Szalai Ádám számára gyakorlatilag véget ért a szezon

Vágólapra másolva!
2013.04.28. 14:40
null
Szalai a nyári felkészülésre már felépül (Fotó: Imago)
Szalai Ádám számára minden bizonnyal véget ért a szezon. A Mainz légiósa maga ismerte el, hogy sérülés miatt öt-hat hetet kénytelen kihagyni, ez pedig azt jelenti, hogy ebben az idényben már aligha játszhat.

„Sziasztok! Sajnos szomorú hírrel kell szolgálnom. A Dortmund elleni összecsapáson az ellenem elkövetett egyik szabálytalanság után – habár akkor tudtam folytatni a játékot – a következő napokban egyre erősödő fájdalom alakult ki a hátamban” – írta Szalai a facebook-oldalán.

„A vizsgálat a csigolya-harántnyúlvány törését állapította meg. Ez sajnos elég nagy fájdalommal jár, és a gyógyulás öt-hat hetet vesz igénybe. Ezért valószínű, hogy a hátralévő négy meccsen nem fogok tudni pályára lépni a német bajnokságban. Hál' Istennek, a nyári felkészülést ez a sérülés nem fenyegeti, rendben el fogom tudni kezdeni a munkát.”

Mint ismert, a múlt hétvégén a Borussia hazai pályán 2–0-ra nyert a Mainz ellen. A találkozón Szalai Ádám az 57. percben lépett pályára, s végigjátszotta a hátralévő több mint fél órát.

Szalai ebben a Bundesliga szezonban 29 meccsen 13 gólt szerzett, ezzel a stuttgarti Vedad Ibiseviccsel és a frankfurti Alexander Meierrel holtversenyben a negyedik helyen áll a góllövőlistán.

 

Legfrissebb hírek

A Mönchengladbach megbüntette német válogatott játékosát az interneten keringő videója miatt

Német labdarúgás
2025.07.02. 17:13

Október végén vagy november elején rendezik a Bayern München–Bayer Leverkusen rangadót

Német labdarúgás
2025.06.27. 14:22

Bundesliga: Bayern München–RB Leipzig rangadóval indul a bajnokság

Német labdarúgás
2025.06.26. 09:29

Eldőlt, ki váltja Lőw Zsoltot a lipcsei kispadon – hivatalos

Német labdarúgás
2025.06.24. 13:12

Wirtzről lemaradt, így a Liverpool két sztárját szeretné a Bayern München

Német labdarúgás
2025.06.22. 16:10

Lőw Zsolt: Én is felelős vagyok a Lipcse hetedik helyéért, de nehezített pálya volt

Német labdarúgás
2025.06.20. 20:10

Németh Hunor szerződést hosszabbított Koppenhágában – hivatalos

Légiósok
2025.06.20. 14:25

Szoboszlai Dominik ünnepelt és jótékonykodott Budapesten

Magyar válogatott
2025.06.12. 20:27
Ezek is érdekelhetik