MLS: Nikolics ismét betalált a Chicago Fire-ban – videó

2017.06.11. 00:01
Nikolics Nemanja gólja tette biztossá a Chicago Fire győzelmét az Atlanta United ellen az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság magyar idő szerint szombat késő esti meccsén (MLS). A magyar támadó szezonbeli 12. találatát érte el a 2–0-s siker alkalmával.

Nikolics a 14. percben majdnem megszerezte a vezetést a Chicagónak, de az éles szögből, jobb oldalról leadott lövés éppen elkerülte a távolabbi kapufát.

A 29. percben már nem hibázott a Fire: David Accam szépen kicselezte a kapust, de mivel nem tudta ellőni a labdát az üres kapuba, bepasszolta középre Luis Solignacnak, aki tíz méterről lazán a hálóba emelt. 1–0

A második félidőben Nikolics megszerezte szezonbeli 12. gólját. A 70. percben egy kezezés után büntetőhöz jutott a Chcago, Nikolics pedig könnyedén értékesítette azt. 2–0

Ezzel el is dőlt a csata. A győzelemmel a Chicago továbbra is a második helyen áll a Keleti főcsoportban a Toronto mögött, de már csak egy pont választja el az éllovastól.

Sallói Dánielt nem cserélték be a Sporting Kansas Citybe, amely hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Montreal Impacttel.