NB III: a bronzérmes szegediek visszalépnek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.06.24. 20:38
A SZEOL SC nem vállalja a labdarúgó NB III-ban való szereplést, a klub a jövőben az utánpótlásra szeretne koncentrálni – áll a Délmagyarhoz eljuttatott közleményben.

A SZEOL SC bronzérmes lett a Közép-csoportban a 2018–2019-es idényben, és a következő évadra is megkapta az NB III-as licencet a magyar szövetségtől (MLSZ), mégsem vállalja a szereplést. A másik szegedi klub, a Szeged-Grosics Akadémia megnyerte a csoportot, így feljutott az NB II-be.

„Büszkék vagyunk arra, hogy helyenként erőn felül teljesítve, mindaddig fenntarthattuk Szegeden az NB-s szintű felnőttfutballt és kiszolgálhattuk a közönséget, amíg egy magasabb szinten induló csapat vissza nem tér városunkba. A SZEOL SC a továbbiakban kizárólag utánpótlás-nevelő klubként kíván működni” – idézi a klub közleményét a delmagyar.hu.

Az NB III versenykiírása szerint így az eredetileg kieső, a három csoport legrosszabb 13. helyezett csapata marad a harmadosztályban, azaz a Tállya.

Legfrissebb hírek

NB III: Hornyák Marcell négy gólt vágott a nyolcig jutó Nyíregyháza II-ben

Labdarúgó NB II
14 órája

NB III: az Eger, az Érd és a Vasas II is győzött

Labdarúgó NB II
2026.05.02. 19:37

NB III: a 41 éves támadó volt a nyerőember, fordított a Puskás Akadémia II

Labdarúgó NB II
2026.04.30. 18:38

NB III: a 95. percben szerzett győztes gólt a Kisvárda Putnokon

Labdarúgó NB II
2026.04.26. 20:01

NB III: a Tatabánya idegenben nyerte meg a Dorog elleni rangadót

Labdarúgó NB II
2026.04.25. 22:10

Edzőváltás az NB III-as DEAC-nál, felmentették Urbin Pétert

Labdarúgó NB II
2026.04.24. 08:25

Edzőváltás történt az NB III-as Dunaújváros FC-nél

Labdarúgó NB II
2026.04.23. 06:45

NB III: a Kisvárda II növelte, a Kaposvár és a Monor megőrizte az előnyét az élen

Labdarúgó NB II
2026.04.19. 21:44
Ezek is érdekelhetik