2630824 26308242630824 2630824
2015.09.20. 14:09
Az első három forduló lebonyolítása után még hét csapat mondhatja magát veretlennek.A 22 csapatos mezőny egyetlen százszázalékos csapata a...

Az első három forduló lebonyolítása után még hét csapat mondhatja magát veretlennek.

A 22 csapatos mezőny egyetlen százszázalékos csapata a Livorno, amely eddig mindhárom összecsapását magabiztosan megnyerte. A nyitó fordulóban érték el a legnagyobb skalpot a Pescara 4-0-s legyőzésével - igaz, akkor korán emberelőnybe kerültek. Majd a következő két találkozón egyaránt hátrányból fordítva diadalmaskodtak a Como és a Brescia ellen. Az amarantók kilenc találatából hetet Vantaggiato vagy Fedato szerzett, előbbi négy, utóbbi három gólnál jár. Vajon két év kihagyás után visszatérhetnek az élvonalba?

Őket követi a feljutás legfőbb várományosának tartott Cagliari csapata. A szárdok mérlegét egyetlen hosszabbításban leadott döntetlen csúfítja, amely a Ternana ellen esett meg, viszont legyőzték a Crotone és az Avellino gárdáját is. Hét góljukból Marco Sau egymaga hármat vállalt eddig.

A Cesenának már van egy balszerencsés veresége, amikor emberhátrányban vesztettek a Virtus Entella ellen, viszont a Bresciát és az Ascolit is két-két góllal győzték le. Antonino Ragusa eddig mindhárom találkozón betalált, négy góljával a mezőny legjobb góllövője.

Négy csapat rendelkezik öt ponttal egy győzelem és két döntetlen jóvoltából. Közülük leginkább a Barit vártuk az élmezőnybe, akik a nyitó fordulóban egy őrült meccsen 4-3-ra diadalmaskodtak a Spezia ellen, azt követően viszont mind a Vicenza, mind a Pescara ellenfeleként csak egy-egy gól nélküli döntetlent értek el.

A Vicenza a nyári gyengülés ellenére tartja a lépést a legjobbakkal, bár a Como elleni hazai 3-3-as döntetlen miatt joggal lehet hiányérzetük. Egyetlen győzelmükkor, a Modena legyőzése alkalmával sem játszottak túl meggyőzően, a Barit pedig hosszú emberelőnyben sem tudták két vállra fektetni.

A titkos esélyesként számon tartott Trapani is ígéretesen kezdte a szezont, a Ternana 3-0-s legyőzése után a Latina vendégeként ikszeltek, a legutolsó alkalommal viszont a Virtus Lanciano ellen is csak egy pontot szereztek egy simán nyerhető mérkőzésen, tehát akkor jobban is állhatnának.

A legnagyobb meglepetés az 5 pontos csapatok közt a Pro Vercelli feltűnése, amely tavaly újoncként épphogy bennmaradt a második vonalban, most azonban a 3 gólos Luca Castiglia vezetésével eddig nem talált legyőzőre. A győzelmet a Lanciano ellen szállították, majd a Spezia és a Latina elleni 1-1-es döntetlen alkalmával is ők tudtak egyenlíteni, előbbi idegenben különösen nagy tettnek számított.

A legutolsó veretlen csapata a Latina együttese három döntetlen jóvoltából. Az első fordulóban a Novara ellen a hosszabbításban mentettek pontot, a harmadik körben viszont a Pro Vercelli egyenlített ellenük a végjátékban. Ez tehát fifty-fifty. Mégsem érzem úgy, hogy Iuliano csapata idén beleszólhat a nagyok dolgába, inkább a biztos bennmaradás lehet a céljuk.

Várakozáson aluli rajtról leginkább három többre hivatott 4 pontos csapat kapcsán beszélhetünk. A Spezia csak a harmadik fordulóban szerezte meg első győzelmét a Salernitana otthonában, azt megelőzően kikaptak a Baritól és leikszeltek a Vercellivel.

A Perugia a Como legyőzése után kikapott Pescarában, majd ezen a hétvégén csupán gól nélküli döntetlenre volt képes a Crotone ellen úgy, hogy a meccs jelentős részében emberelőnyben játszott. Nem tudják tehát megismételni a tavalyi rajtot, amikor ősszel sokáig vezették is a táblázatot.

A Pescara a Livorno elleni említett pofon után a Perugia legyőzésével ellen javított, de a Bari vendégeként 0-0-t ért el rengeteg kihagyott helyzet révén. Egyelőre a delfinek közel sincsenek olyan formában, mint tavasszal voltak a szezon hajrájában.

Talán az Avellino rajtja is várakozáson aluli, bár azért arra előzetesen is számítani lehetett, hogy a tavalyi rájátszás-szereplést idén nagyon nehéz lesz megismételniük, mert több alapember távozott a nyári szünet alatt. A farkasok Salernóban és Cagliariban is vesztettek egy-egy lőtt gól ellenére, és 2-0-ra nyertek egyetlen hazai mérkőzésükön a Modena ellen, valami kis plusz eddig mégis hiányzik a játékukból.

A négy tavalyi feljutó közül a Salernitana kapta el legjobban a startpisztoly eldördülését. A gránátok a nyitó fordulóban rögtön az ősi rivális Avellino ellen diadalmaskodtak egy fantasztikus hangulatú mérkőzésen 3-1-re, majd tíz emberrel mentettek pontot a Brescia otthonában, ám legutóbb odahaza meglehetősen simán vesztettek a számukra legrosszabbkor magára találó Spezia ellen.

Szintén négy pontos lenne a Novara, amely azonban két büntetőponttal kezdte a szezont. Az északi csapat a Latina elleni 1-1 és a Crotone elleni 1-2 alkalmával is a hajrában bukta el az előnyt, a harmadik körben azonban az Entella ellen már végre begyűjtötték a három pontot. Eddigi három góljukból kettőt a bolgár Andrey Galabinov szerzett.

Az Ascoli az Entella ellen győzelmet mutatott fel, ugyanakkor a Lanciano és a Cesena ellen is relatíve sima vereséget szenvedett. Petagna egy gólt már szerzett, talán ebben a kis csapat el tudja kapni a ritmust, de Caciának még be kell illeszkednie pályafutása tizenakárhányadik klubjába.

A Como az első két fordulóban a papírformának megfelelően a Perugiától és a Livornótól is kikapott, viszont a harmadik körben meglepetésre 3-3-as döntetlent harcolt ki a Vicenza vendégeként, az első félidőben kétszer is vezettek, majd a hajrában ők egyenlítettek. A Romeo Mentiben látott játékra azért nyugodtan lehet építeni.

Utóbbi két csapat mellett leginkább a 3-3 pontos Modena és Entella, valamint a jelenleg csupán 1-1 ponttal álló Ternana és Brescia küzdhet majd a kiesés és az osztályozós helyek elkerülése ellen.

A kanárik az első két meccsük elvesztése után legutóbb már végre győzni tudtak a rivális Ternanával szemben, amely egyetlen pontját a Cagliari ellen szerezte egy 94. percben elért találattal. Az Entella a Cesena elleni emberelőnyben elért bravúr mellett mindkét meccsét elvesztette, és a Brescia sem lehet túl büszke a Salernitana elleni hazai döntetlenre, miközben a Cesenától és a Livornótól is két góllal kikapott.

Hogy látjátok az esélyeket? Mely csapatok fognak a feljutásért, s melyek a bennmaradásért küzdeni az idei szezonban?