B. L. 2020.09.09 19:11 Frissítve: 2020.09.09 21:04

NB III: Zubkov döntött, a Ferencváros zárkózik az éllovasra

A labdarúgó NB III Keleti csoportjának 9. fordulójában a korábbi éllovas Eger nem bírt a Tállyával, így a Mezőkövesd második csapatát kitömő Jászberény vette át a vezetést. A forduló legnagyobb zakóját a Sajóbábony kapta, a Tiszakécske 7–1-re győzött.

Olekszandr Zubkov góljával nyert a Ferencváros (Fotó: Földi Imre, NS-archív)

 

A Közép-csoportban az Iváncsa először veszített pontokat, a Kozármisleny a 62. percig két góllal vezetett, az éllovas viszont legalább a döntetlent ki tudta harcolni (2–2). A botlást kihasználta a Ferencváros II, amely Olekszandr Zubkov korai góljával verte meg a Rákosmentét (1–0). Zubkov az első félidőben játszott, a szünetben Vécsey Bálint váltotta. A következő fordulóban az első két helyezett Iváncsán csap össze!

Az egész NB III-ban már csak a III. Kerület százszázalékos, igaz, a Nyugati csoportban szereplő óbudaiak mai meccsét elhalasztották. Továbbra is veretlen az Érd, amely a 89. percben döntötte el a Pápa elleni meccset (2–1).

LABDARÚGÓ NB III
9. FORDULÓ
KELETI CSOPORT

Eger SE–Tállya KSE 1–1
Mezőkövesd II–Jászberényi FC 1–4
Salgótarjáni BTC–Diósgyőri VTK II 4–1
Tiszafüredi VSE–Debreceni VSC II 2–2
Balassagyarmati VSE–TFC Tiszaújváros 1–0
Tiszakécskei LC–Sajóbábonyi VSE 7–1
Ceglédi VSE–Kisvárda II 2–3
Putnok FC–FC Hatvan 4–2
Sényő–Füzesgyarmati SK 2–4
BVSC-Zugló–Gyöngyösi AK 2–2

A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA
  1. Jászberény 9 7 1 1 28–  8 +20 22
  2. Eger 9 6 2 1 19–  3 +16 20
  3. Tiszakécske 8 6 1 1 27–  6 +21 19
  4. Tiszafüred 9 5 1 3 20–16   +4 16
  5. BVSC 8 4 4 18–  8 +10 16
  6. Sényő 9 5 4 22–13  +9 15
  7. Füzesgyarmat 8 5 3 14–  9   +5 15
  8. DVSC II 8 4 2 2 17–12   +5 14
  9. Cegléd 9 4 5 10–14   –4 12
10. Kisvárda II 9 3 3 3 14–16   –2 12
11. Putnok 9 3 3 3 13–16   –3 12
12. Salgótarján 9 3 3 3 13–18   –5 12
13. Tiszaújváros 9 3 2 4 10–13   –3 11
14. Tállya 9 2 4 3   9–13   –4 10
15. Balassagyarmat 9 2 3 4   8–16   –8   9
16. Hatvan 9 2 2 5 10–19   –9   8
17. Gyöngyös 9 2 2 5 13–23 –10   8
18. Sajóbábony 9 2 2 5 10–23 –13   8
19. DVTK II 9 1 3 5 15–18   –3   6
20. Mezőkövesd II 9 9   5–31 –26   0



KÖZÉP-CSOPORT
Újpest FC II
–Dunaújváros 4–1
FTC II–Rákosmente FC 1–0
Kozármisleny–Iváncsa KSE 2–2
Taksony SE–Bp. Honvéd-MFA II 1–3
Körösladányi MSK–Vác FC 2–1
Dabas-Gyón FC–Hódmezővásárhelyi FC 5–1
ESMTK–Szekszárdi UFC 0–0
Majosi SE–FC Dabas 0–4
Kecskeméti TE–Monor 4–1
Paksi FC II–Szegedi VSE – elhalasztva, új időpont: 2020. szeptember 23., 14.00

