Rekorder lett a volt Fradi-csatár, szédületes formában az újonc

Füzesi BálintFüzesi Bálint
2016.11.20. 10:04
Sitku Illés harcban a labdáért (Fotó: NS-archív)
Tizenhat forduló ment le a labdarúgó NB II 2016–2017-es kiírásából, amely során már húsz csapat küzd a pontokért. A Nemzeti Sport Online az őszi bajnoki hajrá előtt visszapillantott az eddig eltelt fordulók legjeire, érdekességeire: jelenleg egy újonccsapat, a Mosonmagyaróvár van a legjobb formában; eddig csak egy mesterhármas volt, a ZTE-s Babati Benjamin tudott triplázni; a dorogi Sitku Illés 38 évesen, 6 hónaposan és 16 naposan talált be, ezzel ő a legidősebb gólszerző; a legtöbb sárgát begyűjtő balmazújvárosi Tamás László pedig már tíz ilyen színű kártyát szedett össze.

A LEGJOBB FORMÁBAN LÉVŐ CSAPAT
Az utóbbi hat bajnoki mérkőzést nézve az újonc Mosonmagyaróvár van a legjobb passzban, Király József együttese öt győzelem mellett egy döntetlent játszott, ezzel fel is kúszott a táblázaton a 8. helyre. A kisalföldiek szédületes formáját ráadásul alátámasztja, hogy nem akármilyen skalpokat gyűjtöttek be, hiszen legyőzték a Puskás Akadémiát, a Kisvárdát és a Békéscsabát is (utóbbi kettőt idegenben), így elmondható, hogy jelenleg – a Balmazújváros mellett – ők a szezon másik meglepetéscsapata.

A LEGJOBB ÉS A LEGROSSZABB HAZAI CSAPAT
A legjobb otthoni mérleggel a „normál" tabellát is vezető Balmazújváros rendelkezik, a hajdúságiak kilencszer játszottak otthon, ezeken hatszor győztek és egy döntetlen mellett csak kétszer kaptak ki, így 19 pontot szereztek hazai környezetben. A legrosszabb pályaválasztói mutatóval pedig a Cigánd áll (igaz, ők eddig Balmazújvárosban rendezték a hazai találkozóikat), a borsodiak mindössze két meccset nyertek meg és egyszer ikszeltek, így 7 pontot gyűjtöttek be.

A LEGJOBB ÉS A LEGROSSZABB EGYÜTTES IDEGENBEN
Házon kívül a Kisvárda szerepel a legjobban, Révész Attila gárdája öt győzelem és három döntetlen révén 18 pontot szerzett otthonától távol, és csak egyszer kapott ki. A leggyengébb idegenbeli mérlege pedig az újonc Ceglédnek van, amely hét kirándulásán egyetlen pontot sem tudott összekaparni és 6 rúgott gólja mellé 16-ot kapott.

A LEGJOBB „ELSŐ FÉLIDEI" CSAPAT
A Puskás Akadémia. A felcsútiak az első félidei teljesítmények alapján a legjobbak a mezőnyben, ha csak 45 percig tartana egy mérkőzés, akkor 33 pontot szereztek volna eddig, és – három ponttal megelőzve a Szeged 2011-et – vezetnék a bajnokságot. Figyelemre méltó, hogy a szünetben a Mosonmagyaróvár, a ZTE, a Kisvárda és a Kozármisleny ellen is győzelemre állt a gárda, végül mégis döntetlen, vagy vereség lett az adott találkozók vége.

A LEGNAGYOBB KÜLÖNBSÉGŰ GYŐZELEM
A második fordulóban a Szeged 2011 idegenben 7–0-ra kiütötte a Cigándot úgy, hogy már a szünetben öt góllal vezetett, így ez a mérkőzés jelenti a legnagyobb különbségű sikert a bajnokságban.

A LEGHOSSZABB VERETLENSÉGI SZÉRIA
A leghosszabb veretlenségi sorozattal a Soroksár büszkélkedhet, amely hét meccs óta nem kapott ki és ezen időszak alatt legyőzte többek között a listavezető Balmazújvárost, illetve 6–1-re kiütötte a Siófokot. A XXIII. kerületiek ezen széria következtében feljöttek a táblázaton a harmadik helyre.

A LEGHOSSZABB NYERETLENSÉGI SOROZAT
A nem éppen kitüntető cím az újonc SZEOL-t illeti, amely már tíz bajnoki forduló óta nyeretlen és ezalatt az utolsó helyre esett vissza. A szegediek kilenc vereség mellett mindössze egy döntetlenre voltak képesek (a Sopron otthonában), gólkülönbségük pedig ebben az időszakban 3–19.

A LEGHOSSZABB, KAPOTT GÓL NÉLKÜLI SOROZAT
A Békéscsabáé. A csabaiak hat fordulón keresztül, a 6–11. játéknap alatt nem kaptak egyetlen gólt sem, kapusuk pedig összesen – a következő, Csákvár elleni meccset is beleszámítva – 601 (!) percen keresztül őrizte meg hálóját a góltól.

A LEGFIATALABB GÓLSZERZŐ
A Szeged 2011 játékosa, Balogh Gusztáv 1999. január 19-én született és 17 évével ő a legifjabb gólszerző az idényben. A futballista a 2. fordulóban, a Cigánd ellen volt eredményes, ő szerezte csapata hetedik találatát.

Sitku Illés dorogi mezben (Fotó: dorogifc.hu)

A LEGIDŐSEBB GÓLSZERZŐ
A dorogi Sitku Illés, aki 1978. február 5-én született, így a 39. életévét tapossa, de az NB I-ben egykor a Fradiban, a Videotonban, az Újpestben és a Siófokban is játszó támadó elnyűhetetlen, ennek bizonyítéka, hogy ebben a bajnokságban bevette (egyszer) a Mosonmagyaróvár kapuját. Őt nem sokkal, majdnem hat hónappal lemaradva követi a váci Rusvay Gergely, aki szintén a 39. életévét tapossa, ő azonban már kétszer is betalált a bajnokságban.

A LEGTÖBB GÓLT SZERZŐ FUTBALLISTA EGY MÉRKŐZÉSEN
A zalaegerszegi Babati Benjamin, aki egyedüliként ért el mesterhármast ebben az idényben. A szélső a Sopron ellen 4–1-re megnyert idegenbeli bajnokin triplázott, a 3., a 23. és a 92. percben vette be a hálót. Érdekesség, hogy ennek ellenére Babati öt találatával csak a nyolcadik helyen áll az összesített góllövőlistán.

A LEGTÖBBSZÖR KIÁLLÍTOTT JÁTÉKOS
A siófoki Szalai Vilmos, aki kétszer is idő előtt mehetett zuhanyozni. A középhátvédet a Soroksár és a Sopron ellen egyaránt kiállították, így négy forduló alatt kapott kétszer piros lapot.

A LEGTÖBB SÁRGA LAPPAL RENDELKEZŐ FUTBALLISTA
A balmazújvárosi Tamás László, aki nem kevesebb mint tíz sárga lapot kapott a bajnokságban, így kétszer is pihenni kényszerül(t) – másodszor épp most, a szolnoki találkozón fog a lelátón ülni, hiszen egy hete, a Soroksár elleni meccsen kapta meg a tizedik sárgáját. A védő azonban a sportszerűség határát nem lépi át, piros lapot még nem kapott az őszi idényben.

20. SZEOL SC 16 3 1 12 8–25 –17 10
*A Cigándtól az MLSZ versenybizottsága levont 3 (háromszor egy) pontot, ám a klub fellebbezett a döntés ellen.