Kihagyott ziccerek, ki nem használt emberelőny: nem nyertek az U21-esek

2016.03.24. 18:50
Nagy magyar helyzetek, nulla gól, egy pont (Fotó: MLSZ Instagram)
A magyar U21-es labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlenre végzett Izrael ellen a gyirmóti Európa-bajnoki selejtezőn. A magyar csapat az utolsó bő húsz percben emberelőnyben játszott, ám nem tudta gólra váltani létszámfölényét, több ziccert is elhibázott.

U21-ES EB-SELEJTEZŐ
4. CSOPORT

Magyarország–Izrael 0–0
Gyirmót, Alcufer Stadion. V: Thorarinsson (izlandi)
Magyarország: Nagy G. – Botka, Lenzsér, Bobál D., Hangya – Vida, Forgács – Gera D. (Zsótér, 80.), Sallai R. (Makrai, 72.), Kalmár – Mervó (Balogh N., 64.) Szövetségi edző: Robert Kilin
A kispadon:
Székely (k.), Polgár, Kecskés Á., Cseke
Izrael: Elkaszlaszi – Dzsaber (Davidov, 65.), Habasi, Perec, Goldberg – Kinda – Raijan, Lavi, O. Perez (Keltjensz, 76.), Balilti – Halaila (David, 57.). Szövetségi edző: Arik Benado
A kispadon:
Glazer (k.), Danino, Gozlan, Szafuri
Kiállítva:
Kinda (69., izraeli)

A csoport másik két mérkőzésén: Albánia–Görögország 0–0, Portugália–Liechtenstein 4–0

0

A csoportbeli második hely elcsípéséért nagy harc folyik – a portugálokat csak duplázó használatával lehetne megelőzni, de a pótselejtezővel kecsegtető második pozícióban a magyar, az albán, a görög és az izraeli U21-es válogatott is joggal reménykedhet.

A mieinknek erre a hétre Izrael és Albánia jutott, először az izraelieket fogadtuk, Gyirmóton. Ahová a vártnál kevesebben látogattak ki, és a magyar válogatott az első félidőben a vártnál jóval halványabban futballozott. Legnagyobb helyzetünket egy távoli Bobál Dávid-fejes jelentette, míg védelmünk háromszor is igen szorult helyzetbe hozta saját magát, de mindannyiszor megúsztuk kapott gól nélkül.

Mervó Bence magányos harcosként küzdött, általában a 16-osig sem jutva, a Kalmár Zsolt, Sallai Roland, Gera Dániel hármas pedig semmilyen veszélyt nem jelentett kapura, a kreatív passzok is bántóan hiányoztak.

Szövetségi edzőnk, Robert Kilin minden bizonnyal elejtett néhány keresetlen szót a szünetben, mert egy sokkal lelkesebb csapat futott ki a pályára, ám sajnos hamar elült a lendület. Balogh Norbert pályára lépése jó húzás volt, az ellenféltől Gadi Kinda pár percen belül megszerzett két sárga lapja számunkra még jobb – fájdalom, közben a végig motiváltan futballozó Lenzsér kihagyta a kihagyhatatlant, majd egy kisebb ziccert is elrontott, a végén pedig a csereként beállt Makrai Gábor elhibázott egy ajtó-ablak helyzetet.

Langyos futball, kevés kreativitás, elhibázott ziccerek, ki nem használt emberelőny: nem érdemelt három pontot a magyar válogatott.

Görögország–Magyarország

A kilenc selejtezőcsoportból az első helyezettek kijutnak a 2017-es, lengyelországi Európa-bajnokságra, míg a négy legjobb második pótselejtezőt játszhat a részvételért.

Az albán–görög mérkőzésen sem született gólt, most foghatjuk csak a fejünket.

95. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94. perc Elkaszlaszi kiejt egy kósza Balogh-beadást, Forgács elől ment azonban Perec.

93. perc Forgács lő ballal 22-ről a jobb felső irányába, Elkaszlaszi megfogja azonban a labdát, még vetődnie sem kell.

90. perc
Négy perc a ráadás.

Mérkőzéslabda?

89. perc EZ SINCS BENT! Zsótér csodapasszát Makrai jobbal 14-ről a kilépő, balra elvetődő kapusba lövi.

88. perc
Balogh elesik Hangya passza után a 16-oson belül Perec mellett, de tovább.

86. perc
Lenzsér szereli utolsó előtti emberként a 16-os előtt Davidot, Zsótér jobb oldali beadása a kontra során elkerüli a középen futó Baloghot.

80. perc Gera is lefut, Zsótér Donát pacsizik vele. Nem lesz több csere ma.

79. perc Kalmár Zsolt
besárgul, megmászta Habasi hátát párharc címén. Majd egy kis taslit is elhelyez nyakán.

77. perc
Lenzsér helyzete ismét: az ötös jobb sarka elől a bal kapusarok mellé bólintja Kalmár bal oldali szabadrúgását.

