Nemzetisport.hu 2011.06.12 22:26 Frissítve: 2014.08.02 01:57

NB III: megnyerte csoportját a Tököl és a Nagyecsed is

Véget értek a küzdelmek a labdarúgó NB III-ban: a 2010–2011-es Alföld-csoportjának bajnoka a Tököl VSK, a Tisza-csoporté pedig (miután a Cigánd „eltakarította” a Tiszakanyárt a másik két bajnokesélyes rangadóján) a Nagyecsed lett.

A többi csoportban már korábban eldőlt az első hely kérdése: a Bakony-csoportban a Soproni VSE, a Dráva-csoportban a Paks II, a Duna-csoportban a rutinos dunaújvárosi magra építő (Salamon Miklós, Kóczián Ferenc, Dudás Péter, Sztanó Miklós – utóbbi a Dunaharaszti elleni, dunaújvárosi 0–2-es meccsen köszönt el az aktív játéktól) Pálhalma, a Mátra-csoportban az Egri FC futott be.

Az SVSE, a Paks II, a Pálhalma és az Eger NB II-es indulásával (jelen állás szerint) nem lesz gond, viszont a bajnokcsapatok közül sem a Tököl, sem a Nagyecsed nem rendelkezik a másodosztályra érvényes licenccel. A Tököl lekéste a benyújtási határidőt, a Nagyecsed a hiányzó infrastruktúra miatt nem adott be kérelmet. Az Alföld-csoportban a második helyezett KITE-Szegednek sincs licence, csakúgy, mint az Alföld-csoportmásodik Cigándnak, így az Újbuda, illetve a Tiszakanyár a legjobb helyen végzett, NB II-es licencet kapott egyesület.

Az MLSZ a jelenlegi állás szerint nem szeretné a 3. helyezettekkel feltölteni az NB II-t (a versenykiírás is csak a 2. helyezettekkel feltöltésről szól), így három hely (két NB III-as csoportgyőztes nem indul, az MTK II automatikusan kiesik) szabadon marad a másodosztály kiesőinek részére. Az kérdéses, közülük mely csapatok vállalják a másodosztályt – kitisztulni a kép valószínűleg csak akkorra fog, mikor az MLSZ kiírja a 2011–2012-es NB II-t...

LABDARÚGÓ NB III
30. FORDULÓ
ALFÖLD-CSOPORT            
Szolnoki Spartacus–Szarvas   2–3          
Tököl–Újbuda   1–1          
Tisza Volán–Jászberény   3–0          
KTE II–Gyula   0–3          
Dabas-KITE–Szeged   2–3          
Szabadkígyós–Szolnoki MÁV II   3–3          
Jánoshida–Csepel   1–1          
A Hódmezővásárhely szabadnapos volt.            
             
A VÉGEREDMÉNY            
1. Tököl VSK  28 16 8 4  52–23  56
2. KITE-Szeged  28 17 4 7  57–26  55
3. Újbuda Kft.  28 16 5 7  56–35  53
4. Gyulai Termál  28 15 7 6  48–27  52
5. Szolnoki MÁV II  28 14 7 7  51–30  49
6. Csepel FC  28 13 8 7  55–32  47
7. FC Dabas  28 11 12 5  44–28  45
8. Tisza Volán-Szeged  28 11 9 8  40–35  42
9. Kecskeméti TE II  28 11 7 10  53–43  40
10. Hódmezővásárhely  28 11 6 11  46–37  39
11. Jánoshidai SE*  28 8 1 19  40–80  23
12. Szarvasi FC  28 6 5 17  43–72  23
13. Szolnoki Spartacus*  28 6 4 18  42–75  21
14. Szabadkígyósi SC  28 3 7 18  28–75  16
* A Jánoshidától kettő, a Szolnoki Spartacustól egy pontot levontak, míg a Jászberény visszalépett, és az ellenfelek 3-0-s gólkülönbséggel kapják a három pontot            
             
BAKONY-CSOPORT            
Hévíz–Mosonmagyaróvár   3–1          
Bük–ZTE II   0–2          
Répcelak–Badacsonytomaj   3–1          
Sárvár–Csorna   3–2          
Pápa II–Haladás II   1–0          
Celldömölk–Kőszeg   3–0          
Várpalota–Balatonfüred   0–3          
Soproni Vasutas–Lipót   4–0          
             
