Döntetlen a nyugati zöld-fehér rangadón

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2020.10.19. 22:05
Nagy küzdelem, zöld-fehér pontosztozkodás (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor)
A labdarúgó NB II 12. fordulójának záró mérkőzésén a Haladás az első félidő közepén vezetést szerzett Medgyes Zoltán találatával, ám az ETO FC Győr a második félidőben Vitális Milán óriási bombagóljával egyenlíteni tudott, így pontot mentett Szombathelyen.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–ETO FC GYŐR 1–1 (1–0)
Szombathely,
Haladás Stadion, 1151 néző. Vezette: Szőts (Kovács G., Kiss B.)
HALADÁS
: Verpecz– Mocsi, Devecseri, Bosnjak (Németh Milán, 74.)Tóth D., Holdampf, Csilus, Kiss B. (Farkas B., 79.), Debreceni (Doktorics, 79.) – Medgyes (Horváth O., 74.), Rácz F. (Tóth B., 61.). Vezetőedző: Mátyus János.
ETO FC GYŐR
: Gundel-Takács – Szabados (Vitális, a szünetben), Lipták, Dvorschák (Vankó, 74.), Forró (Erdei, 74.) – Temesvári – Vaskeba, Bagi – Berki (Szuhodovszki, 82.), Farkas B. K. (Sipőcz, a szünetben), Májer. Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerző:
Medgyes (29.), ill. Vitális (77.)
Mátyus János:
– Nem volt túl látványos a mérkőzés, hatalmas küzdelem folyt a pályán, két egyforma képességű együttes találkozott. Az egy-egy pont talán reális. Ha abból indulunk ki, hogyan állt a csapat az érkezésünkkor, akkor pozitív, hogy mindenki ellen versenyképesek vagyunk. Az idény előtti szurkolói ankéton azt mondtam, ha minden összejön, akkor a középmezőnyben van a helyünk.
Csató Sándor:
– Kaotikus állapotok voltak az elmúlt napokban. Az első félidőben próbáltuk meglepni a hazaiakat a másfajta felállással, a védekezés rendben volt, a támadásban kevesek voltunk, ezért is cseréltünk a szünetben. Remélem, Vitális Milán lába máskor is elsül. Ebben a helyzetben minden pontnak óriási jelentősége van.

A két nyugat-dunántúli zöld-fehér csapat óvatosan kezdett, egyik sem kockáztatott. A szombathelyiek enyhe mezőnyfölényben játszottak, a kapuk azonban nem forogtak veszélyben, Verpecz Istvánnak és Gundel-Takács Bencének sem akadt dolga.

Kisebb lehetőségek ugyan adódtak a vasiak előtt, ám ezeket túlzás lett volna ordító ziccereknek aposztrofálni, mígnem közeledve a 30. perchez Medgyes Zoltán egyéni villanásával megszerezték a vezetést a szombathelyiek.

Ezt követően a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a tizenhatosnál az utolsó passzokat elrontották.

Szünet után előbb a hazaiak, majd a vendégek harcoltak ki némi fölényt, és ennek is köszönhetően megélénkült, élvezhetőbbé vált a meccs, mint az első játékrészben volt.

A hajrára fordulva szinte a semmiből egyenlített a Győr: Vitális Milán egy beadás után kifejelt labdát dropliból, 21 méterről lőtt kapura, és a labda a jobb felsőnél a kapufát érintve vágódott a hálóba, óriási gól volt.

A hajrában mindent megtett a hazai csapat a tartalékos Győr ellen, de már nem sikerült a győzelmet jelentő gól megszerzése.

PERCRŐL-PERCRE

93. perc: Vége a mérkőzésnek.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Mocsi kapott sárga lapot.

87. perc: Horváth Olivér lövésébe vetődött bele az egyik győri.

86. perc: Tóth Barna 24 méteres, léc alá tartó lövését védte bravúrral Gundel-Takács.

85. perc: Farkas szlalomozott a védők között, majd félfordulatból, 14 méterről a kapus kezébe lőtt.

82. perc: Győri csere: Berki helyett Szuhodovszki érkezett.

79. perc: Újabb kettős csere a vasiaknál, Kiss Bence helyett Farkas Balázs, valamint Debreceni helyett Doktorics állt be.

77. perc: GÓL! Bal oldali beadás után éppen középre fejelték ki a labdát a hazaiak, Vitális pedig kapásból, 23 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 1–1.

74. perc: Kettős csere mindkét csapatban. A győrieknél Dvorschák helyett Vankó és Forró helyett Erdei állt be. A Haladásban Bosnjak helyett Németh Milán és Medgyes Zoltán helyett Horváth Olivér érkezett.

72. perc Bosnjak 23 méteres lövését védte bravúrral Gundel-Takács.

70. perc: Forró rúgta fel Tóth Dávidot, sárga lap.

68. perc: Befutott a hivatalos nézőszám: 1151 néző látogatott ki a mérkőzésre.

61. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Tóth Barna érkezett.

54. perc: Percek óta a győri tizenhatos előtt pattogott a labda, majd Tóth Dávid jobbról, az alapvonaltól élesen középre adott, Medgyes centikkel maradt le a beadásról.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. A győriek a szünetben kettőt is cseréltek. Vitális érkezett Szabados helyére. És Farkas Balázs helyett Sipőcz is beállt.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Májer is kapott egy sárga lapot

43. perc: Medgyes kapott sárga lapot.

35. perc: Májer jobb oldali beadását Lipták fejelte tíz méterről a kapu fölé.

29. perc: GÓL! Medgyes kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezett, három védő mellett is eltolta a labdát, majd 11 méterről, középről kilőtte a bal sarkot, 1–0!

25. perc: A lelátón helyet foglal Gundel-Takács Gábor, akinek fia Bence, a győriek kapusa.

23. perc: Rácz 19 méterről, kissé balról elvégzett szabadrúgása kevéssel suhant el a jobb sarok mellett.

22. perc: Eltelt a félidő fele, helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

15. perc: A hangulatra nem lehet panasz – más kérdés, hogy a két zöld-fehér tábor gyakran megtalálja egymást. Maradjunk annyiban, nem udvarolnak egymásnak.

10. perc: Egy balról befejelt labdára Temesvári érkezett, de Devecseri – szintén fejjel – szögletre mentett.

5. perc: Öt perc telt el a meccsből, egyelőre nem sok mindent történt. A kapuk még nem forogtak veszélyben.

3. perc: Körülbelül 1200 néző látogatott ki a hétfő esti nyugat-dunántúli derbire.

1. perc: A szombathelyiek kezdték a játékot. A Haladás tiszta fehérben, a Győr talpig zöldben játszik.

A koronavírus-járvány mindkét csapatnál „berúgta” az ajtót. A győrieknél korábban is voltak pozitív tesztek, a meccs délelőttjén pedig azt is megtudhattuk, hogy újabb öt játékosnál hozott pozitív eredményt a tesztelés, a szakmai stáb tagjai közül néhányan pedig betegek. Elképzelhető, hogy ők is megfertőződtek. A Haladásnál is akadt néhány pozitív teszt a kötelező mintavétel során. A szombathelyieknél, a sérültek közül csak Schimmer Szabolcs nem épült fel, a többiek hadra foghatóak. Mátyus János a fiatalszabálynak eleget téve ezúttal a 18 éves, az Illés Akadémia-Haladás U19-es csapatában szereplő Debreceni Zalánnak szavazott bizalmat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a találkozó! A forduló záró mérkőzésén fogadja a Haladás az ETO FC Győrt.