Légiósok: Tajti Mátyás bemutatkozott a lengyel élvonalban

2020.02.09. 20:35
A Zaglebie Lubin <a href="https://www.facebook.com/KGHMZaglebieLubin/photos/a.186435648081514/2834254323299620/?type=3&amp;theater">Facebook-oldala</a> is azt emelte ki, hogy Tajti Mátyás bekerült a kezdőcsapatba
A magyar légiósoknak vasárnap délután nem sok sikerélményük volt az élvonalbeli, illetve másodosztályú, európai labdarúgó-bajnokságokban: nagyobb részük nem is játszott, aki pedig pályára lépett, annak a csapata egy kivétellel kikapott. Estére valamelyest javult a mérleg....

A lengyel élvonalban Tajti Mátyás először lépett pályára a Zaglebie Lubinban azóta, hogy távozott a DVTK-tól és tavaly szeptemberben csatalakozott a csapathoz. A középpályás kezdő volt a Piast Gliwice otthonában 2–0-ra elveszített meccsen, a 61. percben, 1–0-s hazai vezetésnél lecserélték.

Vesztes csapat tagja volt Cipruson Lang Ádám (Omonia), Svájcban Holender Filip (Lugano), Görögországban Megyeri Balázs (Atromitosz), viszont ugyancsak a görög élvonalban az Arisz Korhut Mihállyal a soraiban pontot szerzett az Aszterasz Tripolisz vendégeként.

A később kezdődött Amstetten–Red Bull Salzburg (0–3) Osztrák Kupa-mérkőzésen aztán Szoboszlai Dominik már győztes csapat tagja lehetett, a 81. percben csereként lépett pályára, amikorra már kialakult a végeredmény. A szintén később kezdődött, görög élvonalbeli AEK–Panathinaikosz meccsen is a második félidőben, csereként állt be a vendégcsapat magyar légiósa, csak éppen Nagy Dominikék 1–0-s vereséget szenvedtek.

AUSZTRIA, OSZTRÁK KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Amstetten (II.)–Red Bull Salzburg 0–3
Salzburg: Szoboszlai Dominik a 81. percben állt be csereként.

CIPRUS, 1. DIVISION
19. FORDULÓ
Omonia Nicosia–Ethnikosz Ahnasz 1–2
Omonia Nicosia: Lang Ádám kezdett, végig is játszotta a meccset.
Apollon Limassol–Paralimni 0–1
Apollon: Szalai Attilát nem nevezték a mérkőzésre.

GÖRÖGORSZÁG, SUPER LEAGUE
23. FORDULÓ

Aszterasz Tripolisz–Arisz 1–1
Arisz: Korhut Mihály kezdett, végigjátszotta a mérkőzést.
Atromitosz–Olympiakosz Pireusz 0–1
Atromitosz: Megyeri Balázs kezdett, végigjátszotta a mérkőzést.
AEK–Panathinaikosz 1–0
Panathinaikosz: Nagy Dominik csereként a 65. percben lépett pályára

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
21. FORDULÓ

Piast Gliwice–Zaglebie Lubin 2–0
Zaglebie Lubin: Tajti Mátyás kezdő volt, a 61. percben lecserélték.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
21. FORDULÓ

Bayern München–RB Leipzig 0–0
Leipzig: Gulácsi Péter védte a lipcseiek kapuját, Willi Orbán sérült, nem volt a keretben.

Virtus Entella–Pescara 2–1
Entella: Adorján Krisztiánt nem nevezték a meccsre.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
20. FORDULÓ

Oliveirense–Benfica B 5–0
Benfica B: Csoboth Kevin sérült, nem volt a keretben.

FC Thun–FC Lugano 3–2
Lugano: Holender Filip a 84. percben lépett pályára csereként. Kecskés Ákos a kispadon ült.