A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA
  1. Iváncsa 9 8 1 23–  6 +17 25
  2. FTC II 9 7 1 1 18–  3 +15 22
  3. Kecskemét 9 7 2 29–  8 +21 21
  4. FC Dabas 9 6 3 19–  5 +14 21
  5. Körösladány 9 4 3 2 21–12   +9 15
  6. ESMTK 8 4 2 2 12–  8   +4 14
  7. Monor 9 4 2 3 13–14   –1 14
  8. Kozármisleny 9 3 5 1 18–14   +4 14
  9. Hódmezővásárhely 9 4 5 16–24   –8 12
10. Újpest II 9 3 3 3 15–16   –1 12
11. Honvéd II 7 3 2 2 11–11     0 11
12. Vác 9 3 2 4 12–18   –6 11
13. Dabas-Gyón 8 3 5 11–12   –1   9
14. Taksony 9 2 3 4 17–16   +1   9
15. Paks II 8 2 2 4   8–13   –5   8
16. Rákosmente 9 2 2 5 10–17   –7   8
17. Szekszárd 9 2 1 6   8–13   –5   7
18. Dunaújváros 9 2 7 10–16   –6   6
19. Szegedi VSE 8 1 7   5–23 –18   3
20. Majos 9 2 7   6–33 –27   2

NYUGATI CSOPORT
ZTE FC II–Bicskei TC 2–2
Érdi VSE–Pápai Perutz FC 2–1
Balatonfüredi FC–Lipót Pékség SE 0–3
Puskás Akadémia II–SC Sopron 0–1
Nagyatádi FC–Tatabányai SC 0–3
Gárdony–Mol Fehérvár FC II 0–1
Mosonmagyaróvár–FC Nagykanizsa 2–1
Komárom VSE–Ménfőcsanak 1–0
BKV Előre–THSE-Szabadkikötő – elhalasztva, új időpont: 2020. október 14., 14.30
VLS Veszprém–III. Kerületi TVE – elhalasztva

A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA
  1. III. Kerületi TVE 8 8 22–  1 +21 24
  2. Érdi VSE 9 7 2 16–  2 +14 23
  3. Tatabánya 9 7 2 21–  7 +14 21
  4. Komárom 8 5 1 2   9–  5   +4 16
  5. Mosonmagyaróvár 9 5 1 3 12–  9   +3 16
  6. Veszprém 8 5 1 2 13–13     0 16
  7. Pápa 8 5 3 17–13   +4 15
  8. Lipót 9 4 2 3 21–14   +7 14
  9. Bicske 8 4 1 3 12–12     0 13
10. Nagykanizsa 9 3 2 4 14–12   +2 11
11. Fehérvár II 9 3 2 4   9–11   –2 11
12. Sopron 9 3 2 4 12–15   –3 11
13. Puskás Akadémia II 8 3 1 4 11–14   –3 10
14. ZTE II 9 1 6 2 12–17   –5   9
15. Ménfőcsanak 9 2 2 5 13–13     0   8
16. THSE-Szabadkikötő 7 2 5 11–16   –5   6
17. Gárdony 9 1 3 5 11–21 –10   6
18. BKV Előre 8 1 2 5   9–15   –6   5
19. Nagyatád 9 1 1 7 10–27 –17   4
20. Balatonfüred 8 1 7   3–21 –18   1
2020.10.18 22:59:31

Labdarúgó NB II PUM ANDRÁS

Medgyes Zoltán góljára Vitális Milán hatalmas bombával válaszolt.

2020.10.18 00:40:46

Labdarúgó NB II RÁDIN MÁRKÓ

A születésnapos Bódi Ádám duplázott, majd Pintér Ádám alakította ki a 3–0-s végeredményt.

2020.10.16 21:44:42

Labdarúgó NB II PATAI GERGELY

Második győzelmét ünnepelhette a Vasas Schindler Szabolcs vezetésével, Radó duplája mellett Hinora és Vernes volt eredményes.

2020.10.16 23:14:00

Labdarúgó NB II MÁDI JÓZSEF

Újabb hazai sikert aratott a Szeged-Csanád GA, amely a győztes találatot a hajrában szerezte meg.

2020.10.17 23:45:58

Labdarúgó NB II BÁBICS NORBERT

Gól nélkül ért véget a mérkőzés, így továbbra is veretlen hazai pályán a Gyirmót.