Győzelme már van, védekezése nincs a férfiválogatottunknak

2012.08.02. 16:27
A magyar férfi vízilabda-válogatott (nagyon) rossz védekezéssel, ugyanakkor látványos támadójátékkal 17–15-re legyőzte Romániát az olimpiai tornán, így két vereség után megszerezte első győzelmét.

Madaras megszórta magát a mérkőzésen (Fotó: MTI)

ONLINE KÖZVETÍTÉS A MÉRKŐZÉSRŐL!

Továbbra sem játszik jól a magyar férfi vízilabda-válogatott a londoni olimpián. Immár a harmadik mérkőzésen vagyunk túl, s ami biztos: a védekezésünkkel komoly gondok vannak. Románia ellen azonban legalább nyertünk.

Támadásban nem volt gond már az első percekben sem: a magyar csapat szép gólokat szerzett, külön öröm, hogy az eddig gyengén teljesítő Madaras Norbert lövései végre utat találtak a kapuba, hátul azonban mi is engedtük a román gálát. Szinte hihetetlen, de a románok rendre tisztán lőhettek, és nem csak akkor, amikor emberelőnyben voltak.

EMBERFÓR BLOG

„Jöhetnek a panelek, hogy na, a győzelemnek lehet egyedül örülni a románok elleni 17-15 alkalmával – ami amekkora panel, annyira igaz. Attól azonban továbbra is tartózkodnék, hogy a csütörtöki gólfesztivál alapján messzemenő (negatív) következtetéseket vonjak le.” – Csurka Gergely elemez az Emberfór blogon.

Akárhányszor vezettünk, ellenfelünknek mindig volt válasza, pedig a második negyedben Szivós Márton demoralizáló gólt szerzett – lábbal emelte magának húzásra a labdát. A nagyszünetben döbbenetes, 9–9-es eredmény állt az eredményjelzőn.

A labdával alig találkozó Nagy Viktor helyére Szécsi Zoltán érkezett, aki azért már egy kis stabilitást adott hátul. A harmadik negyedben már nem voltak olyan hatásosak a román lövések, de ebbe az is közrejátszott, hogy – ahogy az előre várható volt – Kovács István tanítványai kezdtek elfáradni.

Elsősorban Szivósnak és Biros Péternek köszönhetően a harmadik negyedben megléptünk három góllal, de a gondjaink továbbra sem szűntek meg. Ez a szakasz azonban nagyon kellet, a román csapat ugyanis ezt nem számítva teljesen egyenrangú ellenfele volt a magyarnak.

A végén annak örülhettünk, hogy legalább a győzelmünk nem forgott veszélyben, végül két góllal nyertünk.

A védekezésnek azonban most már mindenképpen össze kell állnia, ha a negyeddöntőben valamit is akarunk – bármelyik válogatott is lesz az ellenfél. Nem szabad ámulatba esni a 17 lőtt góltól, a román csapat ugyanis ugyanolyan könnyedén szerezte góljait ellenünk, mint a nyitányon a szerb gárda.

Folytatás szombaton a britek ellen.

1. NEGYED

Kádár Kálmán révén meglepetésre a románok szerezték a találkozó első gólját. Kásás Tamás azonban egyből válaszolt. 1–1

A folytatásban már magára talált a magyar csapat: Biros Péter és Hosnyánszky Norbert gólja után megnyugodhattunk, no de nem sokáig. A románok ugyanis nem törtek meg, és két gyors góllal egyenlítettek. 3–3

Sajnos a románoktól kapott gyors három gól továbbra is azt jelezte, hogy a magyar válogatott védekezésével még mindig nincs minden rendben. Mindenesetre elöl azért a románok ellen hasítunk rendesen: Madaras Norbert két gólt ért el. A balkezes klasszis az elsőt emberelőnyből, a másodikat egy lefordulás után szerezte. 5–3

Egy gólt azért még benyeltünk a negyed vége előtt, így egygólos előnnyel vonulhattunk az első szünetre. 5–4

2. NEGYED

Madaras Norbertnek alig volt épkézláb lövése az első két mérkőzésen, most azonban megszórja a románokat. A negyed elején ismét ő volt fórból eredményes: a rövid idő alatt szerzett harmadik gólja remélhetőleg önbizalmat ad neki a folytatáshoz. A románok azonban nem akartak leszakadni, Alexandru Ghiban szerzett újabb gólt. 6–5

És egyenlítettek... Kádár a gólszerző. 6–6

Kiss Gergely a negyed közepén megszerezte első gólját a mérkőzésen, de kettővel csak nem tudtunk elmenni ezután sem. Andrei Busila megpattanó lövéssel egalizált, majd Hosnyánszky bombájára szintén ő válaszolt. 8–8

Ami szép, az szép: Szivós Márton lábbal vette fel a labdát, és húzta a román kapuba, de a szépségdíjas találat sem hatotta/törte meg a Kovács-legényeket, akik bevágták a kilencediket is. 9–9

Írhatnánk, hogy kritikán aluli a magyar csapat védekezése, de az igazság az, hogy nincs is védekezése...

3. NEGYED

Kissé szövevényes támadás és emberelőny végén Biros Péter minden dühét beleadta lövésébe, a labda a felső sarokban landolt, majd egy megúszás után Madaras góljával végre kettővel vezettünk. Azért, hogy ne legyünk túl boldogok, kaptunk egy újabb gólt: Cosmin Radu addig szárította a labdát a levegőben, amíg Szécsi Zoltán alól teljesen kiesett a sámli, majd a rövidbe bombázott. 11–10

Úgy tűnt, a negyed közepére végre megnyugodhatunk – legalábbis, ami a mai meccset illeti: Szivós és Biros találata után először vezettünk végre három góllal. 13–10

Nicolae Diaconu azért csak meglőtte a tizenegyedik román gólt is, amire Varga Tamás ötösből tudott válaszolni. 14–11

4. NEGYED

Kiss Gergely egy távoli bombával az utolsó szakaszban is megszerezte az első magyar találatot, Diaconu azonban a másik oldalon szintén távolról válaszolt. 15–12

Ezen a meccsen ez jutott osztályrészül: nagyon nem tud ellépni a magyar csapat, mert a románok szépen kijátsszák magukból, amit tudnak. Hosnyánszky, majd a másik Norbert, Madaras találatára is érkezett válasz. 17–14

Még egy román gól maradt a végére... 17–15

VÉGE!

OLIMPIA 2012
FÉRFI VÍZILABDA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 17–15 (5–4, 4–5, 5–2, 3–4)
London, vízilabda-aréna, 5000 néző. Vezette: Balfanbajev (kazah), Borell (spanyol)
MAGYARORSZÁG: Nagy V. – BIROS 3, Kásás 1, Varga T. 1, Hárai, Kiss G. 2, MADARAS 5. Csere: Szécsi (kapus), Varga Dénes, HOSNYÁNSZKY 3, SZIVÓS 2, Steinmetz Á., Varga Dániel
ROMÁNIA: Stonescu – NEGREAN 2, Matei 2, KÁDÁR 2, C. Radu 1, BUSILA 3, Iosep. Csere: Diaconu 2, Chioveanu, Goanta, GHIBAN 3, R. Georgescu
Gól – emberelőnyből: 13/8, ill. 12/6
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Varga Dániel (22. p.), Busila (23. p.), Ghiban (26. p.), Varga T. (28. p.), Szivós (30. p.), Goanta (30. p.)