MLS: Sallói betalált, csapata legyőzte Ibráékat – videó

2018.04.09. 07:00
Sallói góljával szerezte meg a vezetést a Sporting Kansas City (Fotó: Twitter)
Hatodik bajnokiján a negyedik sikerét aratta a Sallói Dániellel felálló Sporting Kansas City, amely a Zlatan Ibrahimovicot csereként bevető Los Angeles Galaxyt győzte le 2–0-ra az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) alapszakaszában.

A gól nélküli első félidő után szögletet követően szerezte meg a vezetést a Sporting Kansas City: a hazaiak játékosa éppen Sallói Dániel elé fejelte a labdát, amit a magyar játékos tíz méterről, ballal a rövid sarokba lőtt (0–1). A 21 esztendős magyar szezonbeli első gólját jegyezte.

Öt perccel később megduplázta előnyét a vendégcsapat, az utólag a mérkőzés legjobbjának megválasztott Johnny Russell pazar egyéni alakítást zárt le elegánsan (0–2).

A Los Angeles Galaxy közvetlenül a második gól után becserélte az előző fordulóban debütáló és nyerőembernek bizonyuló Zlatan Ibrahimovicot, segíteni azonban ő sem tudott, így Sallói csapata három ponttal távozott Los Angelesből.