Bulgária: Penev győzelmet vár új taktikát begyakorló csapatától Győrben

Vágólapra másolva!
2012.02.27. 11:33
null
A bolgárok labdabirtoklásra, sok passzra és a játék irányítására készülnek Győrben (Fotó: Action Images)
Címkék
Ljuboszlav Penev, a bolgár labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya győzelmet vár a magyar nemzeti csapat ellen csapatától. A 45 éves szakember első meccsén vezényli Bulgária együttesét szerdán, a győri ETO-parkban.

„Nincsenek sérültjeink, a srácok vidáman és jól dolgoztak, nagyon tetszett a hozzáállásuk az edzőtáborban. Az eredmény is fontos a magyarok ellen: maximalista vagyok, és három pontot várok a csapatomtól, de a legfontosabb, hogy viszontlássam a begyakorolt taktikai elemeket. Három új formációt gyakoroltunk az edzőtáborban, a célom az, hogy olyan válogatottat hozzak össze, amely a saját játékát rá tudja kényszeríteni az ellenfelekre. A magyarokról nem beszélnék: kielemeztük őket, de bármit mondanék, az a fülükbe jut, így inkább megtartom magamnak az észrevételeimet” – nyilatkozta Penev, aki 4–4–2-es felállást vár Egervári Sándor csapatától. A bolgárok eddig kizárólag zárt kapus edzéseket tartottak az új taktikai elemek begyakorlása miatt.

Penev elmondása szerint a bolgár válogatott megpróbál majd mérkőzésein labdabirtoklási fölényt kiharcolni és sokpasszos játékkal irányítani a játékot.

„Totális futballra és nagy labdabirtoklási fölényre törünk, amikor a Litex edzője voltam, akkor a 70-75 százalékot is elérte néha a labdabirtoklásunk. Megpróbáljuk irányítani a meccseket, mindenkinek támadni és védekezni is kell. De ne várjanak azonnali eredményeket: lépésről lépésre kell haladnunk.”

Legfrissebb hírek

Vb-selejtező: kihagyja a budapesti találkozót az írek csatára

Foci vb 2026
39 perce

Már nem Boér Gábor a Videoton vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB II
52 perce

Férfi kézilabda: a Veszprém a Gyöngyössel, a Szeged a DEAC-cal találkozik a Magyar Kupában

Kézilabda
56 perce

Rapport Richárd Mihail Botvinnik-díjas lett

Egyéb egyéni
1 órája

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája

Erste Liga: lett vezetőedző érkezett Csíkszeredára

Jégkorong
1 órája

F1: Verstappen úgy vezetett, mint egy isten – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
1 órája

Ülésezett a FIFA, megvédenék a profi labdarúgók érdekeit

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik