Légiósok: a DAC kikapott, Holmanék a hajrában buktak pontokat

2017.09.30. 20:58
A DAC 2–0-ra kikapott a Trnavától a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 11. fordulójában.

Vida Kristopher és Kalmár Zsolt ott volt Marco Rossi kezdőjében a Trnava (Nagyszombat) elleni összecsapáson, Mervó Bence viszont a keretbe sem került be.Vida Kristopher és Kalmár Zsolt ott volt Marco Rossi kezdőjében a Trnava (Nagyszombat) elleni összecsapáson, Mervó Bence viszont a keretbe sem került be.

Vida a 26. percben sárgát kapott, majd a második félidő elején – vélhetően kényszerből –, egy perccel csapattársa kiállítása után Rossi lecserélte. Kalmár végig a pályán volt, a nyolcvanadik percben ő is besárgult, két percre rá pedig megszületett a mérkőzés első találata, amit gyorsan követett még egy – a DAC végül 2–0-ra kikapott az éllovas Spartaktól.

Holman Dávid, a Slovan magyar támadója ott volt a gárda kezdőcsapatában a Nitra elleni meccsen. A nyolcadik percben együttese meg is szerezte a vezetést. A dráma a végén jött: a 88. percben a vendég nyitraiak egyenlítettek, így az eredmény végül 1–1 lett.

Holman végigjátszotta a találkozót.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
11. FORDULÓ

Trnava–DAC 2–0
DAC: Vida Kristopher 49 percet játszott, Kalmár Zsolt végig a pályán volt, Mervó Bence nem volt a keretben.
Slovan Bratislava–Nitra 1–1
Slovan: Holman Dávid kezdőként lépett pályára, végigjátszotta a találkozót.

Az élmezőny: 1. Trnava 27 pont, 2. Slovan Bratislava 22, 3. Nitra 21, 4. DAC 21