76. perc Perez le, David Keltjensz be. Az utolsó mai izraeli csere.

72. perc Makrai Gábor
váltja Sallait. Ma sem Sallainak, sem Mervónak nem ment.

71. perc NEM IGAZ!
Vida remek, 23 méteres szabadrúgását kikapja a bal felső elől a kapus, a kipattanót meg három lépésről az égbe vágja Lenzsér! Jobbal.

Némi dulakodás Balogh körül, de nem komoly.

69. perc Gadi Kinda, köszönjük: a friss sárgás nagyot rúg a 16-os előtt Gerába, röppen a piros.

69. perc Újabb helyzet! Lenzsér teszi vissza a kapu elé jobbról Forgács szabadrúgását, Balogh elől ketten mentenek a kapu előtt, Davidov speciel a gólvonalon éppen kézzel...

68. perc Kalmár cselezget, Davidov lök, Gadi Kinda odaszól, sárga.

65. perc
Dzsaber ma már többé nem dzsavel, Ido Davidov fut be helyére.

64. perc Balogh Norbert be, Mervó le.

65. perc
David lő jobbal az ötös bal sarka elől, Lenzsér blokkol, Hangyáé meg a kipattanó.

64. perc
Végre valami izgalom, de Sallai 8 méteres, jobbról, éles szögből leadott lövését eléri a rövid sarok előtt Elkaszlaszi.

62. perc Dzsaber indítása jó lenne Davidnak, de az ötösön elegánsan keresztezi Lenzsér.

60. perc
Botka megugrik, de felrúgják.

57. perc
Halaila le, Din David váltja.

52. perc Vida Máté
lerántja a kontrázni óhajtó Perezt, az első magyar sárga.

50. perc
Gera jobb oldali beadása még jobb, de Kalmár 14-ről jócskán a jobb alsó mellé fejel.

49. perc Ez szép, Mervó elmegy a balon, okosan visszafelé passzol, ám Kalmár elől ment a 16-oson Goldberg.

47. perc
Raijan beadását Vida az égbe rúgja fel (lásd még: gyertya), de javít, mert az ötösön a labda elé veti magát, Eli Halaila meg nagyot rúg bele. Egy sárgáért.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

MINDEN CIKK ÉS HÍR AZ U21-ES VÁLOGATOTTRÓL ITT!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
A végére jöttünk bele, Forgács szögletét a bal alsó mellé fejeli az ötösről Vida.

Gombperec Hídlakó – vágják rá a Rejtő-rajongók.

45. perc Vida Halailát indítja, aki jobbal lő is, 27-ről, de szerencsére blokkol Lenzsér. A szögletet Raijan adja be, az ötösről fejjel csúsztat Perec, de nagyon pontatlanul.

45. perc
Sallai távoli lövése távolról sem jó.

43. perc
Sallai odakönyököl Kindának, de megússza, nincs sárga.

40. perc Mint most:
Kalmár bal oldali szögletét a kapu elé csúsztatja a rövid sarok elől Mervó, fejjel, de a gólra éhes Forgács elől ment Perez, szintén fejjel.

38. perc
Támadunk, támadgatunk, de megállunk a 16-os előtt. Vagy megállítanak minket.

32. perc Megúsztuk!
Raijan bal oldali szabadrúgását (Botka hozta össze, fölöslegesen) az ötösön egyedül hagyott Perez jobbal kapura pörgeti, Nagy jobbra ledőlve fogja a labdát.

30. perc
Forgács szabadrúgása rossz, de korner, ezt meg kiöklözi az izraeli kapus az ötösről. Ezt is Forgács adta be, jobbról.

29. perc Eli Balilti
megakaszt egy jobb oldali Gera, Botka akciót.

27. perc
Kalmár ígéretes passzát Sallai elvariálja az ötös bal sarka előtt. Kirúgás.

24. perc
Sallai nagy passzát Mervó a kapusba lövi, de megússza, mert les.

22. perc HŰHA II!
Botka elalszik egy kósza Perez-indítás után, Nagy kissé lassan reagál, majd az ötösön jobbal belerúgja a labdát a rátámadó Baliltibe, szerencsére a labda messze a bal sarok mellé pattan.

21. perc Botka első beadása, de a lágy ívelés a jól kimozduló Elkaszlaszi.

Hálából leírjuk a spori nevét: Vilhjalmur Thorarinsson. Éljen a megbonthatatlan izlandi-magyar barátság! És éljen a megbonthatatlan bolgár befőtt – tenné hozzá Boncz Géza.

18. perc HŰHA!
Dzsaber ravasz ívelése után Sallai elalszik, Balilti nem éri el a labdát, de az ötös bal sarkán összecsap a kissé késlekedő Nagy és a bevetődő Perez. Tovább, műesés. Azért kicsit megijedtünk...

16. perc
Sallai jobbal 24-ről a jobb alsó mellé talál 25-ről, kissé jobbról, váratlanul.

