Női labdarúgás: kétgólos magyar vereség az Eb-selejtezőn

2008.04.23. 20:00
A Vágó Attila szövetségi edző által irányított női labdarúgó-válogatott szerdán 2-0-ás vereséget szenvedett Írországtól a Diósgyőrben megrendezett Európa-bajnoki selejtezőn – adta hírül a Magyar Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapja, az mlsz.hu.
A Szvorda Melinda - Kanta Krisztina, Tálosi Szabina (Fogl Katalin, a 75. percben), Sümegi Éva, Szekér Anita- Jakabfi Zsanett, Benkő Mónika (Tóth Gabriella, a 88. percben), Smuczer Angéla, Gáspár Cecília (Ferencsik Evelin, a 65. percben) - Pádár Anita, Nagy Anett összeállítású magyar válogatott Michele O’Brien találatával már az első pecben hátrányba került.A 63. percben kétgólosra nőtt a vendégek előnye, egy ügyes szabadrúgás-kombináció végén Sefanie Curtis helyezte közelről a kapunkba a labdát (0-2). A magyarok legnagyobb lehetősége a 83. percben adódott, ekkor azonban Fogl kihagyott egy tizenegyest.A folytatásban az eredmény már nem változott.

LABDARÚGÁS, NŐI EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ

2. CSOPORT
MAGYARORSZÁG–ÍRORSZÁG 0–2 (0–1)
Diósgyőr, 500 néző. Vezette: Sinabova (Vidova, Korcseva) – bolgárok
MAGYARORSZÁG: Szvorda – Kanta, Tálosi (Fogl, 76.), Sümegi, Szekér – Benkő (Tóth G., 88.), Smuczer – Jakabfi, Pádár, Gáspár (Ferencsik, 65.) – Nagy A.
Szövetségi edző: Vágó Attila
ÍRORSZÁG: Byrne – Curtin, Tracy, Fahey, Boyle (O’Toole, 90.) – Oborman, Grant (De Burca, 89.), Hughes (Moran, 91.), Curtis – Malone, O’Brien
Szövetségi edző: Noel King
Gólszerző: O’Brien (0–1) az 1., Curtis (0–2) a 64. percben
Jó: Kanta, Jakabfi, Pádár, ill. Byrne, Tracy, Boyle, Curtis

Vágó Attila: – A harmincnegyedik másodpercben gólt kaptunk, és ez rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. Hiába birtokoltuk többet a labdát, és játszottunk mezőnyfölényben, még a tizenegyest sem sikerült értékesítenünk. Ellenfelünk kétszer rúgott kapura, és mindkettőből gól lett. Nagyon kevés nemzetközi mérkőzést játszunk, alacsony a hazai bajnokság színvonala, de ennek ellenére a lányok küzdöttek, harcoltak, és megtettek mindent, le a kalappal előttük.
Noel King: – A gyorsan megszerzett vezetés megnyugtatta csapatomat, és győzelmünk nem forgott veszélyben. Fontos ez a siker, hiszen reménykedünk a jó folytatásban.
Tudósított: DOROS LÁSZLÓ
A csoport állása
1. Olaszország 12 pont/5 mérkőzés, 2. Írország 12/6, 3. Svédország 9/3, 4. Románia 1/5, 5. Magyarország 1/5