Lett–magyar: lengyel bíró fúj nekünk hétfőn Rigában

2016.10.08. 11:28
Pawel Gil a lengyelek második számú nemzetközi játékvezetője
A hétfői, Lettország–Magyarország rigai vb-selejtezőn lengyel játékvezetők működnek közre, a sípot Pawel Gil fújja majd. Asszisztensei Konrad Sapela és Marcin Borkowski lesznek, míg Daniel Stefanski negyedik játékvezetőként vesz részt a munkában.

Gil a lengyelek második számú nemzetközi játékvezetője, néhány éve még BL-csoportkörben is vezetett, mostanában viszont inkább El-csoportmeccseken kap feladatot. Meglepetésként hatott szakmai körökben, hogy a most zajló BL-sorozatban rábíztak egy playoff-meccset (Manchester City–Steaua Bucuresti 1–0).

A B-csoportban két forduló után leendő ellenfelünknek három, nekünk egy pontunk van.

Az európai vb-selejtezők harmadik fordulójában a magyar bírók közül Vad II István vezethet mérkőzést, aki az Észtország–Görögország meccsen Albert Istvánnal, Berettyán Péterrel és Andó-Szabó Sándorral dolgozhat együtt.

A Németország–Észak-Írország találkozónak is lesz magyar vonatkozása: Makray Balázs lesz a mérkőzés ellenőre.