14. perc Az első Mervó-lövés. Lesz jobb.

11. perc Raijan jobb oldali szép beadását menti ballal a visszafutó Forgács. Fordulásból.

8. perc
Sallai után Kalmár is a földön, Lenzsér pedig megunván a fölös tilitolit, hosszú indítással próbálkozik, vesztére.

5. perc
Fordult a kocka, most Sallai a földön, az ízes nevű Perec volt a tettes. Kalmár szabadrúgását 15-ről nem sokkal fejeli a léc fölé Bobál. Első helyzetünk!

2. perc Hangya, előtte és utána pedig Forgács állít meg keményen a felezőnél egy-egy támadást.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A mérkőzés gyászszünettel kezdődik Verebes József és a terror legújabb áldozatainak emlékére.

A mieink piros mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta kékben,

Kalmár Zsolt
és Forgács Dávid az MLSZ TV-nek idézte fel az őszi, idegenbeli mérkőzést, valamint szót ejtettek arról is, mi kell ahhoz, hogy legyőzzük az izraeli válogatottat Gyirmóton. KATT IDE A VIDEÓÉRT!

A magyar együttes számára létfontosságú a soron következő két összecsapás, ugyanis öt mérkőzésen gyűjtött hét pontjával jelenleg negyedik a hat válogatottat számláló csoportban, de ha legyőzi a jobb gólkülönbségével harmadik Izraelt és négy nappal később idegenben az egy ponttal előtte álló Albániát, akkor feljön az eddig százszázalékos Portugália mögé a második helyre.

„A válogatott játékosai jó formában és jó hangulatban várják a csütörtöki találkozót, amelyen az Olaszországban légióskodó Forgács Dávid szerint várhatóan egy kivárásra játszó izraeli csapat lesz az ellenfél. A mieinknek van miért visszavágniuk ellenfelüknek, miután ősszel, Izraelben 3-0-ás győzelmet arattak a hazaiak” – írja az mlsz.hu.

Az U21-es válogatott azt az Izraelt fogadja Gyirmóton, amelytől tavaly novemberben 3–0-ra kikapott idegenben. Kilin emlékeztetett rá, hogy azt a találkozót nem lehet szakmailag értékelni, mivel szinte minden játékosa gyomorfertőzést kapott, így az is nagy dolog volt, hogy a csapat egyáltalán lejátszotta a meccset.

Az ellenfeleket kifejezetten erősnek minősítette.

A Speziában futballozó Tamás Krisztián ellenben sérülés miatt nem játszhat az U21-es magyar válogatott következő két Eb-selejtezőjén. A vendégektől Abu Abajd eltiltott sárga lapjai miatt.

„Mint minden meccsen, győzni szeretnénk, de az U21-es csapatnál az eredmény mellett az is fontos, hogy a játékosokat felépítsük az A-válogatott számára. A futballisták itt tudnak kitűnni, erre jó példa Bese Barnabás esete, akire most számít Bernd Storck szövetségi kapitány a felnőtteknél” – mondta a német szakember.

Kilin a soron következő találkozókkal kapcsolatban kifejtette, hogy a keretből egy kivétellel mindenki egészséges, ám az okoz számára gondot, hogy többen nem játszanak rendszeresen a klubjaikban és ez meglátszik a formájukon.

Kilin, az U21-es magyar labdarúgó-válogatott szövetségi edzője két, rendkívül nehéz mérkőzésre számít az Izrael és Albánia elleni Európa-bajnoki selejtezőkön.

A magyar U21-es válogatott öt forduló alatt hét pontot gyűjtött Eb-selejtezős csoportjában, de a Robert Kilin vezette gárda a héten Izrael és Albánia legjobbjai ellen fontos hat pontot szerezhet – a cél ugyebár a pótselejtezőt jelentő második hely.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MAGYARORSZÁG–IZRAEL U21-ES FÉRFI LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

A MAGYAR U21-ES VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok:
Banai Dávid (Újpest), Nagy Gergely (Vasas), Székely György (Paks)
Védők: Baki Ákos (MTK), Bese Barnabás (MTK), Bobál Dávid (Budapest Honvéd), Botka Endre (Budapest Honvéd), Hangya Szilveszter (Vasas), Kecskés Ákos (Újpest), Lenzsér Bence (Paks), Polgár Kristóf (Liverpool), Tamás Krisztián (Spezia)
Középpályások: Cseke Benjámin (Újpest), Forgács Dávid (Pisa), Kocsis Gergő (Puskás Akadémia), Vida Máté (Vasas)
Támadók: Balogh Norbert (Palermo), Gera Dániel (MTK), Kalmár Zsolt (FSV Frankfurt), Makrai Gábor (Csákvár), Mervó Bence (Slask Wroclaw), Novothny Soma (DVTK), Sallai Roland (Puskás Akadémia), Zsótér Donát (Puskás Akadémia)