H. D. 2020.10.18 19:11 Frissítve: 2020.10.18 19:35

NB III: élre állt az FTC II; tovább szárnyal a Tiszakécske

Vasárnap rendezték meg a labdarúgó NB III 14. fordulóját. A Keleti csoportban az éllovas Tiszakécske és üldözője, a Jászberény is nyert, a Közép-csoportban botlott az Iváncsa, így az FTC II és a Kecskemét is megelőzte, míg Nyugaton a listavezető III. Kerületi TVE 3–1-re legyőzte a Komáromot.

A Kecskemét 3–0-ra nyert a Körösladány otthonában (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

 

KELETI CSOPORT

A listavezető Tiszakécske hazai pályán 2–1-re legyőzte a Tiszafüredet, így sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban, s továbbra is őrzi a kétpontos előnyét a Hatvant 3–2-re felülmúló Jászberény előtt.

KÖZÉP-CSOPORT

A forduló előtt a tabella élén álló Iváncsa hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott a Monorral, így az FTC II és a Kecskemét is megelőzte – előbbi a Szekszárd vendégeként nyert 4–1-re, utóbbi pedig a Körösladány otthonában 3–0-ra.

NYUGATI CSOPORT

A listavezető III. Kerületi TVE-nek nem okozott gondot a Komárom elverése (3–1), a második helyen álló Mosonmagyaróvár pedig hat gólig meg sem állt a Lipót vendégeként.

NB III
14. FORDULÓ

KELETI CSOPORT
Tiszakécske–Tiszafüred 2–1
Cegléd–Salgótarján 3–0
Kisvárda II–Mezőkövesd II 3–2
Sajóbábony–BVSC 2–4
Tiszaújváros–Sényő 2–3
DVSC II–Putnok 0–1
DVTK II–Tállya 2–1
Jászberény–Hatvan 3–2
Gyöngyös–Füzesgyarmat 1–3
Balassagyarmat–Eger – november 18-ra halasztva

A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA
1. Tiszakécske 14 12 1 1 40–8 +32  37
2. Jászberény 14 11 2 1 39–15 +24  35
3. Füzesgyarmat 12 8 1 3 26–12 +14  25
4. Eger 12 7 3 2 24–6 +18  24
5. Sényő 14 7 2 5 29–20 +9  23
6. Tiszafüred 14 7 2 5 28–24 +4  23
7. BVSC 13 6 4 3 27–21 +6  22
8. Tiszaújváros 14 6 2 6 20–19 +1  20
9. Kisvárda II 14 5 5 4 21–24 –3  20
10. Putnok 13 5 3 5 19–22 –3  18
11. Cegléd 14 5 1 8 14–20 –6  16
12. DVTK II 14 4 4 6 25–24 +1  16
13. Balassagyarmat 13 4 4 5 13–19 –6  16
14. DVSC II 13 4 3 6 21–22 –1  15
15. Salgótarján 14 4 3 7 19–29 –10  15
16. Hatvan 14 4 2 8 19–30 –11  14
17. Tállya 14 3 5 6 14–18 –4  14
18. Sajóbábony 13 3 2 8 17–35 –18  11
19. Gyöngyös 14 3 2 9 17–37 –20  11
20. Mezőkövesd II 13 1 1 11 11–38 –27  4

 

KÖZÉP-CSOPORT
Honvéd II–Majos 6–0
Dabas-Gyón–Taksony 0–0
ESMTK–Kozármisleny 3–1
Szekszárd–FTC II 1–4
Körösladány–Kecskemét 0–3
Hódmezővásárhely–Paks II 0–1
Vác–Újpest II 2–2
Iváncsa–Monor 1–1
Rákosmente–FC Dabas 0–0
Szegedi VSE–Dunaújváros 0–4

