Női U17-es válogatott: az utolsó percben egyenlítettünk

2014.03.20. 15:38
Női U17-es labdarúgó-válogatottunk 1–1-es döntetlennel zárta a lengyelek elleni felkészülési mérkőzést Telkiben – adta hírül az mlsz.hu.

A két válogatott kedden egyszer már megmérkőzött egymással, akkor egy gyengébb első félidő után szorossá tettük a meccset, de a végén a vendégek örülhettek győzelemnek (2–3). A csütörtöki „visszavágón" is a lengyelek irányítottak, agresszívan letámadtak már a magyar térfélen, és a kezdeti rohamaik gólt is eredményeztek, a 10. percben szereztek vezetést (0–1).

A folytatásban is ők játszottak mezőnyfölényben, a magyar támadásokban sok volt a hiba, azok rendre elhaltak a lengyel 16-os előterében. A meccs utolsó percében mégis sikerült megszereznünk az egyenlítő gólt, Vancsik Viktória 17 méterről lőtt a léc alá (1–1), kialakítva a végeredményt.

„Sajnos nem tudtuk megismételni a keddi második félidei futballunkat, a lengyelek agresszív, egész pályás letámadására nem találtuk az ellenszert – mondta a mérkőzés után Lévay Andrea szövetségi edző. – Az ellenfél játékosai fizikailag jóval erősebbek voltak, nagy százalékban megnyerték a párharcokat, így hiába küzdöttünk nagy akarattal, kevés labdát szereztünk és nem is tudtuk megtartani azokat, ráadásul sokszor pontatlanul építettük a játékunkat, elszórtuk a labdákat. A két mérkőzés után néhány poszton tisztázódott, hogy kire számíthatunk a jövőben, de vannak még kérdőjelek a csapatban, így a következő mérkőzések is a kiválasztásról, az építkezésről szólnak majd."