Válogatott: Nem lehetünk toleránsak, abszolút nem - Blatter

2013.01.08. 20:03
Sepp Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke szerint szervezete csak a zérótolerancia elvét vallhatja a rasszizmussal szembeni harcban. Mint ismert, a FIFA döntése értelmében zárt kapuk mögött rendezik a Magyarország–Románia világbajnoki selejtező mérkőzést március 22-én, mert a nemzetközi szövetség értesülései szerint a magyar szurkolók egy része antiszemita rigmusokat kiabált az Izrael elleni felkészülési mérkőzésen.

„Az egyetlen megoldás, hogy nagyon kemény szankciókat hozunk [a rasszizmus elleni harcban] – és a szankciónak pontlevonásnak vagy valami hasonlónak kell lennie” – nyilatkozta épp az elmúlt napokban Sepp Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke, így ezt tekinthetjük a magyar válogatottat sújtó ítéletet megalapozó hivatalos álláspontnak is.

Blatter azt követően reagált így, hogy kifejtette, szerinte Kevin-Prince Boatengnek nem kellett volna lesétálnia a pályáról a Pro Patria elleni felkészülési meccsen, amikor a szurkolók rasszista kifejezésekkel inzultálták. „Nem lehetünk toleránsak a rasszizmussal szemben, abszolút nem” – tette hozzá a FIFA-elnök.

A FIFA a 2000-es évek elején – immár Blatter irányítása alatt – új alapokra helyezte a rasszizmus elleni politikáját: beemelte a fegyelmi szabályzatába a rasszista alapú incidensek szankcionálását, minden évben anti-diszkriminációs napokat tart, továbbá erőteljes kampányokat bonyolít le a megkülönböztetés elleni harc során (az elmúlt években ez volt a hazánkban is vetített „say no to racism” kampánysorozat).



Blatter azt követően reagált így, hogy kifejtette, szerinte Kevin-Prince Boatengnek nem kellett volna lesétálnia a pályáról a Pro Patria elleni felkészülési meccsen, amikor a szurkolók rasszista kifejezésekkel inzultálták. „Nem lehetünk toleránsak a rasszizmussal szemben, abszolút nem” – tette hozzá a FIFA-elnök.

A FIFA a 2000-es évek elején – immár Blatter irányítása alatt – új alapokra helyezte a rasszizmus elleni politikáját: beemelte a fegyelmi szabályzatába a rasszista alapú incidensek szankcionálását, minden évben anti-diszkriminációs napokat tart, továbbá erőteljes kampányokat bonyolít le a megkülönböztetés elleni harc során (az elmúlt években ez volt a hazánkban is vetített „say no to racism” kampánysorozat).

Legfrissebb hírek

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
9 órája

Időutazás a szocializmus lábától Isten kezéig – vb-videók

Minden más foci
2026.06.22. 18:04

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

A világ ámult Maradonán, mi, magyarok nem annyira

Minden más foci
2026.06.18. 08:56
Ezek is érdekelhetik