Légiósok: Szoboszlai betalált, majd két gólpasszt kiosztott

B. A.B. A.
2020.06.14. 21:21
Szoboszlai Dominik ezúttal is csapata húzóembere volt (Fotó: Twitter)
Továbbra is nagyszerű formában futballozik Szoboszlai Dominik, a Red Bull Salzburg játékosa ezúttal egy gólt és két gólpasszt jegyzett a LASK ellen 3–1-re megnyert bajnoki mérkőzésen.

Szoboszlai Dominik a 8. percben szerzett vezetést csapatának, a rosszul kijövő kapus lába között elpöckölte a labdát, majd az üres kapuba gurított.

A gólpasszra három percet kellett várni, a bal szélről középre kanyarított labdájába még beleért egy védő, ám így sem tudta Patson Dakát megakadályozni a gólszerzésben. Légiósunk mellett a 21 éves zambiai is kiváló formának örvend, sorozatban negyedik tétmeccsén a hatodik gólját ünnepelhette.

A magyar válogatott középpályás újabb gólpasszal tette fel a koronát a teljesítményére, a hajrában a balról betekert szögletére Albert Vallci érkezett jól (3–1). Szoboszlai immár kilenc gólpassznál jár a bajnokságban, ő maga hatszor talált be – előbbihez négyet az előző három, míg utóbbihoz négyet az előző két fordulóban adott hozzá.

A másodosztályban Tiefenbach Dániel szintén betalált, a korábbi újpesti labdarúgó, a visszavonulása óta edzőként dolgozó Tiefenbach Tamás fia kapushiba után fejelt közelről a kapuba a FAC Wien–Austria Lustenau mérkőzésen, a pontszerzéshez azonban ez sem volt elég.

A mérkőzés összefoglalóját – benne Tiefenbach góljával – itt tekintheti meg!

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 4. FORDULÓ

Red Bull Salzburg–LASK 3–1
Salzburg: Szoboszlai Dominik gólt lőtt, majd kiosztott két gólpasszt, a 90. percben lecserélték.
2. LIGA

22. FORDULÓ
FAC Wien–Austria Lustenau 2–1
Lustenau: Tiefenbach Dániel a 83. percig volt a pályán, ő szerezte csapata szépítő gólját.
Austria Wien II–Liefering 2–0
Austria Wien: Mester Csabát a 62. percben lecserélték; Liefering: Bukta Csaba a szünetben állt be.