NB III: hetet vágott a Kaposvár; ráijesztettek az Érdre

2016.09.10. 21:19
A labdarúgó NB III 6. fordulójának szombati játéknapján a Kaposvár hét gólt vágott a Tatabányának, az Érd pedig Csepelen őrizte meg százszázalékos mutatóját. Keleten a Tállya öt gólt rámolt be a BKV Előre kapujába, a Monor pedig a fővárosból távozott három ponttal. A Középcsoportban a Szigetszentmiklósnak az emberhátrány sem jelentett akadályt a Pénzügyőr otthonában.

KELETI CSOPORTKELETI CSOPORT

A Tállya hazai pályán öt gólig jutott a BKV Előre ellen, a fővárosiak pedig csak kétszer találtak be, így a hazai csapat 5–2-es sikert könyvelhetett el. A Kazincbarcika 1–0-ról 3–1-re fordított a második félidőben a Hatvan ellen, végül 3–2-re nyert, így továbbra is ott van az élmezőnyben.

Az RKSK már a 6. percben hátrányba került a Nyírbátor otthonában, ám a második félidőben Kokenszky Norbert két perc alatt fordított, így a budapesti alakulat elvitte a három pontot.

A Monor idegenben aratott 2–1-es sikert a REAC ellen úgy, hogy az utolsó tíz percet emberhátrányban volt kénytelen lejátszani.

KÖZÉPCSOPORT

A Gyulának csak a szépítésre futotta az erejéből a Mórahalom ellen, így 3–1-re kikapott. A Budafok otthon intézte el a Szekszárdot (2–0).

A Szigetszentmiklós úgy nyert 3–0-ra a Pénzügyőr otthonában, hogy az 52. perctől Erdei Gábor kiállítása miatt emberhátrányban játszott.

NYUGATI CSOPORT

A Kaposvár hazai pályán már a 2. percben megszerezte a vezetést a Tatabánya ellen, ennek ellenére a vendégek sokáig jól tartották magukat. A második félidőben azonban kinyitotta a gólcsapot a hazai gárda, még hatszor vették be Szatmári Zoltán hálóját, így a Kaposvár 7–0-ra kiütötte ellenfelét.

Két nyeretlen csapat, a Sárvár és a Veszprém összecsapásán gól nélküli döntetlen született. Az Andráshida az első félidőben háromszor is bevette a Csorna kapuját, amely a 3–0-s végeredménnyel elveszítette a veretlenségét.

A listavezető Érd idegenben egy félidő után 3–0-ra vezetett Csepelen, azonban így is izgalmas volt a végjáték azzal, hogy a hazaiak Németh Gábor révén kétszer is betaláltak az utolsó tíz percben – az egyenlítés mégsem jött össze, így az Érd megőrizte hibátlan mérlegét.

Az Ajka–III. ker TVE összecsapáson gyors gólváltás után 1–1-es végeredmény született.