapuban kötött ki. A folytatásban is jobb volt Ciro Blazevic legénysége, ám a 74. percben Goce Szedloszki balszerencsésen ért egy labdához, és a saját kapujába talált. Blazevic a 76. percben Mitu helyére Bosko Balabant küldte a pályára, az Aston Villától kölcsönkapott 23 éves csatár pedig a 86. percben szabadrúgásból beállította a 2–1-es végeredményt.
A dalmát rangadón a Hajduk Nino Bule góljával 1–0-ra győzött Zadarban, méghozzá úgy, hogy az utolsó negyedórát a kiállított Mario Carevic nélkül volt kénytelen játszani. Hasonlóan járt a Slaven Belupo is, amely a 65. perctől Medjumorec nélkül tartotta meg a 2–1-es előnyt a Varteksszel szemben. Az NK Osijeknek azonban nem sikerült ez a bravúr a szlavón rangadón. Radics Zsolt csapata már a 11. percben kapott egy gólt, és amikor Milardovic a 65. percben megkapta a második sárga lapját, az eszékiek sorsa megpecsételődött.