Jól játszott, de vereséget szenvedett az U19-es válogatott

2007.02.15. 20:33
A magyar U19-es válogatott két nap szünet után újra megmérethette erejét Várhídi Péter kapitány irányítása alatt a horvát korosztályos válogatott ellen, s a keddi 0-0 után most 2-1-es vereség lett a vége.
Várhidi Péternek van bőven munkája a fiatalabb korosztállyal is

Az Isztriai-félsziget ÉNY-i csücskénél lévő Umagban, rettentően felázott talajú mérkőzésen rendezték a korosztályos felkészülési mérkőzést, amelyen lényegében minden kulcsmomentumot az első félidőben láthattunk.

A nyolcadik percben Pölöskei szép cselsorozat után szánta magát lövésre, a levágódó labdát pedig Huszák Tamás gond nélkül a hálóba vágta.

A horvát együttes hat perc múlva egy meglehetősen kétes büntetőből egyenlített, s még a félidőben meg is fordította a mérkőzést.

A találkozót jól kezdte a magyar csapat, azonban több helyzetet is elpuskáztunk, s a második félidőben katasztofális állapotba kerülő talaj a horvát csapat brusztolósabb futballjának kedvezett.

"Amíg a talaj alkalmas volt a játékra, addig sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, egy-nullnál és egy-egynél is voltak lehetőségeink" - nyilatkozta az mlsz.hu-nak Várhidi Péter.

"Sajnos nem tudtunk többször a kapuba találni, és amikor már csak darálós, brusztolós futballt lehetett játszani a pályán, a horvátok jobbak voltak, nem tudtuk kellően birtokolni a labdát.

A két mérkőzésen több újoncot próbáltam ki, mivel a kezdőcsapat tagjai nem tartottak velünk, azoknak adtam lehetőséget, akik tagjai annak a negyven-negyvenöt fős keretnek, amely a korosztály elitjét jelenti."