             
A VÉGEREDMÉNY            
1. Soproni Vasutas  30 22 5 3  80–19  71
2. Lombard Pápa II  30 19 8 3  58–21  65
3. Hévíz FC  30 19 6 5  55–22  63
4. Mosonmagyaróvár  30 15 8 7  51–45  53
5. Haladás II  30 15 7 8  63–24  52
6. Balatonfüredi FC  30 14 8 8  42–21  50
7. Sárvár FC  30 14 6 10  47–36  48
8. Zalaegerszegi TE II  30 13 6 11  52–43  45
9. Csornai SE  30 11 4 15  37–49  37
10. Lipót SE-Pékség  30 9 7 14  39–45  34
11. Répcelak SE  30 9 7 14  41–50  34
12. Büki TK  30 9 5 16  24–41  32
13. Badacsonytomaj  30 8 8 14  42–62  32
14. Celldömölki VSE  30 8 7 15  41–52  31
15. Várpalotai BSK  30 3 5 22  23–71  14
16. Kőszegi SK  30 3 1 26  21–115  10
             
DRÁVA-CSOPORT            
             
Nagyatád–Szekszárd   2–0          
Szentlőrinc–Balatonlelle   4–1          
Kaposvár II–Bonyhád   2–1          
Bóly–Komló   2–1          
Paks II–Nagykanizsa   4–2          
Bölcske–Pogány   8–0          
Dombóvár–Mohács   3–1          
Bogád–Siófok II   4–1          
             
A VÉGEREDMÉNY            
1. Paksi FC II  30 24 3 3  82–21  75
2. Szentlőrinc SE  30 21 4 5  72–23  67
3. Kaposvári Rákóczi II  30 15 5 10  49–33  50
4. Balatonlelle SE  30 15 5 10  38–40  50
5. Nagyatádi FC  30 13 9 8  49–35  48
6. Dombóvár FC  30 12 8 10  45–44  44
7. Nagykanizsai TE 1866  30 13 3 14  48–40  42
8. Bölcskei SE  30 12 5 13  54–55  41
9. BFC Siófok II  30 12 5 13  43–53  41
10. Tolle-UFC Szekszárd  30 11 7 12  36–44  40
11. Bonyhád VLC  30 12 3 15  35–43  39
12. Pogány-PólóTransz  30 9 7 14  45–60  34
13. Bólyi SE  30 10 3 17  41–55  33
14. Bogád SE  30 7 6 17  41–69  27
15. Mohács TE  30 6 6 18  38–67  24
16. Komlói Bányász SK  30 5 7 18  32–66  22
             
DUNA-CSOPORT            
ESMTK–Soroksár   0–2          
Maglód–Biatorbágy   4–0          
Bicske–Törökbálint   3–1          
Dorog–Pénzügyőr   1–2          
Pálhalma–Dunaharaszti   0–2          
Zsámbék–Budafok   2–0          
Érd–Százhalombatta   1–1          
Sárisáp–Mór   1–3          
             
A VÉGEREDMÉNY            
1. Dunaújváros-Pálhalma SE  30 18 7 5  46–21  61
2. Maglódi TC  30 16 6 8  46–31  54
3. Dunaharaszti MTK  30 13 11 6  46–30  50
4. Erzsébeti SMTK  30 14 5 11  53–38  47
5. Bicskei TC  30 13 7 10  50–41  46
6. Törökbálinti TC  30 12 9 9  43–46  45
7. Pénzügyőr SE  30 11 11 8  49–44  44
8. Móri SE  30 9 16 5  45–32  43
9. Százhalombattai LK  30 11 9 10  54–55  42
10. Érdi VSE  30 10 12 8  47–42  42
11. Soroksár SC  30 10 8 12  35–38  38
12. Biatorbágy SE  30 10 7 13  33–42  37
13. Budafoki LC  30 8 10 12  33–48  34
14. Sárisápi Bányász SE  30 9 4 17  41–56  31
15. Dorogi FC  30 6 6 18  33–58  24
16. Zsámbéki SK  30 3 6 21  22–54  15
             
MÁTRA-CSOPORT            
Tiszaújváros–Gyöngyös   2–1          
Salgótarján–Vasas II   0–1          
Ózd–Eger   4–3          
Balmazújváros–Rákosmente   1–0          
Tura–Dunakeszi Vasutas   3–0          
Felsőtárkány–Heves   0–3          
Putnok–Monor   1–0          
RAFC–Balassagyarmat   1–2          
             
