NB II: a Vasas tíz emberrel szerzett vezetést, de végül ikszelt a Csabával

2013.08.25. 19:52
Kemény meccset hozott az NB II rangadója (Fotó: Fuszek Gábor)
A Vasas 1–1-es döntetlent játszott a Békéscsabával hazai pályán a labdarúgó NB II 2. fordulójának rangadóján. Az angyalföldiek a 12. perctől emberhátrányban játszottak, de ennek ellenére sokáig vezettek a meccsen, ám végül a vendégek a ráadásban egyenlítettek.

A 12. percben emberelőnybe került a Komjáti András vezette vendégcsapat, amikor Nagy Gábor buktatta a kapu felé törő Arbey Mosquerát a hazai tizenhatos előtt, és a bíró azonnal piros lapot adott a védőnek.

A Vasas a 30. percben mégis megszerezte a vezetést, és a klub hivatalos honlapjának beszámolója szerint nem is akármilyen góllal. A 19 éves Cseke Benjámin vállalkozott lövésre jó 20 méterről, és a középpályás bombája a bal felső sarokban kötött ki. 1–0

A Vasas a folytatásban sokáig tartani tudta az eredményt, sőt úgy tűnt, hogy az angyalföldiek meg is nyerik a rangadót, ám a ráadásban a vendégek egy szögletet követően egyenlítettek, amikor Mosquera hatalmas kavarodást követően a kapuba kotorta a labdát. 1–1

Így döntetlennel ért véget az összecsapás, és bár az angyalföldiek játszottak emberhátrányban majdnem az egész meccsen, a hazaiak szurkolói lehettek csalódottabbak, hogy nem sikerült begyűjteni a három pontot.

VASAS–BÉKÉSCSABA 1–1

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ (augusztus 24–25.)
VASAS–BÉKÉSCSABA ELŐRE 1–1 (1–0)
Illovszky-stadion, 600 néző. V: Oláh Gábor (Kormányos II Gábor, Aradi József)
Vasas: Németh G. – Horváth L., Lopes, Nagy G., Engel – Szedlár (Schulz, 14.), Cseke, Gál, Hohmann (Recklet, a szünetben) – Zamostny (Görgényi, 85.), Remili. Vezetőedző: Dirk Berger.
Békéscsaba: Scsekics – Calvin, Albert I., Szűcs I., Juhász Gy. (Pozsár, 75.) – Balog Zs. (Leucuta, 53.), Tölgyesi, Kiprich D. (Király P., 18.), Lucas – Mosquera, Voiculet. Vezetőedző: Komjáti András.
Gólszerző: Cseke a 30., ill. Mosquera a 92. percben
Kiállítva: Nagy G. a 12. percben
Dirk Berger:
– Ezúttal megmutattuk, mi is erős csapat vagyunk, s a kiállítás után nehéz dolgunk volt, de így is nekünk volt több helyzetünk. Volt esélyünk rá, hogy megszerezzük második gólunkat is, egy szerencsétlen végjáték után azonban meg kellett elégednünk az egy ponttal.
Komjáti András: – Gyorsan emberelőnybe kerültünk, utána azonban sokkal taktikusabban kellett volna játszanunk. Döntő szituációkban durva technikai hibákat követtünk el. A Jóistennek hála, szereztünk egy pontot.