Légiósok: Eppel 11-est harcolt ki, Balogh visszatért a kispadra

P. K.P. K.
2020.02.01. 22:13
Eppel Márton első belgiumi góljára még várni kell – egy 11-est kiharcolt ugyan, de kihagyta a csapattársa (Fotó: cerclebrugge.be, archív)
Nem sok babér termett szombaton a külföldön szereplő magyar labdarúgók számára – többségük nem is játszott, a pályára lépők közül pedig csak Lang Ádám (Omonia Nicosia) örülhetett győzelemnek.

Eppel Márton a szünetben állt be a belga sereghajtó Cercle Bruges-be az Eupen otthonában 1–0-s hazai vezetésnél, és a meccs hajrájában büntetőt harcolt ki, ám a 89. percben Kévin Hoggas kihagyta azt. Így a télen szerződtetett Eppel harmadik belga bajnoki meccsén is egygólos vereséget szenvedett a Bernd Storck irányította Cercle.

Az angol másodosztályban sorozatban a negyedik meccsét nyerte meg a Bristol City, ezúttal a QPR otthonában győzött 1–0. A keddi, Reading elleni siker alkalmával sérülés miatt nem nevezett Nagy Ádám ezúttal ott ült a Bristol kispadján, de nem cserélték be.

A sokáig sérüléssel bajlódó Balogh Norbertet október óta először nevezte bajnoki meccsre az angol másodosztályú Hull City, de nem állt be a Brentford ellen hazai pályán 5–1-re elveszített mérkőzésen.

A szombaton, élvonalbeli bajnoki meccsen pályára lépő magyar légiósok közül csak a ciprusi Omonia védője, Lang Ádám örülhetett győzelemnek – az Olympiakosz Nicosia vendégeként győztek 2–0-ra.

ANGLIA, CHAMPIONSHIP
30. FORDULÓ

Hull City–Brentford 1–5
Hull: Balogh Norbert a kispadon ült, nem állt be.
Queens Park Rangers–Bristol City 0–1
Bristol City: Nagy Ádám kispados volt, nem állt be.

BELGIUM, JUPILER LEAGUE
24. FORDULÓ

Eupen–Cercle Bruges 1–0
Cercle Bruges: Eppel Márton a szünetben állt be, 11-est harcolt ki.

CIPRUS, 1. DIVISION
18. FORDULÓ

Ol. Nicosia–Omonia Nicosia 0–2
Omonia Nicosia: Lang Ádám kezdőként végigjátszotta a meccset.

Mainz–Bayern München 1–3
Mainz: Szalai Ádám a 75. percben állt be csereként.
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 2–2
Leipzig: Gulácsi Péter végigvédte a mérkőzést, Willi Orbán sérült, nem volt a keretben.

OLASZORSZÁG, SERIE B
22. FORDULÓ

Frosinone–Virtus Entella 1–0
Entella: Adorján Krisztián a kispadon ült, nem állt be.

Lugano–Xamax 1–1
Lugano: Holender Filip kezdő volt, a 86. percben lecserélték, Kecskés Ákos a kispadon ült.