Légióskörkép: Nikolics és Németh duplázott, Dzsudzsák csak perceket kapott

2016.02.15. 20:35
Nikolics Nemanja folytatta az ősszel megkezdett gólgyártás (Fotó: Twitter/Legia Warszawa, archív)
A nyári labdarúgó Eb-hez közeledve a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre igyekszünk összefoglalni légiósaink elmúlt heti teljesítményét, kiemelt figyelmet fordítva a válogatott játékosokra, hogy megfelelő képet kapjunk formájukról. Kleinheisler László (Werder Bremen) nem lépett pályára, Dzsudzsák Balázs (Bursaspor) mindössze 8 percet játszott, Huszti Szabolcs (Eintracht Frankfurt) gólpasszt adott.

NÉMETORSZÁG

Kleinheisler László ott volt a Werder Hoffenheim elleni keretében, ám a fiatal magyar középpályás nem jutott játéklehetőséghez. A találkozó 1–1-es döntetlennel zárult. Huszti Szabolcs gólpasszt adott, Alexander Meier találatával így vezetett a vendég Frankfurt, ám a mérkőzés vége izgalommentes lett, a kölniek otthon tartották a három pontot (3–1). Szalai Ádám sérülés miatt nem volt a keret tagja a Dortmund ellen tisztesen helytálló Hannoverben.

Kalmár Zsolt (FSV Frankfurt) végigjátszotta a Greuther Fürth elleni találkozót a Bundesliga 2.-ben, ám csapata 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán, így a frankfurtiaknak már hátrafelé is figyelniük kell. Gulácsi Péter először volt az RB Leipzig kezdőkapusa a jelenlegi szezonban, a lipcsei együttes pedig először kapott ki ebben az idényben vendégként – a St. Pauli törte meg a listavezető jó sorozatát.

Stieber Zoltán az első tavaszi fordulóhoz hasonlóan hétfőn is kezdőként kapott lehetőséget a rangadót vívó Nürnbergben, de – akárcsak az 1860 München ellen – a második félidő elején lecserélték; csapata 1–1-re végzett a Bochummal.

ANGLIA

Bogdán Ádám most sem került be a Liverpool keretébe. A „vörösök” egyébként gáláztak, hatot szórtak a sereghajtó Aston Villának. Az angol másodosztályban Tőzsér Dániel (Queens Park Rangers) másfél hónap után játszott végig ismét mérkőzést, a QPR azonban kikapott otthon a Fulhamtől.

OLASZORSZÁG

Balogh Norbert meggyógyult, ennek ellenére nem lépett pályára a Palermóban, a szicíliaiak otthon szenvedtek vereséget a Torinótól. A rossz formában lévő gárda már csak négy pontra van a kiesőzónától. A Serie B-ben Adorján Krisztián és Tamás Krisztián sem kapott játéklehetőséget.

LENGYELORSZÁG

Fantasztikusan kezdte a tavaszi idényt Nikolics Nemanja, aki duplázni tudott a Jagiellonia elleni találkozón, ezzel a Legia magyar támadója már 23 gólos a bajnokságban.

Ugyancsak gólt szerzett Gyurcsó Ádám, méghozzá milyen fontosat! A 0–2-ről talpra álló Pogon Szczecin a lengyel bajnokságban most debütáló magyar támadó góljával győzte le 3–2-re a Korona Kielcét hétfő este.

GYURCSÓ ÁDÁM GÓLJA

A Lech Poznan 5–2-re diadalmaskodott a Nieciecza ellen, Lovrencsics Gergő 65 percet kapott a mérkőzésen. Kádár Tamás eltiltását töltötte, így ő nem kapott szerepet a találkozón.

Guzmics Richárd csapata ismét vereséget szenvedett, a Wisla Kraków pénteken a Gosztonyi Andrással felálló Slask Wroclaw gárdájától kapott ki. Guzmicsék sorozatban hatodszor nem szereztek pontot.

NIKOLICS NEMANJA KÉT GÓLJA

TÖRÖKORSZÁG

Dzsudzsák Balázs, a magyar válogatott csapatkapitánya csereként beállva nyolc percet kapott a Genclerbirligi elleni bajnokin. A Bursaspor 2–0-ra kikapott.

KATAR

Németh Krisztián végig a pályán volt, két gólt is szerzett az el-Dzsais elleni találkozón. A dupla azonban „csak” vigasz volt, az al-Garafa csupán egy ponttal tért haza a mérkőzésről. A magyar csatárt foglalkoztató klub a 10. helyen áll a bajnokságban.

NÉMETH KRISZTIÁN DUPLÁJA

AUSZTRÁLIA

Sándor György és Vadócz Krisztián is végig a pályán volt a Perth Glory csapatában. A két magyarral felálló együttes szoros meccsen győzte le a Sydney FC-t.

ROMÁNIA

A román élvonalbeli bajnokság tavaszi nyitányán a CSMS Iasi Bőle Lukáccsal a soraiban 2–1-re győzött a Viitorul vendégeként, a magyar középpályás gólpasszal segítette csapatát.

TOPLÉGIÓSOK* TÉTMÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Huszti Szabolcs E. Frankfurt (német) Köln 1–3, i. 90 gólpassz
Kleinheisler László Werder Bremen (német) Bayer Leverkusen 3–1, i. kispados volt
Atlético Madrid 0–1 kispados volt
Dzsudzsák Balázs Bursaspor (török) Genclerbirligi 0–2, i. 8 (becserélték)
Futács Márkó Mersin Idman Yurdu (török) Galatasaray 2–1 nem nevezték
Vanczák Vilmos Sion (svájci) mérkőzésük elhalasztva
Mervó Bence Sion (svájci) mérkőzésük elhalasztva
Németh Krisztián al-Garafa (katari) el-Dzsais 2–2 90 2 gól
Nikolics Nemanja Legia Warszawa (lenygel) Jagiellonia 4–0 72 2 gól
Lovrencsics Gergő Lech Poznan (lengyel) Nieciecza 5–2 65 (lecserélték)
90gólpassz

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.