Légiósok: elképesztő végjáték, Dzsudzsákék tomboltak – videó

2018.02.02. 19:29
Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Vahda pályaválasztóként 4–3-ra legyőzte az al-Vaszlt az Arab Emírségek labdarúgó-bajnokságának különleges forgatókönyvű pénteki rangadóján, és a 15. forduló eddig befejezett mérkőzései után vezeti a tabellát.

Gólöröm Dzsudzsákkal (Fotó: al-Vahda, Twitter)

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

Az al-Vaszl a második, az al-Vahda a harmadik helyen várta a pénteki csatát. Az eddigi éllovas, a még veretlen al-Ain szombaton lép pályára ebben a fordulóban.

Az öt gólt hozó első félidőben előbb Dzdudzsákék (1–0), majd az al-Vaszl vezetett (1–2), aztán a hazaiak nemcsak egyenlítettek, hanem a 41. percben a marokkói Murad Batna tizenegyesével újra előnybe kerültek (3–2).

Az 52. percben Dzsudzsákék emberhátrányba kerültek – Szalim Szultan taktikai szabálytalansággal állított meg egy kontrát, amely éppen a magyar légiós (22) rossz labdaérintéséből indult –, de a 72. percben egy súlyos védelmi hibát kihasználva Iszmail Matar növelni tudta az előnyt (4–2).

A KIÁLLÍTÁS

Dzsudzsákot a 88. percben lecserélték, de hiába „játszott az idővel” az al-Vahda, az ellenfél a 92. percben szabadrúgásból szerzett még egy gólt, további hat-hét percig próbálkozhatott az egyenlítéssel, sőt a 99. percben tizenegyest is rúghatott.

Mohamed al-Samszi azonban kivédte a brazil Caio rosszul helyezett lövését, maradt a 4–3, a győztes al-Vahda játékosai hatalmas ünneplést csaptak.

A klub gyorsan közölte: ezúttal nincs szavazás a meccs legjobbjáról – a díj al-Samszit illeti.