Olimpia: Gyurta és Kis sem jutott döntőbe 1500 gyorson

2012.08.03. 12:40
Egyik magyar úszó – Gyurta Gergely és Kis Gergő – sem jutott döntőbe az 1500 méteres gyorsúszás előfutamai során. Előbbi összesítésben a 12., utóbbi a 19. helyen zárt.
Az ebben a számban a tavalyi sanghaji világbajnokságon bronz-, az idei debreceni Európa-bajnokságon pedig ezüstérmes Kis Gergő a második előfutamban indult a négyből, de csak az ötödik helyen ért célba, ráadásul nagyon gyenge, 15:21.74-es idővel. Mivel ekkor még két futam is hátravolt, előre sejteni lehetett, hogy ez kevés lesz a továbbjutáshoz. A 2010-es rövid pályás világbajnokságon bronzérmet szerző Gyurta Gergely sokkal jobban kezdett a harmadik futamban, de végül ő is csak negyedikként csapott célba 15:04.22-es idővel. Végül ő összesítésben a 12., Kis pedig a 19. lett.