A mexikóiak a hajrában meghiúsították az U20-as válogatott sikerét

2015.03.28. 14:30
A magyar válogatott döntetlent játszott Mexikóval (Fotó: mlsz.hu)
Az U20-as világbajnokságra készülő korosztályos válogatottunk 1–1-es döntetlent játszott az új-zélandi tornára szintén kijutó mexikóiakkal. A magyar csapat a második félidő első perceiben szerzett vezetést, de a vendégek a hajrában egyenlíteni tudtak.

A jó iramú találkozó elején Balogh aktivitásának köszönhetően a mieink előtt előtt adódtak lehetőségek, majd Kalmár veszélyeztetett távoli lövéssel, de a félidő derekához érve átvette a kezdeményezést a vendégcsapat.

Előbb Rodrigo González fejelt a kapu fölé, majd Bukránnak kellett nagyot védenie Gama közeli lehetőségénél.

Az első fél órát követő „sorcsere” után Kalmár szabadrúgásánál a mexikói kapusnak résen kellett lennie, de az első félidőben nem született gól. Megemlítendő még, hogy a magyar csapat rendkívül keményen játszott, a mexikóiaknak nem is ízlett ez a harcmodor.

A második félidő elején Ordasinak nagy bravúrt kellett bemutatnia, de pillanatokkal később már a mieink vezettek, Vida Máté átadását Bereczki Dániel váltotta gólra (1–0).

Egy órához érkezve ismét alaposan felforgatta együttesét Bernd Storck, ezt követően pedig a mexikóiak uralták az összecsapást, bár sokáig rendre hiba csúszott a végjátékba, ráadásul Zsótér megpattanó szabadrúgása után a vendégek kapusa szögletre tornázta a labdát.

A hajrában aztán góllá érett a mexikói nyomás, Lozano találatával pedig kialakult az 1–1-es végeredmény. Az első félidőben inkább a mieink, a fordulást követően pedig inkább a mexikóiak voltak fölényben, igazságosnak mondható a döntetlen.

„Elsődleges célom az volt, hogy minél több információhoz jussak a játékosok állapotát illetően. A lehető legtöbb futballistának lehetőséget szerettem volna adni a meccsen, ezért cseréltem már fél óra után az első félidőben – mondta a mérkőzés után Bernd Storck az mlsz.hu-nak. – A játékosok megismerése szempontjából nagyon hasznos volt a mai mérkőzés, különösen, ha azt is figyelembe vesszük, hogy egy roppant erős, ugyancsak a vébére készülő mexikói csapat ellen játszhattunk. Az eredmény a mai napon számomra másodlagos volt, ennél sokkal fontosabb, hogy kiélezett, kemény mérkőzést játszott a csapat, és pontosabb kép alakult ki bennem a játékosok tudásáról.”

Kalmár: Eléggé agresszívek voltunk Mexikó ellen

U20-AS FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–MEXIKÓ 1–1 (0–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 100 néző. V: Oláh Gábor
Magyarország: Bukrán Erik (Ordasi Gergely, 30.; Székely György, 60.) – Marcsek Ákos (Polgár Kristóf, a szünetben), Osváth Attila (Nagy Ádám, a szünetben), Bobál Dávid (Kecskés Ákos, a szünetben), Pongrácz Viktor – Berecz Zsombor (Nagy Dominik, 30.), Németh Márió (Vida Máté, 30.; Gazdag Dániel, 60.) – Varga Szabolcs (Bereczki Dániel, 30.; Kővári Róbert, 60.), Kalmár Zsolt (Madarász Márk, 60.), Mervó Bence (Medgyes Zoltán, 30.; Zsótér Donát, 60.) – Balogh Norbert (Farkas Zoltán, 30.; Bobál Gergely, 60.). Szövetségi edző: Bernd Storck
Gólszerző: Bereczki (50.), ill. Lozano (86.)

92. Véget ért a mérkőzés. Két ellentétes félidőt láthatott a publikum. Az első félidőben a magyar csapat, míg a másodikban a mexikóiak akarata érvényesült. Igazságos az 1–1-es döntetlen.
91.
Álvarado lőtt kapura 20 méterről, de méterekkel a kapu fölé.
90.
Csábi Mihályt kellett ápolni egy ütközés után. Két perc lesz a hosszabbítás.
86. EGYENLÍTETTEK A MEXIKÓIAK.
D. García jobb oldali beadását Lozano mintegy 10 méterről lőtte Székely kapujának jobb oldalába. 1–1

A második félidő dereka óta a mexikóiak uralják a meccset. A magyar csapat jobbára védekezik, de azt jól teszi, ugyan vannak nagy ritkán lyukak a védelemben, a vendégek pontatlanok, így igazán nagy helyzetük nem volt.

78.
Egy újabb mexikói jobb oldali beadás után Calderón fejelte le a labdát, de Székely remekül mozdult ki a kapujából és felszedte azt az érkező D. García elől.
75. Calderón
tüzelt fölé 18 méterről.

A magyar csapat bátran játszik. A kezdőkhöz hasonlóan a cserék is határozottan és nagy elánnal futballoznak.

72.
A szabadrúgást Zsótér végezte el, ballal, a labda megpattant a kapus előtt, aki így szögletre tudta csak ütni a labdát.
72.
Pablo Jaquez vágta fel Bobál Gergelyt a mexikói kaputól 20 méterre, sárga lapot kapott érte.

Storck mester sorcseréi jól sültek el, mindegyik játékosának játéklehetőséget adott, és többnyire éltek vele.

