MLS: Némethet könyöklésért kiállították, Nikolics gólt lőtt

2017.09.17. 07:17
Nehéz vitatkozni a játékvezető döntésével – érthetetlen durvaság Németh Krisztiántól<br />
Az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) aktuális játéknapján a ligában szereplő magyar légiósok csapatai egymás ellen léptek pályára. A mérleg: Németh Krisztián-kiállítás, Nikolics-gól, négy légiósunk közül három játszott.

A Sporting Kansas City–New England (3–1) meccsen a hazaiak nem nevezték Sallói Dánielt, a vendégeknél viszont Németh Krisztián kezdőként kapott lehetőséget. A 11. percben azonban egy teljesen érthetetlen könyöklésért – a New England jött bedobással az ellenfél tizenhatosánál – abszolút jogosan kiállították a magyar csatárt. Úgy látszik, nem tanult Priskin Tamás portugálok elleni esetéből… A kiállítás után az SKC 3–1-re győzött, pedig a 4. percben a vendégek szerezték meg a vezetést.

Németh kiállítása 0:56-tól

A Chicago Fire hazai pályán 3–0-ra nyert a DC United ellen. A kezdőként játszó Nikolics Nemanja a 90. percben 11-esből állította be a végeredményt, ez volt a szezonbeli 18. találata (a gól után lecserélték), ezzel David Villa (19) mögött, az argentin Diego Valerivel holtversenyben a góllövőlista második helyén áll. A vendégeknél Stieber Zoltán a 78. percben csereként lépett pályára.

8. FC Dallas 28 9 11 8 39–38 +1 38
9. Minnesota United 28 8 5 15 36–58 –22 29
10. Los Angeles Galaxy 28 7 6 15 36–52 –16 27
11. Colorado Rapids 28 7 5 16 26–42 –16 26