nemzetisport.hu 2017.10.07 17:59 Frissítve: 2017.10.07 22:06

U19-es Eb-selejtező: a mieink kikaptak Hollandiától

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott 2–0-s vereséget szenvedett a házigazdáktól a selejtezősorozat Hollandiában zajló minitornájának szombati játéknapján.

A magyar válogatott az első fordulóban nagyon fontos győzelmet aratott Szlovénia felett (2–1), kedden zárásképp az eddig pont és szerzett gól nélküli Máltával találkozik.

A szakmai stáb több helyen változtatott a szerdai kezdőcsapaton, a védelem azonos maradt, de a többi poszton zömmel új emberek vártak bevetésre – írja az mlsz.hu. Az első félidő a hollandok fölényét hozta, a hazaiak a szünetig dominálni tudtak, és a 25. percben Piroe révén megérdemelten szereztek vezetést.

A szünet után más felfogásban játszott a magyar válogatott, veszélyesebb lett a támadójátékunk, és helyzeteket is sikerült kialakítani. A gólszerzés azonban nem jött össze, a hollandok pedig a 82. percben, egy kontra végén megszerezték második találatukat, és beállították a 2-0-ás végeredményt.

A mieink kedden zárják a csoportkört, Málta ellen. Ha sikerül legyőzni a pont nélkül álló szigetországiakat, és Szlovénia nem nyer Hollandia ellen, akkor megszerezzük a továbbjutást érő második helyet.

„El kell ismerni, hogy a hollandok jobbak voltak, és teljesen megérdemelten nyertek. A házigazdáknak nagyon jó csapatuk van, meggyőződésem, hogy övék Európa egyik legjobb korosztályos válogatottja. Kedden fontos meccs vár ránk, győzni szeretnénk Málta ellen, és bízunk benne, hogy ezzel sikerül kiharcolni a továbbjutást" – mondta a mérkőzés után Marcus Jahn.

U19-ES EB-SELEJTEZŐ, 4. CSOPORT (HOLLANDIA)
2. FORDULÓ

Hollandia–Magyarország 2–0 (1–0)
Magyarország:
Bese Balázs – Krebsz Máté, Mocsi Attila, Berdó Máté, Majnovics Martin – Csonka András, Kiss Bence – Bolla Bendegúz (Bévárdi Zsombor, 79.), Banó- Szabó Bence, Szerető Krisztofer (Kundrák Norbert, 46.) – Torvund Alexander (Bencze Márk, 63.)

Magyarország–Szlovénia 2–1
(Szabó 59., Lustyik 90., ill. Celar 84.)
Hollandia–Málta 3–0

A csoportból az első két helyezett jut tovább a tavaszi elitkörbe, ahonnan majd a csoportelsők kvalifikálják magukat a júliusi, finnországi U19-es Európa-bajnokságra. A csoportban azonos pontszám esetén elsőként az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.20 23:30:29

Magyar válogatott DLUSZTUS IMRE

NS-VÉLEMÉNY. Milyen társadalmi hatások érték a labdarúgást? Miért következett be a szakmai leépülés? Milyen okok vezettek az eredménytelenséghez?

2017.10.19 00:30:21

Magyar válogatott CSURKA GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Egyébként pedig szerintem nem koncepciókat kellene gyártani, hanem IQ-teszteket kellene csináltatni az összes magyarországi labdarúgóedzővel.

2017.10.19 00:23:30

Magyar válogatott DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Valóban hálásak lehetnek Storcknak…

2017.10.18 13:12:12

Magyar válogatott nemzetisport.hu

A magyar kispadról távozó tréner „sorstársai” között is vannak ígéretes szakemberek.

2017.10.18 10:42:49

A kezdet: „Amikor minden rendben lesz, itt sem vagyok.” A csúcs: „Ez egy álom.” A vég: „Megbocsáthatatlan blamázs.”