A mexikóiak játéka az elmúlt percekben kezdett éledezni, többször is eljutottak a magyar kapuig, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

67. Lozano
iramodott meg a jobb oldalon, lapos beadására középen D. García érkezett, de ballal rosszul találta el a labdát 10 méterről, kapu mellé ment a lövés.
61.
A mexikóiak is cserélnek. E. Gutiérrez, Díaz, G. Martínez le, D. García, D. Ríos és K. González be.
59. Ordasi
helyére Székely állt be, Vida helyett Madarász, Medgyes helyett Zsótér, Farkas Z. helyett Kővári, Kalmár helyett Csábi, Nagy D. helyett Bobál G. folytatja.
55. Farkas
20 méteres, jobblábas lövése a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.
55.
Cseréltek kettőt a mexikóiak is, R. González helyett Sergio Flores, Lainez helyett José Ramírez folytatja.
50. VEZETÜNK!
Vida passzolt a leshatárról kiugró Bereczki Dánielhez, aki 11 méterről tökéletesen lőtt a bal alsó sarokba. 1–0
49. NAGY MENTÉS! Ordasi
nagy bravúrral védte Lozano lövését a rövid felsőnél.
46. Folytatódik a mérkőzés.

Bobál D., Osváth
és Marcsek helyett Kecskés, Nagy Á. és Polgár folytatja a szünet után.

45. Véget ért az első félidő.
45. Aguierre
és Lozano adogatott a jobb szélen, előbbi beadása azonban lecsúszott a lábáról.
41.
A szabadrúgás után kifejelték a labdát a védők.
41. Osváth Attila
borította fel Diázt a tizenhatos bal sarkánál, sárga lapot kapott tettéért.
33. Kalmár
végezett el szabadrúgást a bal oldalról. Kapura lőtte a labdát, Torres nagyot vetődve öklözte a mezőnybe a labdát.
31.
Hatot cserélt a magyar válogatott, Bukrán, Berecz, Mervó, Németh, Balogh és Varga Szabolcs ment le, Ordasi, Nagy Dominik, Bereczki, Vida Máté, Farkas Zoltán és Medgyes Zoltán állt be.
29. BUKRÁN NAGYOT VÉDETT!
A Hull City kapusa Gama közeli fejesét tolta ki.

A magyar játékosok nem kímélik a mexikóiakat. Többször is keményen odalépnek a közép-amerikaiknak. Sergio Almaguer már sárga lapot is számon kért a játékvezetőn.

28.
Marcsek Ákos húzta meg a jobb szélen, beadására középen Mervó érkezett, de hét méterről fölé fejelt.
26.
Erick Gutiérrez ívelte a kapu előterébe a szabadrúgást a jobb oldalról, de a labda mindenki előtt elment.

Az első félidő derekához érve a magyar csapatból Kalmár és Balogh játékát érdemes kiemelni.

Jó iramú a mérkőzés, mindkét csapat előtt adódtak már helyzeteket, apróbb szabálytalanságok tarkítják a játékot.

22.
Erick Gutiérrez jobb oldali szabadrúgására középen Rodrigo González érkezett, de hét méterről kapu fölé fejelt.
18.
A felívelt labdára jó ütemben jött ki Bukrán, de a mellkasáról kipattant a labda. Szerencsére ez a mexikói támadót is meglepte, így nem tudott élni a lehetőséggel.
10.
Varga Szabolcs jobb oldali szöglete mélyre sikerült, Torres kapus könnyedén húzta le a labdát.
8. Kalmár
17 méterről, középről leadott lövését védte biztosan Torres.
7.
Lozano lépett ki a jobb oldalon, jobblábas beadásába belelépett az egyik magyar védő, így a passz magas lett a középen érkező Martíneznek.
6. ÓRIÁSI HELYZET
! A nagyon aktív Balogh a jobb szélről tört be a tizenhatoson belülre, egy az egyben volt a kapussal, de nem tudta elrúgni mellette a labdát, elakadt Torresben.
3.
Balogh Norbert okozott gondot a mexikói kapu előtt, de nem tudta jól átvenni a labdát, passzolási kísérlete a vendégek egyik védőjéről a kapus kezébe pattant.
1. A mieink kezdték el a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

A válogatott Bernd Storck sportigazgató irányításával a hét eleje óta készül együtt, az összetartás zárásaként szombat délután Mexikóval mérkőzik meg. A közép-amerikai együttes az év elején megnyerte a CONCACAF-zóna kontinentális bajnokságát, és teljesítménye alapján nem túlzás azt állítani, hogy a vb egyik esélyeseként utazik Új-Zélandra.

A mexikóiak három mérkőzésből álló túrát tesznek Európában, ennek első állomásaként 1–1-es döntetlent játszottak a hét elején Angliában a házigazdákkal. A szombati, fehérvári meccs után Ausztria felé veszik az irányt, hogy összemérjék erejüket a szintén vb-résztvevő osztrákokkal.

A mexikói keretben zömében az amerikai kontinensen játszó labdarúgók szerepelnek, egy kapusuk a Porto, egy támadójuk az Atlético Madrid B-csapatában futballozik.

A magyar válogatott bő kerettel készül, de a behívott játékosok közül néhányan nem léphetnek pályára a találkozón, Tamás Krisztián sérülés, Koszta Márk betegség miatt kénytelen kihagyni a meccset, míg Vida Kristopher szereplése kisebb sérülése miatt egyelőre kérdéses – tudatta a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja.