Ha ma Dias lesz a Sporting elnöke, indulnak Dzsudzsákért

Vágólapra másolva!
2011.03.26. 09:42
null
Dzsudzsák Balázsnak a tegnapi magyar–holland után alighanem a legkisebb gondja is nagyobb a Sportingnál folyó kampánynál (Fotó: Szabó Miklós)
Címkék
A PSV magyar szélsője, Dzsudzsák Balázs is adu lett a Sportingnál zajló elnökválasztási kampányban. A lisszaboni klub első számú tisztségére pályázó José Dias Ferreira ugyanis Frank Rijkaardot szeretné vezetőedzőnek, Paulo Futrét pedig sportigazgatónak, aki óriási híve Dzsudzsáknak, és kilátásba helyezte a szélső megszerzését választási sikerük esetén.

„Ha nyerünk, kedden vagy szerdán máris Hollandiába utazom Dzsudzsák Balázsért, aki egy fantasztikus képességekkel megáldott futballista" – mondta a Relvado portugál internetes oldalnak Paulo Futre, aki a Sporting CP elnökválasztási kampányában az egyik elnökjelölt, José Dias Ferreira bizalmi embere.

Futre lehet ugyanis a lisszaboni klub sportigazgatója, amennyiben Dias nyeri meg a mai elnökválasztást a Sportingnál. Ha Dias nyer, akkor Dzsudzsák mellett a Barcelona korábbi edzője, Frank Rijkaard is hozzájuk kerülhet – legalábbis az ő megszerzésükkel kampányol az elnökjelölt.

Nem Dias azonban az egyetlen jelölt, ugyanis rajta kívül Godinho Lopes, Pedro Baltazar, Bruno de Carvalho és Abrantes Mendes is pályázik a posztra. A korábbi első ember, José Eduardo Bettencourt januárban nyújtotta be a lemondását.

Könnyen lehet, hogy nem Rijkaard, hanem egy másik holland szakember ül le a Sporting kispadjára, ugyanis a Record nevű portugál lap felmérése szerint a legnagyobb esélye a győzelemre Bruno de Carvalhónak van, aki Marco van Bastent vinné a csapathoz vezetőedzőnek. A Record szerint egyébként Dias győzelmére minimális esély mutatkozik.

DZSUDZSÁK NYILATKOZATA A TEGNAPI MECCS UTÁN

 

Dzsudzsák Balázsnak alighanem a legkisebb gondja is nagyobb annál, mivel kampányolnak a Sporting elnökjelöltjei. A szélső a hollandok elleni tegnapi 4–0-s vereséget követően érthetően nagyon lehangolt volt.

 

„Nem akarjuk levenni magunkról a felelősséget, mert a hollandok góljait mi hoztuk össze – nyilatkozta Dzsudzsák Balázs a Nemzeti Sport Online-nak. – Azt tudtuk, hogy nem nyerhetünk öt nullra a hollandok ellen, akik ráadásul nagyon jól is játszottak. A keddi mérkőzésen sokkal fegyelmezettebbeknek kell lennünk. A sérülésem teljesen rendbe jött, azzal nem volt semmi gond. A szurkolóknak pedig köszönjük a lelkes biztatást."

 

Legfrissebb hírek

Bárány gyerekkora óta vágyott a kerettagságra, Redzic élete formájában van

Magyar válogatott
20 perce

WTA-vb: élnek Coco Gauff továbbjutási esélyei

Tenisz
33 perce

A Nemzeti Sport volt ezen a héten is a legolvasottabb a sportmédiában

Egyéb egyéni
51 perce

Hivatalossá vált az edzőváltás a Fradi El-ellenfelénél

Európa-liga
57 perce

Cristiano Ronaldo: Hogy Lionel Messi jobb lenne nálam? Nem értek egyet, de nem is szeretnék szerény lenni

Minden más foci
58 perce

„Álljon fel, Sir David!” – lovaggá ütötték David Beckhamet

Angol labdarúgás
1 órája

Presztízsértékű volt számára a verseny, érmet is nyert

Csupasport
1 órája

Szoboszlai és Bellingham a két nyolcas – íme, a mi álomtizenegyünk a Liverpool–Real Madrid előtt

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik