Labdarúgás: Ovecskinnek is betaláltak; 9.-ek lettek művészeink

2016.06.07. 17:22
Karikás István (jobbra) Ovecskin kapuját is bevette − igaz, nem a jégpályán, hanem a gyepen
A magyar művészválogatott a kilencedik helyen zárta a művészek moszkvai labdarúgó-világbajnokságát.

A mieink a harmadik helyen zártak a csoportjukban, majd a rájátszásban megnyerték a csoportharmadikok küzdelmét. A kilencedik helyről döntő találkozón a Zombori Zalán és Vincze Ottó irányította csapat Hollandiát verte meg 5−2-re.

A torna zárásaként a művész világválogatott is pályára lépett, amelyben két magyar, Csabankó Miklós és Karikás István is pályára lépett, utóbbi gólt szerzett, és nem akárki kapuját vette be, a jégkorongos sztár, Alekszandr Ovecskin kapujába talált be.

A művészek vébéjét Irán nyerte meg, miután 2−1-re legyőzte Németországot a fináléban.

A karitatív célú nagypályás futballtornán 16 ország képviseltette magát, és mindegyik nemzeti csapatban legfeljebb három korábbi profi, 39 év fölötti, legalább száz élvonalbeli meccsel rendelkező labdarúgó szerepelhetett. A mieinket Egressy Gábor és Vincze Ottó erősítette. Az együttesekben három nem művész amatőr játékos is szerepet kaphatott, a többieknek pedig valamelyik művészeti ág képviselőjének kellett lennie. A nem művész játékosok közül legfeljebb hárman lehettek egy időben a pályán.