nemzetisport.hu 2017.06.11 00:01 Frissítve: 2017.06.11 06:58

MLS: Nikolics ismét betalált a Chicago Fire-ban – videó

Nikolics Nemanja gólja tette biztossá a Chicago Fire győzelmét az Atlanta United ellen az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság magyar idő szerint szombat késő esti meccsén (MLS). A magyar támadó szezonbeli 12. találatát érte el a 2–0-s siker alkalmával.

Nikolics a 14. percben majdnem megszerezte a vezetést a Chicagónak, de az éles szögből, jobb oldalról leadott lövés éppen elkerülte a távolabbi kapufát.

A 29. percben már nem hibázott a Fire: David Accam szépen kicselezte a kapust, de mivel nem tudta ellőni a labdát az üres kapuba, bepasszolta középre Luis Solignacnak, aki tíz méterről lazán a hálóba emelt. 1–0

A második félidőben Nikolics megszerezte szezonbeli 12. gólját. A 70. percben egy kezezés után büntetőhöz jutott a Chcago, Nikolics pedig könnyedén értékesítette azt. 2–0

Ezzel el is dőlt a csata. A győzelemmel a Chicago továbbra is a második helyen áll a Keleti főcsoportban a Toronto mögött, de már csak egy pont választja el az éllovastól.

Sallói Dánielt nem cserélték be a Sporting Kansas Citybe, amely hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Montreal Impacttel.

MLS
ALAPSZAKASZ

Chicago Fire–Atlanta United 2–0 (Solignac 29., Nikolics 70. – 11-esből)
Sporting Kansas City–Montreal Impact 1–1
Portland Timbers–FC Dallas 2–0

2018.12.04 23:46:15

Légiósok BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Örülnék, ha Dzsudzsák Balázs egyszer, akár pályafutása végeztével őszintén beszélne döntéseinek miértjéről, az előtte kinyíló vagy éppen bezáruló kapukról, mert ha valamit hiányolok még pályafutásával kapcsolatban, az az, hogy sohasem derült ki, mit miért választott.