London 2012: olimpiai kvótát szerzett a Czékus, Kiss műúszópáros

2012.04.22. 18:05
Címkék
Ötkarikás indulási jogot szerzett a Czékus Eszter, Kiss Szofi szinkronúszópáros a Londonban rendezett olimpiai selejtezőn vasárnap.

Szauder Gábor szövetségi kapitány arról tájékoztatta az MTI-t, hogy vasárnap a 16–24. helyezettek mutathatták be újból programjukat, s a nyolc duóból négy kapott olimpiai részvételi jogot. A szerdán kezdődött verseny első szakasza után a két 17 éves versenyző a 19., még ötkarikás indulást jelentő helyen állt, ezt kellett megtartaniuk a mögöttük álló argentin kettőssel szemben. Vasárnap 80.54 pontot kaptak kűrjükre, ezzel megszerezték a kvótát érő negyedik helyet.

Czékusék a tavalyi sanghaji világbajnokságon a 22. helyen végeztek, az olimpián 24 páros vehet részt.

Az olimpiai selejtező egyben tesztverseny volt a nyári játékok helyszínén, és Szauder Gábor elmondása szerint az ötnapos versenyre két nap alatt elkapkodták a jegyeket. A 16–24. helyezettek vetélkedésére is 7-8000 néző volt kíváncsi vasárnap.

A műúszókkal együtt jelenleg 125 magyar sportoló nevezhető a londoni olimpiára.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: Kisvárda–ETO FC, PAFC–Ferencváros, férfi és női kézilabda Szuperkupa-mérkőzés

Minden más foci
1 órája

Nate Reuvers újra a kosárválogatottban; Alessandro Chiappini értékelése a röplabda Eb-ről

E-újság
1 órája

Késik a régi dicsőség – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

Nem mind arany(labda) – Deák Zsigmond publicisztikája

Minden más foci
1 órája

Baena remekelt, bő fél óra alatt lerendezte a Sevillát az Atlético Madrid

Spanyol labdarúgás
1 órája

Mezhúzás, az alkar és az arc találkozása – képek a Kispest-Honvéd–ZTE bajnokiról

Labdarúgó NB I
1 órája

Angyalföldi örömmel pörgött fel, lila ünnepekkel folytatódott, szelfivel végződött – képeken az Újpest–Vasas bajnoki

Labdarúgó NB I
2 órája

Visszatérő vb-ezüstérmes vezérletével nyert a Juventus

Olasz labdarúgás
2 órája