Légiósok: kicsúszott a siker a DAC kezéből; Koman-gólpassz

2017.12.09. 15:56
A Megyeri Balázst és Pintér Ádámot is foglalkoztató Greuther Fürth otthon 1–0-ra legyőzte a Heidenheimet a német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 17. fordulójában.

A sérült Megyeri és Pintér sem került be a hazaiak keretébe, a mérkőzést a svéd-magyar kettős állampolgárságú Magyar Richárd találata döntötte el. Sikerével a kiesés ellen küzdő Fürth egy pontra megközelítette a még osztályozós helyen álló Darmstadtot.

A török másodosztályban az Adanaspor otthon 2–2-re végzett az Elazigsporral. A hazaiakat erősítő Koman Vladimir végigjátszotta a meccset, amelyen az 52. percben, 0–0-nál gólpasszt adott.

A szlovák élvonalban a dunaszerdahelyiek 2–0-ra és 3–1-re is vezettek már a Zlaté Moravce (Aranyosmarót) ellen, de végül meg kellett elégedniük az iksszel (3–3). Ez már sorozatban a negyedik DAC-döntetlen volt a bajnokságban, a legutóbbi hat fellépésen pedig az ötödik pontosztozkodás. Marco Rossi együttesében Vida Kristopher végig a pályán volt, míg Kalmár Zsolt a 75. percig – ekkor még 3–2 volt az állás –, Mervó Bence pedig a kispadon kapott helyet.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2

18. FORDULÓ
AC Ajaccio–Le Havre 1–0
Le Havre: Bese Barnabás kezdőként 81 percet kapott.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
15. FORDULÓ
RB Leipzig–Mainz 05 2–2
Leipzig: Gulácsi Péter végigvédte a találkozót.
BUNDESLIGA 2.
17. FORDULÓ

Greuther Fürth–Heidenheim 1–0
Fürth: Pintér Ádám és Megyeri Balázs sem került a keretbe.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
19. FORDULÓ

DAC–Zlaté Moravce 3–3
DAC: Vida Kristopher végigjátszotta a meccset, Kalmár Zsolt 75 percet kapott, Mervó Bencét nem cserélte be Marco Rossi vezetőedző.

TÖRÖKORSZÁG, TFF 1. LIG
15. FORDULÓ

Adanaspor–Elazigspor 2–2
Adanaspor: Koman Vladimir végigjátszotta a meccset, gólpasszt adott.

A MAGYAR LÉGIÓSOK HETI PROGRAMJÁT, PÁLYÁRA LÉPÉSEIK KRÓNIKÁJÁT IDE KATTINTVA TANULMÁNYOZHATJA!