Légiósok: Pintér az angol, olasz vagy német élvonalba mehet

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.06.19. 07:48
Pintér Ádám a nyáron minden bizonnyal elhagyja a Real Zaragozát. A csapat kiesett a spanyol élvonalból, s érthető módon a másodosztály már kevésbé lenne vonzó a magyar válogatott középpályása számára. A futballista menedzserén, Filipovics Vladanon keresztül már jelezte a klubnak távozási szándékát. Ha a Zaragoza pénzt akar látni Pintér eladásából, ezen a nyáron el kell engednie, mert egy év múlva lejár a játékos szerződése, s ingyen távozhat.

Spanyol információk szerint Pintér Ádám egy Európa-ligában induló belga, holland vagy görög együtteshez kerülhet.

„Igaz, hogy beszéltünk a Zaragozával, s jeleztük, Ádám távozna – mondja Filipovics Vladan. – Több együttes is figyelemmel kísérte a teljesítményét, amire egyáltalán nem lehet panasz, úgyhogy érdeklődőkben nincs hiány. Igaz, konkrétumról nem tudok beszámolni, mert előbb a Zaragozával kell megállapodnia a többi klubnak. Remélem, hamarosan meglesz a váltás, a cél pedig az angol, a német vagy az olasz bajnokság lehet, s természetesen csakis az első osztály. Ez persze azt is jelentheti, hogy az első évében még nem tud rögtön a nemzetközi porondon szerepelni. Lehet, hogy ahhoz más országba kellene szerződnie. Lenne is lehetőség, de az említett három bajnokság a legvonzóbb. A legfontosabb, hogy Ádám a következő csapatánál folyamatos játéklehetőséget kapjon, ez szolgálja a fejlődését a legjobban.”

„Igaz, hogy beszéltünk a Zaragozával, s jeleztük, Ádám távozna – mondja Filipovics Vladan. – Több együttes is figyelemmel kísérte a teljesítményét, amire egyáltalán nem lehet panasz, úgyhogy érdeklődőkben nincs hiány. Igaz, konkrétumról nem tudok beszámolni, mert előbb a Zaragozával kell megállapodnia a többi klubnak. Remélem, hamarosan meglesz a váltás, a cél pedig az angol, a német vagy az olasz bajnokság lehet, s természetesen csakis az első osztály. Ez persze azt is jelentheti, hogy az első évében még nem tud rögtön a nemzetközi porondon szerepelni. Lehet, hogy ahhoz más országba kellene szerződnie. Lenne is lehetőség, de az említett három bajnokság a legvonzóbb. A legfontosabb, hogy Ádám a következő csapatánál folyamatos játéklehetőséget kapjon, ez szolgálja a fejlődését a legjobban.”

Mivel az MTK még mindig nem kapta meg a Zaragozától Pintér vételárát, a magyar klub az Európai Labdarúgó-szövetséghez fordult.

Legfrissebb hírek

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
23 perce

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
46 perce

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
3 órája

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
4 órája

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
21 órája

A ZTE bejelentette a Ferencvárostól érkező csatár szerződtetését

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:25

NB II: rutinos érkező Kecskeméten; hatan távoztak Gyirmótról, az egyikük Bobál Gergely

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 23:34

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:34
Ezek is érdekelhetik