Búcsúzni csak szépen szabad - győzelmével 5. a Kemény-csapat

2012.08.12. 12:36
Nagy Viktor bravúrjai is kellettek a spanyolok elleni fölényes sikerhez (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
A Kemény Dénes vezette magyar férfi vízilabda-válogatott ötödik helyen fejezte be a londoni olimpiát, miután a vasárnapi helyosztón parádés játékkal 14–8-ra  győzött Spanyolország ellen.

1. NEGYED

KÁSÁS SZÜRREÁLIS BÚCSÚJA

KEMÉNY DÉNES: „Hogy mi London tanulsága? Vannak érzéseim, benyomásaim, gondolataim, de úgy vélem, ha az olimpiát később értékelem, akkor sem lesz késő. Azt most is elmondhatom, hogy először is büszkeség munkál bennem, hogy a játékosok ebben a lelkiállapotban ezt a két utolsó mérkőzést meg tudták nyerni. Az pedig mindenképpen szomorúság, hogy hol egy lövés, hol egy védés, hol egy blokk hiányzott ahhoz, hogy ma nem éremért játszottunk. Hányan nem folytatják az olimpiai bajnokaink közül? Ezt tőlük kell megkérdezni, nekem jó néhányan a tegnapi tréning után azt mondták: ez volt életük utolsó válogatott edzése. Ebből én arra gondolok, hogy ez a mai volt életük utolsó válogatott meccse."

KÁSÁS TAMÁS„Az biztos, hogy én ma játszottam utoljára a válogatottban, s úgy gondolom, hogy a vízilabdás pályafutásomnak is vége van. Amikor ma bemutattak, vízbe ugrottam, alig bírtam visszatartani a könnyeimet, tudván, eljött a búcsú ideje... Hihetetlenül megható pillanat volt, aztán a meccsen már tudtam koncentrálni, de akkor is olyan volt az egész, mintha egy álomvilágban lettem volna. Szürreális volt az egész, de így, hogy győztünk, szép volt. Magán az olimpiai tornán, ahová nagy céllal jöttünk, végső soron ma is az történt, ami jelenleg van a pólóban, ami a valós helyzet, ami az igaz."

Sorozatban három megnyert olimpia után a spanyolok elleni, 5. helyért zajló mérkőzéssel ma lezárult egy korszak a magyar vízilabdázás történetében.

Az első támadások mindkét oldalon gól nélkül fejeződtek be, köszönhetően többek között a bravúrt is bemutató magyar kapusnak, Nagy Viktornak.

A meccs első gólját Biros Péter kapufáról kipattanó ejtése után Kiss Gergő szerezte közvetlen közelről, majd egy újabb Nagy Viktor-védés után Biros középre passzolt labdáját Steinmetz Ádám húzta be a spanyol kapuba emberelőnyből Mario Garcia kiállítását követően. 2–0

A sok hibával kezdő spanyolok kétgólos hátrányban kezdtek ébredezni, egy emberelőnyből sikerült szépíteniük, ráadásul a következő támadás végén Varga Dénes kihagyott egy ötméterest. Nem tört azonban meg a lendületünk, Madaras jobb szélről beadott labdájára Hárai Balázs érkezett belül, és lőtt a spanyol kapuba, majd nem sokkal később ismét ő volt eredményes. A három gólt eredményező kiváló centerjátékunknak köszönhetően egy negyed után 4–1-re vezettünk.

2. NEGYED

A háromgólos előnyünket a stabil védekezésünknek is köszönhettük, ami a folytatásban is jól működött: szorosan őriztük a spanyol lövőket, és a Szirányi Balázsnak szánt centerbejátszásokat is sikerült megakadályoznunk. Ennek ellenére néhány elrontott akció után Varga Tamás kiállítását követően Javier Garcia révén emberelőnyben egy átlövésből szépítettek a spanyolok a második negyed elején, de Varga Dániel gyorsan válaszolni tudott. 5–2

A spanyolok az előnymegjátszásban feljavultak, ezúttal Alberto Espanol váltotta gólra Varga Dénes kiállítását, de a gólok nem zavarták meg a mieinket. Biros előbb kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, Madaras Norbert pedig hét méterről lőtt hatalmas erővel a spanyolok kapujába. A negyed lefújása előtt Nagy Viktor kapott bele egy lövésbe, és ezzel gondoskodott arról, hogy négygólos előnnyel vonulhassunk a nagyszünetre. 7–3

3. NEGYED

A harmadik játékrészt Nagy Viktor egy emberhátrányban bemutatott bravúrral kezdte. Ami pedig nem ment a spanyoloknak, az sikerült nekünk: egy nagyon gyorsan és nem mellesleg nagyon szépen végigpasszolt fór végén Biros egy lövőcsellel elküldte a kapust, majd a kapu bal oldalába lőtt, megszerezve nyolcadik gólunkat. Ötből a negyedik előnyünket értékesítettük. 8–3

A magyar gálaelőadás ezt követően is folytatódott, lefordulás után Varga Dénes bombázott a léc alá, majd Steinmetz fordult be centerből, és lőtt a spanyolok kapujába, és még az sem szeghette különösebben a kedvünket, hogy Marc Minguell betalált a másik oldalon. Már csak azért sem, mert Hosnyánszky Norbert megszerezte első gólját. 11–4

És még nem volt vége a negyednek, Varga Dénes újabb jó lefordulás után tisztán lőhetett, és nem is hibázott. 12–4

4. NEGYED

A záró negyedben még az is belefért, hogy a spanyoloknak megadtak egy olyan találatot, ami nem is volt bent, illetve Nagy Viktor felesleges kiúszása után kaptunk még egy könnyű gólt. 12–6

Hosnyánszky azonban gondoskodott arról, hogy ne jöjjenek lendületbe a spanyolok: középről a bal felsőbe bombázott. Ezután pedig Kiss Gergely mutatta be, hogy képes center pozícióból is gólt szerezni. 14–6

A spanyolok azért még próbálták bizonyítani, hogy nem felejtettek el teljesen vízilabdázni: Espanol lőtt át balról a bal felső sarokba, majd a 41 éves Ivan Pérez szerezte meg centerből a második gólját. 14–8

Újabb gól már nem született, parádés játékkal, 14–8-ra győztünk a spanyolok ellen, így ötödik helyen zárunk a londoni játékokon – ezzel az eredménnyel pedig befejeződött a rengeteg felejthetetlen sikert hozó időszak a magyar vízilabdázás történetében.

Szép volt fiúk, köszönjük!

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

SZÉKELY BULCSÚ A FÉRFI VÍZILABDA-VÁLOGATOTTRÓL
OLIMPIA 2012
FÉRFI VÍZILABDA, AZ 5. HELYÉRT

MAGYARORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 14–8

Magyarország: Nagy Viktor – Varga Tamás, Madaras Norbert 1, Varga Dénes 2, Kásás Tamás, Hosnyánszky Norbert 2, Kiss Gergely 2, Szivós Márton, Varga Dániel 1, Biros Péter 2, Steinmetz Ádám 2, Hárai Balázs 2

A spanyol góldobók: Marc Minguell Alferez 3, Albert Espanol Lifante 2, Blai Mallarach Guell, Felipe Perrone Rocha, Ivan Perez Vargas 1-1