A KÖZÉP-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FTC II 14 10 3 1 29–9 +20  33
2. Kecskemét 14 10 1 3 39–12 +27  31
3. Iváncsa 13 9 4 29–10 +19  31
4. FC Dabas 14 8 5 1 26–9 +17  29
5. ESMTK 14 7 4 3 22–15 +7  25
6. Honvéd II 14 6 4 4 23–20 +3  22
7. Monor 14 6 4 4 22–21 +1  22
8. Körösladány 14 5 5 4 25–18 +7  20
9. Taksony 14 5 5 4 24–18 +6  20
10. Kozármisleny 13 5 5 3 23–19 +4  20
11. Dabas-Gyón 14 5 2 7 14–15 –1  17
12. Paks II 14 4 5 5 14–19 –5  17
13. Dunaújváros 14 5 1 8 23–21 +2  16
14. Újpest II 13 4 4 5 20–21 –1  16
15. Rákosmente 14 4 3 7 16–22 –6  15
16. Vác 13 3 4 6 16–24 –8  13
17. Hódmezővásárhely 14 4 10 19–33 –14  12
18. Szekszárd 14 3 3 8 12–21 –9  12
19. Szegedi VSE 14 2 1 11 12–41 –29  7
20. Majos 14 3 11 9–49 –40  3

 

NYUGATI CSOPORT
Puskás Akadémia II–Gárdony 2–2
Veszprém–Balatonfüred 2–2
Nagyatád–BKV Előre 1–2
III. Kerületi TVE–Komárom 3–1
Lipót–Mosonmagyaróvár 0–6
THSE-Szabadkikötő–Fehérvár II 1–1
Ménfőcsanak–Bicske 0–3
Sopron–ZTE II 2–1
Pápa–Nagykanizsa 1–2
Érd–Tatabánya – november 18-ra halasztva 

A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA
1. III. Kerületi TVE 14 12 1 1 34–6 +28  37
2. Mosonmagyaróvár 14 9 2 3 29–10 +19  29
3. Sopron 14 8 2 4 22–18 +4  26
4. Tatabánya 12 8 1 3 24–11 +13  25
5. Lipót 14 7 3 4 32–27 +5  24
6. Érd 12 7 2 3 19–10 +9  23
7. Veszprém 13 6 5 2 23–18 +5  23
8. Fehérvár II 14 6 4 4 20–15 +5  22
9. Nagykanizsa 14 6 3 5 27–19 +8  21
10. Bicske 14 6 2 6 20–21 –1  20
11. Komárom 14 6 2 6 17–19 –2  20
12. Pápa 14 5 3 6 21–21 0 18
13. Puskás Akadémia II 14 4 4 6 18–22 –4  16
14. ZTE II 14 3 6 5 18–24 –6  15
15. Gárdony 14 3 5 6 19–30 –11  14
16. BKV Előre 14 3 4 7 18–23 –5  13
17. Ménfőcsanak 14 3 3 8 17–25 –8  12
18. Balatonfüred 14 3 2 9 19–32 –13  11
19. THSE-Szabadkikötő 13 3 1 9 20–35 –15  10
20. Nagyatád 14 1 1 12 14–45 –31  4
2020.10.20 12:47:53

Labdarúgó NB II MÁDI JÓZSEF

Győzelmével a harmadik helyre ugrott a Gyirmót, amely korai góllal nyert Szegeden.

2020.10.18 22:59:31

Labdarúgó NB II PUM ANDRÁS

Medgyes Zoltán góljára Vitális Milán hatalmas bombával válaszolt.

2020.10.18 00:40:46

Labdarúgó NB II RÁDIN MÁRKÓ

A születésnapos Bódi Ádám duplázott, majd Pintér Ádám alakította ki a 3–0-s végeredményt.

2020.10.16 21:44:42

Labdarúgó NB II PATAI GERGELY

Második győzelmét ünnepelhette a Vasas Schindler Szabolcs vezetésével, Radó duplája mellett Hinora és Vernes volt eredményes.

2020.10.16 23:14:00

Labdarúgó NB II MÁDI JÓZSEF

Újabb hazai sikert aratott a Szeged-Csanád GA, amely a győztes találatot a hajrában szerezte meg.