Vívás: a párbajtőröző Szász Emese olimpiai kvótát szerzett Pozsonyban

MTI MTIMTI MTI
2012.04.21. 20:29
Címkék
Olimpiai kvótát szerzett a párbajtőröző Szász Emese a vívók pozsonyi kvalifikációs versenyén, így ott lehet a londoni játékokon.

Szász a viadal honlapja alapján a csoportküzdelmeket első kiemeltként kihagyta, majd az egyenes kieséses szakaszban norvég, görög és brit ellenfelét legyőzve bejutott a döntőbe, ami ötkarikás részvételt ért.

Az európai zónaversenyre csak olyan országok küldhettek egy-egy vívót, amelyek az adott szakágban előzőleg nem szereztek egyetlen kvótát sem. A szlovák fővárosban a magyar színek képviseletében még a kardozó Benkó Réka szerepel, ő vasárnap lép pástra. Előzőleg a tőröző Gátai Róbertnek nem jött össze az ötkarikás részvétel kiharcolása.

Bővebben itt olvashat Szász Emese kvalifikációs versenyéről!

Legfrissebb hírek

Uszik lemond az öveiről, de még nem vonul vissza

Ökölvívás
8 perce

A magyar rögbisek három győzelemmel zárták a chisinaui Eb-kör első napját

Egyéb csapat
21 perce

Haaland nem kezd a norvégoknál, a franciáknál ott van Mbappé a csapatban

Foci vb 2026
31 perce

A Milan nagyon közel jár Goncalo Ramos megszerzéséhez

Foci vb 2026
41 perce

Hét korosztályos magyar érem a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
47 perce

Haaland csak a kispadon lesz a franciák ellen? És tényleg!

Foci vb 2026
58 perce

Sajtóhírek szerint az amerikaiak további négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
1 órája

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik