Német Kupa: Pintér Ádám durva volt, azonnal kiállították

2017.02.07. 21:32
Christoph Kramer már földet ért, Pintár Ádám az ártatlanságát bizonygatja (Fotó: Imago)
Hideg zuhany a javából: Pintér Ádámot, a Greuther Fürth magyar légiósát kiállították a Borussia Mönchengladbach elleni kedd esti, labdarúgó Német Kupa-mérkőzésen.

A télen szerződtetett magyar középpályás a 18. percben, 0–1-nél követett el súlyos szabálytalanságot Christoph Kramer kárára: nyújtott lábbal csúszott a Mönchengladbach világbajnokának lábára.

PINTÉR ÁDÁM KIÁLLÍTÁSA

A Gladbach végül 2–0-ra megnyerte a mérkőzést, és továbbjutott. A hazai kaput ezúttal nem Megyeri Balázs védte, a vendégekhez azonban a 79. percben beállt a magyar származású, 19 éves Bénes László, aki debütált a felnőtt csapatban tétmérkőzésen.

Pintér a hétvégén mutatkozott be a német csapatban – csereként játszott negyed órát a Hannover ellen 4–1-re megnyert bajnokin, kapott egy sárga lapot –, a Gladbach elleni kupameccsen került be először a kezdőbe.

NÉMET KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Hamburger SV–1. FC Köln 2–0
(Jung 5., B. Wood 75.)
Astoria Walldorf (IV.)–Arminia Bielefeld (II.) 1–1 (Carl 78., ill. Schutz 52.) – 11-esekkel 4–5
Bayern München–VfL Wolfsburg 1–0 (Douglas Costa 18.)
Greuther Fürth (II.)–Borussia Mönchengladbach 0–2 (Wendt 12., T. Hazard 36. – 11-esből)