NB I B: Kikapott a listavezető Pécsett - PMFC-Fót 4-0

A mérkőzésről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓA mérkőzésről tudósított: HORVÁTH LÁSZLÓ
2002.09.21. 21:08
GÓLSZERZÔKulcsár a 45. percben a Márton buktatásáért jogosan megítélt büntetőből ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát (11-esből, 1–0). Horváth Gy. a 65. percben, miután Márton beadása Pest Krisztiánról az üresen maradt csatár elé pattant, ő négy méterről a léc alá emelt (2–0). Márton a 66. percben Gaál bal oldali beadását követően 15 méterről, egyből, jobbal, laposan a kapu közepébe bombázta a labdát (3–0). Horváth Gy. a 80. percben Jokisics bal oldali beadását követően három méterről a hálóba lőtte a labdát (4–0)SÁRGA LAPZoufal (visszahúzásért) a 24., Páles (buktatta Mártont) a 27., Horváth S. (Jeferson buktatásáért) a 29., Zoufal (buktatta Horváth Gyulát) az 53., Jokisics (megrúgta Vanczákot) a 73., Dávid (rátartott Hajdu lábára) a 90. percbenKIÁLLÍTVAZoufal az 53. percbenSZÖGLETARÁNY: 6:2 (4:0)Eleinte nagyon megbecsülte a forduló előtt még listavezető vendégcsapat a labdát, sok adogatással altatta az ellenfelet és persze közben ezzel fékezte a házigazda pécsiek rohamait. Arra eleve nem lehetett számítani, hogy sokat támad majd a vendég alakulat, hiszen Jeferson személyében csak egy csatárt tartott elől az Újpest FC-Fót. Nem is tudott összehozni gólhelyzetet a vendégcsapat, ellenben a 14. percben a fótiak kapujába került a labda: Miski Zoltán elvétett egy előreívelést, ezt kihasználva Pest Krisztián az üres kapuba gurított, de Szarka Zoltán játékvezető a tizenhatoson belül les miatt szabadrúgást ítélt kifelé, amivel sokakat magára haragított. Az eredmény tehát maradt nulla-nulla, pedig gólszerzési lehetőségek adódtak, igaz csupán a PMFC előtt. Sok volt az apró sérülés, emiatt Lettrich Dánielt (miután felrepedt a szemöldöke) hamar le is kellett cserélni. Lélektanilag a legjobb pillanatban jött a pécsiek vezető gólja, Zoufal Nándor jogos kiállítása pedig megnyugtatta őket. Innentől kezdve nagy fölénybe kerültek a hazaiak, újabb gólokat lőttek, ráadásul a 68. percben Herbert Roland kivédte Hajdu Norbert tizenegyesét. Három-nulla után kedvére kontrázhatott a baranyai együttes, a mérkőzés ezen szakaszában már kihasználta azt, hogy emberelőnyben játszhat a kissé összezuhant fótiakkal szemben.A PMFC kiválóan játszott, különösen a második félidőben futballozott úgy, ahogy a közönség ezt már régóta várta. A listavezető egyetlen helyzetet sem tudott összehozni, védelme pedig a kiállítást követően rengeteget hibázott. Ahogy telt-múlt az idő a szünet után, egyre felszabadultabban focizhattak a hazai játékosok, olyan megoldásokat is megengedhettek maguknak, amelyeket máskor nem. Sőt, a végén négynél több gólt is lőhettek volna, ha jobb a helyzetkihasználásuk. Ezzel a győzelemmel a Pécsi MFC a tabella negyedik helyére ugrott, és már csak három pont a hátránya a még mindig listavezető Fótiakkal szemben. Vagyis a bajnokság ezen szakaszában már kijelenthető: az egykor szebb napokat látott pécsiek reális eséllyel pályázhatnak az idény végén az egyik feljutó helyre.MESTERMÉRLEGRónai István: – Az eddigi mérkőzéseken nyújtott teljesítményünk alapján már kijárt nekünk egy ilyen különbségű győzelem. Sarlós András: – Egy sérülés, egy kihagyott tizenegyes és egy kiállítás – mindezek együttese túl sok volt már a csapatom számára.