A VÉGEREDMÉNY





1. Egri FC  30 24 4 2  85–32  76
2. Balmazújvárosi FC  30 19 4 7  74–29  61
3. Vasas II  30 18 4 8  66–37  58
4. FC Tiszaújváros  30 17 7 6  64–35  58
5. Putnok VSE  30 15 8 7  52–37  53
6. Rákosmente-Rojik  30 12 6 12  38–38  42
7. Salgótarjáni BTC  30 10 10 10  43–39  40
8. Tura-Biotech USA  30 11 5 14  45–52  38
9. Gyöngyösi AK-Ytong  30 10 8 12  42–44  38
10. Monori SE  30 9 9 12  39–44  36
11. Hevesi LSC  30 10 4 16  46–60  34
12. Felsőtárkány SC  30 8 8 14  38–50  32
13. Ózdi FC  30 8 6 16  45–70  30
14. Dunakeszi Vasutas  30 7 8 15  40–69  29
15. Balassagyarmati VSE  30 6 6 18  20–55  24
16. RAFC  30 5 5 20  30–76  20
             
TISZA-CSOPORT            
Hajdúszoboszló–Nyírmada   3–1          
Cigánd–Tiszakanyár   5–1          
Nagyecsed–Kemecse   6–1          
Létavértes–Balkány   5–0          
Tuzsér–Berettyóújfalu   3–1          
Tiszalök–Kótaj   0–1          
Baktalórántháza–Ibrány   5–0          
Újfehértó–Püspökladány   elmaradt          
             
AZ ÁLLÁS





1. Nagyecsed RSE  30 19 7 4  71–31  64
2. Cigánd SE  30 19 5 6  66–34  62
3. Tiszakanyár SE  30 19 4 7  77–40  61
4. SE Kemecse  30 18 4 8  74–38  58
5. Újfehértó SE  29 14 13 2  52–25  55
6. Baktalórántháza VSE  30 16 5 9  60–39  53
7. Püspökladányi LE  29 14 4 11  53–35  46
8. Kótaj SE  30 12 6 12  39–48  42
9. Tuzsér SE  30 12 4 14  42–58  40
10. Létavértes SC '97  30 10 8 12  47–40  38
11. Hajdúszoboszlói SE  30 10 8 12  34–38  38
12. Ibrány SE  30 10 6 14  34–45  36
13. Tiszalök VSE  30 8 6 16  34–49  30
14. Nyírmadai ISE  30 5 5 20  35–87  20
15. Balkányi SE  30 4 4 22  26–77  16
16. Berettyóújfalui SE  30 4 1 25  15–75  13

 

2011–2012, NB II-RE ÉRVÉNYES LICENCŰ CSAPATOK LISTÁJA
(élvonalbeli klubok második csapatai nélkül)
MTK Budapest Zrt.
Szolnoki MÁV FC Kft.
Bajai Labdarúgó SE
Balmazújvárosi FC
BKV Előre SC
Bőcs Sport Kft.
Egri FC Kft.
FC Dabas
Hajdúböszörményi TE
Makói FC
Soproni Vasutas SE
Szigetszentmiklósi TK
Vecsési FC
Barcsi SC
Békéscsaba 1912 Előre SE
Budaörsi SC
Ceglédi Vasutas SE
Csepel FC Kft.
Dunakanyar-Vác Labdarúgó Kft.
Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE
ESMTK LE Kft.
FC Ajka
Gold - Sport Szolgáltató Kft.
Kazincbarcikai SC FC Kft.
Maglódi TC
Mosonmagyaróvári TE 1904
Orosháza FC Kft.
REAC Sport Kft.
Tatabánya FC Szolgáltató Kft.
Tiszakanyár SE 2002.
Újbuda Labdarúgó Kft.
VFC P2 Sport Kft.
Gyirmót FC Kft.
Nyíregyháza Spartacus FC Kft.
Mezőkövesdi SE
2019.09.18 15:11:41

Labdarúgó NB II F. B.

Az ETO legyőzte a Nyíregyházát, Andrics szögletből talált be • A Gyirmót kiütötte a Soroksárt • Otthon kapott ki a Csákvár.

2019.09.11 15:17:42

Labdarúgó NB II ZOMBORI ANDRÁS

Sokan nyújtottak segítséget a korábbi labdarúgó rehabilitációját segítő családi sportnapon.

2019.09.11 09:12:22

Labdarúgó NB II SOMOGYI ZSOLT

Lejtőre került az élete, de szembenézett a hibáival, és igyekszik változtatni.

2019.09.08 21:23:46

Labdarúgó NB II MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Nem amatőrök akartak lenni, hanem álamatőrök, ami azért képes beépülni a gondolkodásba – történelmileg is.