NB II: újabb három dunaújvárosi játékos igazolt Ajkára

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.02.03. 21:57
Melczer Vilmos és Sóron Tibor után újabb dunaújvárosi játékosok szerződtek a labdarúgó NB II-ben szereplő FC Ajkához: Czár Richárd és Petneházi Márk mellett Csehi Tamás is a bakonyiakat erősíti tavasszal – számolt be róla a klub honlapja.

Az elmúlt napokban három játékossal zárultak sikeresen a tárgyalások Ajkán, így tovább erősödött Székely Tibor vezetőedző együttese: Melczer Vilmos és Sóron Tibor mellett Czár Richárd, Petneházi Márk és Csehi Tamás is a rivális Dunaújvárostól érkezik az Ajkához, míg Hajba Tamás a másodosztály éllovasától, a Gyirmóttól igazolhat át a klubhoz.

A balhátvédként és baloldali középpályásként bevethető Csehi Tamás 128 NB I-es mérkőzéssel rendelkezik. Az őszi szezonban két alkalommal szerepelt a Dunaújváros színeiben, gólt ezeken a találkozókon nem szerzett. Mint beszámoltunk róla, Csehi a hét elején a Bp. Honvédnál szerepelt próbajátékon, de végül az ajkaiaknál kötött ki.

A hátvéd Czár Richárd meghatározó embere volt ősszel az újvárosiaknak, hiszen az összes bajnoki találkozón kezdőként lépett pályára. Czár is bemutatkozhatott már az első osztályban és 13 mérkőzésen egyszer volt eredményes.

Petneházi Márk két év után távozik Dunaújvárosból. A középpályás ősszel 14 bajnoki mérkőzésen szerepelt az együttesben, egyetlen gólját éppen az Ajka ellen szerezte.

Hajba Tamás Gyirmótról érkezhet Ajkára. A jobb oldali védő az idei szezonban bajnoki mérkőzésen nem kapott szerepet a listavezetőnél, ezért szeretne váltani. Amennyiben a játékosnak sikerül szerződést bontania Gyirmóton, úgy tavasszal ő is Székely Tibor vezetőedző kezei alatt dolgozhat.

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS AZ AJKÁNÁL
Érkezők:
Czár Richárd (Dunaújváros, szabadon igazolhatóként), Csehi Tamás (Dunaújváros, szabadon igazolhatóként), Fodor Marcell (ZTE), Kollega Krisztián (SZTK-Erima, szabadon igazolhatóként), Melczer Vilmos (Dunaújváros, szabadon igazolhatóként), Petneházi Márk (Dunaújváros, szabadon igazolhatóként), Sóron Tibor (Dunaújváros, szabadon igazolhatóként), Szöllősi Ferenc (ZTE, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők: –
Az utánpótlásból felkerültek:

Kiszemeltek:
Hajba Tamás (Gyirmót)
Távozók: Besztercei Attila, Sándor István (Soroksár), Czirjék Zoltán
Kölcsönbe távozók: –
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk:

Legfrissebb hírek

NB III: az élvonalból igazolt a Haladás, befejezte pályafutását a rutinos pécsi kapus

Labdarúgó NB II
2 órája

NB II: soroksári távozók, BVSC-érkező; nem feleltek meg a diósgyőri próbajátékosok

Labdarúgó NB II
3 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
8 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
11 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
13 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.24. 17:38

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

NB II: távozik a rutinos középpályás Karcagról; még egy évet marad Kecskeméten az FTC-védő

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 15:00
Ezek is érdekelhetik