Magára talált a Paris SG

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2002.09.15. 20:28
Nem hozott gólt a Guingamp és az éllovas Nice rangadóvá előlépett összecsapása, így mindkét kicsi megőrizte helyét az élbolyban, sőt, már a bretonok is a dobogón állnak, köszönhetően a hétvége többi eredményének. A bajnok Lyon elszenvedte második vereségét, az Auxerre-nek az egy pontért is meg kellett harcolni a Sochaux stadionjában, vagyis megnyílt az út a szerencsés győzelmet arató Lens és az eddigi legfölényesebb sikerének örülő Paris Saint-Germain előtt, hogy szorossá tegyék az élcsoportot. A mezőny egyébként is nagyon együtt van, az első helyet őrző Nice és a tizenegyediken vonatozó Nantes között mindössze négy pont a különbség.
Martin Cardetti (balra) már négy gólnál tart a bajnokságban, és meggyôzôdése, hogy segítségével aranyérmes lesz a PSG
Eltiltottjai – a csapatkapitány Pochettino, valamint Aloisio és Déhu – nélkül, Létizi – Cristóbal, Heinze, Paulo César – J. Leroy, Nyarko, Hugo Leal, Ronaldinho, André Luiz – Fiorése, Cardetti kezdő tizeneggyel fogadta a PSG a Strasbourgot szombaton késő este. Az újpestiek csütörtöki UEFA-ellenfele nagyszerűen kezdett, és 16 perc elteltével már két góllal vezetett. Az első találatot a jobb oldalon kiugró Fabrice Fiorése szerezte, a másodikat pedig Martin Cardetti, miután egy szögletet követően Ronaldinho az alapvonal közeléből visszafejelte neki a labdát. Az argentin a szünet utáni pillanatokban duplázott: a minden gólban szerepet játszó André Luiz kiválóan indította Cardettit a bal oldalon, aki néhány lépés után a 16-os vonaláról a jobb alsó sarokba tüzelt. A folytatásban a PSG már nem erőltette a gólszerzést, sőt kis híján ő kapott egyet, ám a könnyelműsködő védők között helyzetbe kerülő Ljuboja a kapufát találta telibe.
"Nagyon elégedett vagyok a látottakkal, mind a jobb, mind a bal oldalon veszélyesek voltunk. A három lille-i kiállítást kihevertük, megmutattuk, hogy nem roppanunk össze olyan könnyen. Mindazonáltal nem kényelmesedhetünk el, van még miben javulnunk” – mondta Luis Fernandez, a PSG edzője. "Kezdünk összerázódni, remélem, a mai produkciónkat az UEFA-kupában is meg tudjuk ismételni. Ami az erőállapotomat illeti, jobb nem is lehetne” – riogatta az újpestieket a világbajnokságot (és az azt követő ünneplést) lassan kiheverő Ronaldinho, aki ezúttal a csapatkapitányi teendőket is ellátta. A nyáron érkezett, már négy bajnoki gólnál tartó Cardetti is boldog volt, sőt, ő már a bajnokság végeredményére is tippelt: "Technikailag még nem vagyok százszázalékos állapotban, de gólt szereztem, és az önbizalmam megszilárdítása szempontjából ez a legfontosabb. Nehéz bajnokságba kerültem, de meggyőződésem, hogy aranyérmesek lehetünk.” Egyedül Alex Nyarkóval vannak gondok, hisz a ghánai védekező középpályás csuklótörést szenvedett a hajrában, és emiatt hat hétig nem léphet pályára.

Ligue 1

7. forduló: Guingamp–Nice 0–0, Paris Saint-Germain–Strasbourg 3–0 (Fiorése 9., Cardetti 16., 47.), Nantes–Lyon 1–0 (M. Vahirua 19.), Sochaux–Auxerre 1–1 (Santos 45., ill. Mwaruwari 65.), Marseille–Bordeaux 2–1 (Leboeuf 16. – 11-esbôl, Bakayoko 75., ill. Pauleta 52.), Lens–Rennes 1–0 (Utaka 93.), Sedan–Monaco 2–2 (Djurisics 56., Mionnet 89., ill. Nonda 16., 86.), Troyes–Le Havre 1–1 (Nivet 40., ill. Hénin 47. – 11-esbôl), Montpellier–Lille 1–0 (Mansaré 70.).

A következô forduló mérkôzéseit szeptember 21-én és 22-én rendezik.
A bajnok Lyon Nantes-ban vizitált, és bár az első félidő derekán emberhátrányba került (Diarrát küldték le), részben a balszerencsének köszönhette, hogy nem nyert. Luyindula a meccs elején kihagyott két nagy helyzetet, a fordulás után Edmílson kapufát fejelt, és hiába támadtak szinte megállás nélkül a vendégek, a Nantes kapuját védő Mickael Landreau lehúzta a rolót. Eközben a másik oldalon Vahirua egyszer védhetetlenül "csippentette át” a labdát a kivetődő Coupet kapus felett, így a Nantes négy nyeretlen meccs után végre három ponthoz jutott.
Az Olympique Marseille egyenesen új korszakot kezdett, ötvenezer szurkolója nagy gyönyörűségére megszerezte első hazai győzelmét – mégpedig az idegenben eddig veretlen Bordeaux ellen! A hazaiak Leboeuf tizenegyesével korán vezetést szereztek, de aztán jött a Bordeaux: Pauleta a Van Buyten buta kezezése miatt megadott büntetőt még elhibázta, ám a szünet után, a szabadrúgásból eléje gurított labdát lerohanva már nem kegyelmezett, 30 méterről útjára indított lökete rakétaként vágódott a jobb alsó sarokba. A hajrában Bakayoko közelről megint az OM-nek szerzett vezetést, és noha a Girondins Sommeil kiállítása miatt megfogyatkozott, Pauleta egyenlíthetett volna – csakhogy Runje kétszer is bravúrral mentett előle.
Röviden a többi mérkőzésről: Guy Roux 783. alkalommal ült az Auxerre kispadján élvonalbeli bajnoki mecscsen, ezzel egyedül az övé lett a francia csúcs – tartalékos csapata emberhátrányban megmentett ponttal köszöntötte; a csereként beállt nigériai Utaka a hosszabbítás perceiben szerezte meg a győztes gólt a Lensnak, igaz, a piros-sárgák addig is fölényben játszottak a sereghajtó Rennes ellen, Coulibaly révén volt kapufájuk is; a monacói Giuly már a 2. percben megdöngette a kapufát Sedanban, sőt csapata Nonda góljaival kétszer is vezetett, a hercegségbeli delegáció mégis az idénybeli első döntetlenjével utazott haza; sajátos hagyományainak megfelelően teljesített a Le Havre: az otthon még nyeretlen újonc megőrizte idegenbeli veretlenségét – méghozzá emberhátrányban; nem sokat javított vészes gólképtelenségén a Montpellier, de a ghánai Mansaré pici találata elég volt ahhoz, hogy a legutóbb a nyitányon nyerő narancs-kékek három ponthoz jussanak.