NB III: Véberék legyőzték az eddig hibátlan Nyíregyházát

2015.11.07. 15:46
A Nyíregyháza 1–0-ra kikapott a Rákosmente otthonában a labdarúgó NB III Keleti csoportjában, ezzel búcsút mondott hibátlan mérlegének.

Betegség és sérülés miatt négyen (Zoran Kosztics, Szavo Rakovics, Perger Bence, Jagodics Bence) is hiányoztak a Nyíregyházából, amely százszázalékos mérleggel utazott a Rákosmentéhez. Mátyus János csapatának ezúttal is megvoltak a lehetőségei, ám egyikkel sem tudott élni, a Véber György által irányított Rákosmente viszont a 88. percben megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját (Király Botond közeli fejesével), így nincs már veretlen csapat a Keleti csoportban.Nyíregyházából, amely százszázalékos mérleggel utazott a Rákosmentéhez. Mátyus János csapatának ezúttal is megvoltak a lehetőségei, ám egyikkel sem tudott élni, a Véber György által irányított Rákosmente viszont a 88. percben megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját (Király Botond közeli fejesével), így nincs már veretlen csapat a Keleti csoportban.

A Cigánd és a Cegléd rangadóján a hazaiak szerezték meg a vezetést, de a vendégek Pozsár Dániel duplájával még a szünet előtt fordítottak. Az előny birtokában a taktikusabban és veszélyesebben játszó ceglédiek visszább álltak, és kontrákra rendezkedtek be, s bár több ziccert kihagytak, Sánta Attila révén növelték előnyüket. A cigándiak a véghajrában szépítettek, izgalmassá téve a végjátékot. A Cegléd sorozatban kilencedszer győzött!

Az esti mérkőzésen a Jászberény kiütéses győzelmet aratott a REAC otthonában. Ifjabb Igor Nicsenko két gólt szerzett az édesapja által edzett csapatban.

17. NYÍRBÁTORI FC 13 1 3 9 10–38 -28 6

Meglepetések a Középcsoportban: a Budafok-Újbuda és a Monor kikapott hazai pályán! Előbbit a Szentlőrinc győzte le Lóth József és Tóth Márk góljával, utóbbit a sereghajtó Szekszárd.

Az idénybeli első győzelmüket a múlt héten elkönyvelő szekszárdiak egy kavarodás után, Lerch Marcel lövésével korán vezetést szereztek, és hiába játszott mezőnyfölényben a Monor, nagy gólhelyzetig nem tudott eljutni, sőt a szekszárdiak kontrák révén növelhettek volna előnyüket.

A Komló rangadót nyert a Gyula ellen; a meccs egyetlen gólját a csoport góllövőlistáját 12 találattal vezető Bata Csongor szerezte.

17. SZEKSZÁRDI UFC 14 2 1 11 8–36 -28 7

Jól sikerült Preszeller Tamás szakmai igazgató edzői bemutatkozása az ETO kispadján: a győriek Németh László, Németh Márk és Weitner Ádám egy-egy jól eltalált lövésével 3–0-ra győztek Diósdon. A nagy különbségű sikerhez az is kellett, hogy Horváth Dániel remek teljesítményt nyújtson az ETO kapujában. Az első félidő hajrájában, 0–1-nél Szélpál Norbert (Diósd) és Demjén Gábor (ETO) piros lapot kapott.

A győzelemmel az ETO egypontnyira megközelítette a Dorogot, amely hazai pályán nem bírt a III. kerületi TVE-vel: Berkó Ádám második félidő eleji gólját Gálfi László hamarosan megválaszolta a vendégek részéről, a vége 1–1 lett.

A Csepel Herbály Tamás góljával verte meg a sereghajtó Balatonfüredet a két rossz formában lévő csapat fővárosi mérkőzésén.