Nemzetisport.hu 2012.08.05 22:38 Frissítve: 2014.10.28 02:27

Olimpia: sorozatban nyolcadszor nyerte kenyai az akadályfutást

A kenyai Ezekiel Kemboi nyerte a 3000 méteres akadályfutást a londoni olimpián. Az ezüstérmes a francia Mahiedine Mekhissi-Benabbad, a bronzérmes pedig honfitársa, Abel Kiprop Mutai lett.

Kemboi az athéni olimpián nyerte ezt a versenyszámot, és ő volt az aranyérmes a legutóbbi két világbajnokságon is. A címvédő Birmin Kiprop Kipruto két körrel a vége előtt elesett, de így is az ötödik helyen ért célba.

1984 óta mindig kenyai atléta nyerte ezt a versenyszámot – többször is a dobogó mindhárom fokát kibérelték –, s ez a sorozat Londonban sem szakadt meg.

London 2012

Londonban paralimpikonjaink is kitettek magukért. Ön kinek adná az Év sportolója címet?

2013.01.05 09:18:33

London 2012

Erős női nyolcas küzd, benne a víz és a tatami csillagaival az Év sportolója címért.

2013.01.02 11:06:27

London 2012

Nyolc egyéniség, akinek a versenyéért, küzdelméért, játékáért egy ország szorított a játékok alatt.

2012.12.21 19:21:51

London 2012 KARÁDI ZOLTÁN

A nyáron Gyurta, Berki, Kozák, Fazekas, Szabó és Kökény is begyűjtötte a világ- és Európa-bajnoki cím mellé az olimpiai aranyat.